Оприлюднено результати опитування про споживчі пріоритети українців через рік після початку війни
Наші співвітчизники змушені були звикати жити в умовах війни. Після первинного шокового стану люди почали адаптуватися до нових реалій. Експерти вважають, що стан споживчого ринку та пануючі на ньому тенденції якнайкраще відображають економічну ситуацію в країні. Тому соціологи періодично проводять опитування українців, аби мати підґрунтя для професійного аналізу отриманих даних та прогнозувати вектори розвитку тих чи інших сфер діяльності. Оприлюднені нещодавно результати останнього дослідження, за думкою його організаторів, є дуже показовими. Вони дають можливість побачити тренди, які будуть зберігатися впродовж усього 2023-го року.
Пережили коронавірус — впораємося і з агресором
Хоча не можна говорити про те, що коронавірус остаточно подолано, але ситуація зараз набагато краща, ніж, наприклад, у 2020 році. Тоді, до речі, споживчі настрої українців також сильно змінилися. По це можна детально прочитати у цьому матеріалі. Тоді дослідження соціологів допомогли зрозуміти, які пріоритети мають українці в умовах пандемії, та як бізнесу оптимально організувати свою роботу в нових умовах. Наприклад, як писало у той час одне популярне інтернет-видання, попит на промокоди зі знижками зріс майже на чверть у порівнянні з минулорічним показником. Отримані дані спонукали рітейлерів та виробників активізуватися та запропонувати споживачам більше цікавих та вигідних пропозицій. Звичайно, зараз нас атакує ще більш небезпечний та кровожерливий “вірус”, від якого, на жаль, ще не придумали вакцини. Тому поратися з ним можна лише за допомогою зброї, єдності та жаги до перемоги.
Поміркованість та економія: основні споживчі тренди 2023-го року
Але життя триває, тому за аналогією з коронавірусним періодом варто з користю використати результати проведеного соціологічного опитування. Вони свідчать, що:
- Біль ніж ¾ українців зараз ретельно планують свої покупки та притримуються правила раціонального вибору. У довоєнний період так робили менше половини наших співвітчизників.
- Лише кожен сьомий споживач може собі зараз дозволити спонтанну покупку. Це пов’язане зі зниженням доходів населення.
- Майже 55% людей перед покупкою обов’язково цікавляться брендом. Така тенденція є наслідком як небажання витратити гроші на неякісний товар від невідомого виробника, так і намаганням з патріотичних міркувань купувати українську продукцію.
- Попри зростання частки онлайн-покупок трохи більше половини респондентів зазначили, що віддають перевагу відвідуванню наземних магазинів.
- ⅔ опитаних відклали до кращих часів потрібні, але коштовні придбання, та вважають за краще витрачати гроші тільки на найнеобхідніші товари та послуги.
- Під час закупівлі продуктів харчування понад 65% споживачів перш за все керуються ціною.
- Змінився склад споживчого кошика — наприклад, найдешевша з усіх м’ясних продуктів курятина випередила альтернативні варіанти. Найпопулярнішими товарами, які купують українці в продовольчих супермаркетах, є молочні продукти, ковбаси та алкогольні напої (це підтверджується опублікованими статистичними даними рітейлерів, наприклад, французької мережі Auchan).