Network Throughput чи Bandwidth: У Чому Різниця?
Професіонали часто використовують такі терміни, як Network Throughput і Bandwidth для позначення систем зв’язку. Хоча ці терміни використовуються як синоніми, вони мають деякі тонкі відмінності.
Як правило, Network Throughput означає кількість даних, що передаються по певному каналу. У цьому контексті пропускна здатність Network Throughput вказує на швидкість передачі даних у мережі.
З іншого боку, пропускна здатність Bandwidth відповідає тому, скільки даних можна передати за певний період. Він також відомий як «ефективна швидкість передачі даних» або «швидкість корисного навантаження». Отже, кожне мережеве з’єднання має пропускну здатність Bandwidth, яка визначає максимальний обсяг даних, які можна передати.
Отже, ви коли-небудь плуталися щодо значення смуги пропускання або пропускної здатності? Чи можна їх використовувати однаково?
Bandwidth означає, скільки даних можна передати по даному каналу і вказує на швидкість, з якою дані можуть передаватися, тобто максимальну швидкість, з якою мережевий пристрій може надсилати дані.
Однак немає гарантії, що мережа працюватиме на такій швидкості. Велику кількість даних можна передати та отримати з високою пропускною здатністю Bandwidth. Вона також визначається як діапазон частот між найнижчою та найвищою можливою частотою. Цифровий сигнал має смугу пропускання в один герц.
Смуги пропускання є теоретичними одиницями, і на них не впливають фізичні перешкоди. У обчислювальній техніці пропускна здатність вимірюється в бітах на секунду (біт/с), а також може вимі
Що таке пропускна здатність мережі Network Throughput
Загалом пропускна здатність Network Throughput означає кількість даних, переданих протягом певного періоду, і є точною мірою доставки пакетів, а не теоретичною.
Наприклад, якщо пакет даних із розміром 500 кілобіт займає 1 секунду, щоб перейти від пристрою_A до пристрою_B, тоді можна сказати, що пропускна здатність Network Throughput між двома пристроями становить 500 Кбіт/с .
Вимірювання пропускної здатності Network Throughput корисно для виявлення причин і наслідків поганого або повільного з’єднання та усунення їх несправностей. Мережа з високою пропускною спроможністю може передавати багато даних за секунду, ефективно реагувати на запити користувачів і працювати добре в цілому. Мережі з низькою пропускною здатністю не можуть своєчасно передавати великі обсяги даних.
Це вказує на низьку продуктивність мережі, спричинену втратою пакетів, затримкою та тремтінням. Затримка впливає на пропускну здатність. У вимірюванні затримка використовується для опису затримки. Після передачі пакету потрібен час, щоб досягти місця призначення.
Рівняння пропускної здатності: Ви можете обчислити пропускну здатність Network Throughput за допомогою рівняння нижче:
Пропускна здатність Network Throughput = кількість переданих даних / тривалість
Найважливішим фактором, який слід враховувати під час оптимізації пропускної здатності Network Throughput, є мінімізація затримки мережі. У свою чергу, затримка впливає на пропускну здатність, що призводить до низької продуктивності мережі.
Коли до мережі підключається занадто багато людей одночасно, мережа може працювати повільно. Ризик виникнення проблеми зростає, якщо кілька людей завантажують одночасно.
По суті, вузьке місце в мережі те саме, що пробка. Трафік резервується з різних причин протягом дня, сповільнюючи роботу мережі. У великих організаціях зазвичай сповільнюється продуктивність мережі після обіду, коли всі повертаються до роботи.
Ви можете зменшити затримку за допомогою таких порад:
- Підключіться за допомогою дроту: бездротове з’єднання може вийти з ладу, коли воно надсилається по повітрю. Вам потрібно буде повторно надіслати інформацію, якщо це станеться. Ваш бездротовий сигнал буде потужнішим, але ви все одно матимете деяку затримку, оскільки всі бездротові сигнали страждають від цієї проблеми. Мережевий кабель може допомогти. Крім того, волоконно-оптична технологія є іншим варіантом.
- Перезапустіть мережу: Можливо, мережеве обладнання було несправним і спричинило затримку. Перезавантажте маршрутизатор і модем, відключивши їх на кілька хвилин.
- Закрийте програми, які споживають пропускну здатність: якщо ви використовуєте більшу пропускну здатність, ніж потрібно, затримка різко зросте. Припиніть використання цих програм, які потребують пропускної спроможності.
- Вимкніть брандмауер: ідея може здатися божевільною, але брандмауери фільтрують увесь мережевий трафік, а пошкоджений брандмауер може уповільнити вашу мережу. Якщо ви запустите кілька програм брандмауера одночасно, ви зіткнетеся з тією ж проблемою. Вимкнення брандмауера допоможе вам з’ясувати, чи він спричиняє поточне сповільнення.
- Виправлення несправного мережевого обладнання: Ви можете побачити, як змінюється ваша мережа, коли певне обладнання не під’єднано. Ви можете визначити, чи якесь мережеве обладнання спричиняє затримку мережі.
Різниця між пропускною здатністю Network Throughput та пропускною здатністю Bandwidth
#1) Значення: що стосується пропускної здатності Bandwidth та пропускної здатності Network Throughput, Network Throughput є показник продуктивністі, який вимірює пропускну здатність мережі.
Хоча він схожий на пропускну здатність Bandwidth, Network Throughput відрізняється тим, що стосується кількості даних, що передаються з точки А в точку Б за певний період часу. На відміну від пропускної здатності Bandwidth, Network Throughput відноситься до фактичної продуктивності, тоді як Bandwidth відноситься до теоретичного піку.
