Мільйон на одноразових стаканчиках: Міноборони вдвічі переплатило за пластиковий посуд

0

Голі, босі й на куцому пайку – українські військовики опинились у скрутному становищі через провалений план постачань. Адже для того, щоб компаніям-постачальникам потрапити на тендери, їм потрібно отримати в Міноборони висновки, що продукція відповідає встановленим вимогам Міністерства. Однак цьогоріч отримання таких висновків потенційним учасникам просто-таки блокують. Хто й навіщо саботує армійські закупівлі? Розслідував Денис Гойко.

Як з’ясував «», цьогоріч у керівництва Департаменту держзакупівель з’явилися компанії-улюбленці. Річ у тім, що Міністерство оплачує поставлену продукцію усім по-різному. Комусь – за тиждень, іншим – в останній день. Затягування оплати призводить до вимивання коштів у постачальників, тобто компанії, яким платять в останній день, фактично місяць сидять без грошей і не можуть проводити іншу діяльність.

А як саме збагачуються на тендерах, ми покажемо на одному прикладі – закупівлі одноразового посуду. Переговорну процедуру оголосили 22 січня, а за тиждень її скасували з таким поясненням: «у зв’язку з відсутністю подальшої потреби у предметі закупівлі».

Тендер на закупівлю пластикового посуду запускали тричі Фото: скріншот

За місяць тендер оголошують знову на меншу кількість товарів, однак торги не відбулися. Їхня очікувана вартість склала майже 4 млн гривень. Далі знову процедура, але вже за завищеною ціною і тендером на 12,9 млн грн. І вуаля – є переможці.

«Ціна була збільшена на 60%. Можна сміливо говорити про те, що ці 60% понад реальну ціну – це «відкат», який ці компанії пообіцяли повернути як «подяку» за можливість отримати державні кошти», – вважає голова правління асоціації «Українська промисловість оборони та безпеки» Євгеній Крупа.

А тепер розберімося детальніше. Отже, закупівля одноразових стаканчиків. Шукаємо закупівлі на аналогічний товар у базі Прозорро. Такий же посуд придбав Луцький клінічний пологовий будинок. Тільки за іншою ціною.

Читайте також:  Антон Пятигин - 5 квартир, земля, BMW, полмиллиона долларов наличными и счет в банке США. Что есть у нового члена набсовета Ощадбанка
За стаканчики для армії переплатили майже мільйон Ілюстрація:

Ми підрахували: Міноборони за один пластиковий стаканчик заплатило 29 копійок, а пологовий – вдвічі менше, 15 копійок. І зважаючи, що стаканчиків для військовиків купили аж 6,3 мільйона, то переплата за них склала 900 тисяч гривень.

 

Залишити відповідь