На Харківщині секретарка сільради напала на кандидата в мери (відео) | –

0

Традиція купувати голоси виборців та влаштовувати «каруселі» на виборчих дільницях залишається одним із найвагоміших спадків попередніх виборчих кампаній. Про це 23 жовтня під час брифінгу у рамках проєкту «Стоп політичній корупції» повідомив науковий консультант Олександр Чекмишев.

Фото:

«Учора, 22 жовтня біля Київської міської ради зібралась масштабна акція протесту. До участі приєднались не лише кияни та активісти, але й соціологи, політики та науковці. Люди виступали проти підкупу виборців, про що стало відомо з оприлюднених у вівторок 20 жовтня записів прихованою камерою, де кандидат в депутати Київської міськради від партії «УДАР» зі своїм помічником обговорюють побудову мережі з купівлі голосів виборців по 300 гривень», – розповів він.

Тривожна інформація з Ізюма, що на Харківщині. Там на активіста «у» та кандидата на посаду Ізюмського міського голови скоєно напад.

«22 числа голова місцевого осередку Юрій Козлов як кандидат та перший у списку «Блоку Світличної «Разом» приїхали на зустріч із виборцями в селі Бригадирове. Він зайшов до сільради та представився. Однак секретар накинулася на нього з кулаками. Козлов ухилився. Також секретар завдала кілька ударів соратнику Юрія Козлова В’ячеславу Маслову, вибила телефон», – додав Чекмишев.

Фото: скріншот

За цим всім спостерігав сільський голова, який теж балотується кандидатом від партії «Нові обличчя». Викликали поліцію. Поліція зафіксувала 2 заяви щодо Козлова і Маслова.

«Вважаю це запланованою провокацією політсили «Нові обличчя» проти політичних опонентів з метою перешкодити проводити передвиборчу агітацію. Повторюю: Марченко і його злочинне оточення боїться тільки кандидатів Блоку Світличної «Разом!» Усі провокації будуть припинятися нами винятково в законний спосіб», – заявив Юрій Козлов.

Із Херсона громадські викривачі повідомляють: команда Блока Володимира Сальдо (колишнього мера Херсона, який знову балотується) готують «каруселі» – це коли один виборець виносить бюлетені, а інший вкидає їх уже заповнені за потрібного кандидата.

Читайте також:  Про #SaveФОП та ілюзії

А ще, як передають виборці з Херсона, каруселі готують не тільки за кандидата у мери, а й за місцевих депутатів. Зокрема, депутати міської ради багатьох попередніх каденцій, які раніше неодноразово влаштовували каруселі. Це такі кандидати від Блоку Сальда:

Семенчев Ігор Ігорович – голова Антонівської сільради, Семенчев Ігор Григорович (батько) – директор комунального підприємства “Гарантія”,  Бальбот Дмитро Олександрович – директор “Комунального ринку”, Ценкер Ірина Іванівна – депутат  міськради, багаторічний переможець тендерів з  харчування школярів (за попередню каденцію “освоїла” 140 млн грн).

Ще одна особливість цьогорічної виборчої кампанії – небажання представників парламентських партій і, особливо, місцевого істеблішменту багаторічних каденцій, зголошуватися на публічні дебати.

«Ми вже повідомляли про відмову Славської ТВК проводити дебати між кандидатами  на голову ОТГ. Відтак, як повідомляють наші активісти, місцева громада за ініціативи Львівського «івця» проведе їх сама», – додав Чекмишев.

Статистику порушень озвучила очільниця юридичного департаменту «Стоп корупції» Роксолана Арійончик.

За добу поліцейські відкрили 45 кримінальних проваджень за фактами порушень виборчого процесу.

Усього упродовж доби до поліції надійшло 468 заяв та повідомлень, пов’язаних з порушеннями виборчого законодавства. Найбільше повідомлень зафіксовано  в Києві – 75.

Із 5 вересня територіальні органи Національної поліції зареєстрували 7048 повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом. Найбільше у місті Києві – 875.

Усього до ЄРДР внесено відомості щодо 556 кримінальних правопорушень: 281 – пов’язані з порушенням виборчого законодавства, 275 – пов’язані з виборчим процесом.

Також складено 1496 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з виборчим процесом.

Повне відео з брифінгу:

Залишити відповідь