#2) Мета: Загалом дані вимірюються пропускною спроможністю Network Throughput, тоді як Bandwidth вимірює пропускну здатність мережі. Уявіть, що вода тече тунелем. Пропускна здатність тунелю Network Throughput – це кількість води, що проходить через нього за секунду, а Bandwidth – це ширина тунелю.
Вода може текти вільніше через ширші тунелі, а більше даних може передаватись швидше мережами. Ширші тунелі можуть запобігти повільним потокам води та витокам.
#3) Одиниця: Bandwidth зазвичай вимірюється в бітах на секунду, кілобітах на секунду, мегабітах на секунду (Мбіт/с) або гігабітах на секунду (Гбіт/с). Найчастіше Network Throughput вимірюється в бітах на секунду, але іноді це інший показник.
Network Throughput означає, скільки інформаційних систем мережа може обробити за певний проміжок часу. Нижня буква «b» означає «біти», а велика буква «B» означає «байти».
#4) Передача фактичних даних: Bandwidth і Network Throughput вимірюються в бітах на секунду, але Network Throughput вимірює фактичну доставку пакетів. Bandwidth вимірює не потенційну доставку пакетів, а теоретичну доставку пакетів.
Наприклад, припустімо, що вам потрібно транспортувати ґрунт для посадки. Ви можете носити до 10 фунтів ґрунту у своїй сумці, і це подібно до місткості або пропускної здатності сумки – Bandwidth. Для посадки саду потрібно лише п’ять фунтів ґрунту, тому ви принесете лише цю кількість. Це означає вашу пропускну здатність або фактичний доставлений обсяг – Network Throughput.
#5) Швидкість передачі даних: Швидкість – це швидкість, з якою ви можете подолати відстань за короткий проміжок часу. Отже, швидкість передачі даних – це те, на яку відстань дані передаються за секунду по мережі. В ІТ швидкість часто використовується як синонім із «Network Throughput» або «швидкістю передачі даних».
І останнє, але не менш важливе, затримка — це час, який потрібно пакету даних, щоб досягти місця призначення. Висока Network Throughput означає, що мережа працює швидко, оскільки користувачі отримують велику кількість даних за секунду. Висока Bandwidth дозволяє мережі обробляти велику кількість даних одночасно, що дозволяє підтримувати високу швидкість.
Network Throughput |
Bandwidth |
|
Визначається як масив частот, що використовуються для передачі сигналів у межах діапазону. |
Пропускна здатність мережі обчислюється шляхом ділення розміру файлу на час завантаження. Поширеним методом вимірювання пропускної здатності є завантаження великих файлів і фіксація тривалості процесу. |
|
Визначення |
Існує максимальна кількість даних, які можна надіслати по каналу (дротовому чи бездротовому). DSL, ADSL, волоконна оптика тощо – це дротові засоби зв’язку, а WiFi, супутникові зв’язки, GSM, CDMA, LTE (4G) і 5G – це бездротові засоби зв’язку. |
Це міра фактичної кількості даних, які можуть пройти через канал (дротовий або бездротовий) за фіксований проміжок часу. |
Пов’язана з |
Передача даних по мережі. |
Взаємодія двох сторін |
Вимірюється в |
Аналогові одиниці виражаються в МГц/КГц/Гц, а цифрові — у Мбіт/с/Кбіт/с/біт/с (біт на секунду). |
Середня швидкість визначається доступною пропускною здатністю, виміряною в бітах на секунду (біт/с). |
Ефект |
Це теоретичний показник, тому на нього не впливають фізичні перешкоди. |
Він чутливий до перешкод, трафіку в мережі, мережевих пристроїв, помилок передачі та інших факторів. |
Аналогія реального світу (транспортний засіб) |
Це точна кількість транспортних засобів, які проїжджають по чотирисмуговій трасі в умовах низького трафіку. Зазвичай це менше, ніж максимальна пропускна здатність. |
Кількість транспортних засобів, які можуть проїхати чотирисмуговою дорогою в умовах інтенсивного руху (наприклад, у годину пік). |
Мережевий монітор Paessler PRTG – найкращіий інструмент для моніторингу смуги пропускання та пропускної здатності. (Має безкоштовну пробну версію без обмежень, яку можна завантажити з сайту виробника чи компанії-постачальника. Єдине обмеження після завершення тестового періоду – кількість датчиків 100)
Система PRTG Network Monitor складається з багатьох «датчиків», які контролюють мережеву активність. PRTG поставляється з повним великим пакетом програмного забезпечення, але користувачі можуть вибирати, які датчики використовувати. Є автоматичне сканування всіх пристроїв, інвентаризація мережі, карта топології. Якщо ви використовуєте датчики вибірки пристрою, ви отримаєте аналізатор трафіку.
Датчики включають монітори Ping, засоби захоплення пакетів, системи NetFlow, sFlow, J-Flow і IPFIX. Ці інструменти допомагають відстежувати та аналізувати мережевий трафік у реальному часі. Це програма для Windows, яка відстежує та контролює мережу за допомогою NetFlow, sFlow, SNMP і WMI. Для його налаштування є майстер і відео.
Ключові особливості:
- Використовує NetFlow і sFlow
- Функція захоплення пакетів
- Графіки живого трафіку
- Перевіряє наявність перевантажених посилань
Отримати додаткову інформацію можна у офіційного партнера – компанії Ідеалсофт.