Макі, урамакі та нігірі: як не загубитися у світі суші та ролів

0

Суші – це смачно, поживно і красиво. А ще суші – це максимально різноманітно. Існують сотні й тисячі різних варіацій цієї страви. Філадельфія, Каліфорнія, футомакі, дракони – обирати справді є з чого. Про те, в чому ж криються відмінності між різними видами суші, ми і поговоримо зараз.

Суші та роли: чи є різниця

Перш за все, необхідно розуміти відмінності між суші та ролами. Перші є сукупною назвою традиційних японських страв, які готуються з рису і морепродуктів. У суші дуже багата історія, що стартує з перших століть нашої ери, коли вигадали особливий спосіб маринування риби за допомогою рису і солі. Серед найяскравіших представників виділяють:
– сашимі – так називають спеціально підготовлені морепродукти, які подають із різними спеціями;
– нігірі – з жмені рису формують невелику грудочку, потім її прикрашають рибою і васабі;
– осидзусі – виділяються своєю незвичайною прямокутною формою;
– наредзусі тощо.
Одним із підвидів суші є і роли – рулетики з норі, рису і риби.

Макі – класика світу ролів

Перші роли з’явилися практично відразу після винаходу листових водоростей. Загорнуту в норі страву дуже зручно їсти. При цьому в ній багато білка, тож навіть кількох шматочків вистачить, щоб наїстися. Якщо при приготуванні ролів для начинки використовувати 1 інгредієнт, вийдуть макі. Футомакі відрізняються збільшеними розмірами, адже для них беруть не менше 3-4 продуктів.

Що таке урамакі

Попри активне відкриття ресторанів японської кухні в Європі та США на початку ХХ століття, місцевим жителям не надто подобалися традиційні суші через незвичний смак сирої риби та жорстких водоростей. Майстри-сушисти пішли на хитрість, сховавши норі всередині. Загорнуті рисом назовні роли отримали назву урамакі. Вони припали до смаку клієнтам, оскільки насамперед відчувався просочений соєвим соусом рис.
Серед найрозповсюдженіших різновидів виділяють:
– Каліфорнію – перші урамакі, винайдені в 70-х роках минулого століття, зверху таку страву декорують ікрою;
– Філадельфія – ключовим інгредієнтом виступає м’який крем-сир, який і дав страві назву;
– темпура – обсмажені в спеціальному клярі роли;
– дракони – відрізняються яскравим декором і великою кількістю соусів.
Долучитися до багатого світу суші можна, перейшовши за посиланням https://kyiv.sushi-master.ua/. Найкращі роли від топових сушистів швидко доставлять у будь-який мікрорайон Києва.

Залишити відповідь