«Наташо, купуй російський прапор»: голова прикордонної громади на Чернігівщині приготувався вітати окупантів | –

0

Партійні пріоритети вищі за національні інтереси? Поки в РНБО обговорюють необхідність посилення системи територіальної оборони, у прикордонному Любечі на Чернігівщині голова місцевої громади Валерій Костильов готується зустрічати чужинців хлібом-сіллю. Про це можновладець відкрито заявив під час сесії 20 квітня.

Валерій Костильов Фото з відкритих джерел

«Ви знаєте, я вийшов зі свого кабінету, сидить Наташа (ред. – діловод селищної ради), і я їй кажу: “Наташо, треба знайти й купити мені два прапорці. Один російський, один білоруський. Для чого? Для того, що я не знаю, з якої сторони швидше перепливуть, аби поставити правильний прапорець. Це щодо територіальної оборони я хочу сказати», – йдеться у записі доповіді пана Костильова.

Звісно, можна зауважити, що це був жарт, і посадовець просто «закосплеїв» свого колегу з відомої стрічки «Весілля в Малинівці», який вправно змінював будьонівку на білогвардійський кашкет. Або ж емоційні фрази просто видерли із загального контексту. Проте повна стенограма спічу голови Любецької ОТГ доводить: пан Костильов свідомо демонстрував власне негативне ставлення до питання посилення тероборони району.

Подібні публічні твердження у будь-якій формі є неприпустимими для очільника прикордонної громади, зазначають безпосередні свідки виступу політика. До того ж, за словами інсайдерів, відверто проросійська риторика притаманна Костильову й у спілкуванні з колегами й підлеглими у кулуарах ради.

Нагадаємо, Любецька селищна ОТГ — об’єднана територіальна громада на Чернігівщині з адміністративним центром у смт Любеч – одному зі стародавніх та стратегічно важливих міст України, яке історично називали «Північними воротами» Київської Русі. Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 червня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів», громада увійшла до новоствореного Чернігівського району.

Голова громади Валерій Миколайович Костильов представляє політичну партію «Рідний дім», яку асоціюють з мером Чернігова Владиславом Атрошенком. За інформацією руху «Чесно», у 2020 році партія «Рідний дім» не задекларувала десятки пропагандистських концертів за участі відомих зірок естради, а також рекламу в мережі Facebook на майже 4 тисячі доларів.

Читайте також:  Роман Гольдман - откуда в Украине взялся медицинский паразит и как он причастен к его успеху «Квартал 95» (расследование)

Політсила була заснована у 2015 році й спочатку мала назву «Капіталістична партія України». Про її створення оголосив міський голова Чернігова під час щорічного звіту у міському палаці культури, а зареєстрована партія за тією ж адресою, що й компанія «Сідко Україна», бенефіціаром якої є Владислав Атрошенко. Деякі з членів політради «Рідного дому» раніше обиралися до міськради від партії «Наш край». А сам Атрошенко у січні 2014-го, бувши нардепом-«регіоналом», голосував за диктаторські закони.

Атрошенко у владі з 2002 року Фото:

Своєю чергою, Валерія Костильова вважають наближеним до ексначальника УМВС України в Чернігівській області, генерала Олександра Михайлика. Зауважимо, що Михайлик свого часу був переведений до Чернігова з Луганської області й станом на 2016 рік володів земельними ділянками й маєтком у селі Раївка на Луганщині, контрольованому так званою ЛНР.

Залишити відповідь