Основні відмінності та схожості Xbox Series X та Series S

0

У 2020 році Sony та Microsoft запропонували світові своє бачення консолі нового покоління. Якщо раніше на початку продажів була одна версія пристрою, і лише через декілька років геймери отримували його покращену версію, то цього разу кожна компанія представила одразу дві моделі своєї приставки.

Sony випустила PS5 та Digital Edition, які відрізняються лише наявністю оптичного приводу, але особливості Xbox Series X та Series S більш суттєві. Перша дарує повноцінний некстген досвід та не має жодних обмежень, а друга позиціонується як найдоступніший спосіб стати власником пристрою нового покоління, але з багатьма нюансами.

Чим схожі Series X та S

Обидві моделі Xbox Series пропонують геймерам однакові ігрові можливості: технологію трасування променів та HDR, швидке повернення до ігор та їх ввімкнення, просторовий звук та жодних обмежень у проєктах у Xbox Game Pass.

У них також є спільними комплектація та багато технічних компонентів, наприклад:

  • Модифікований процесор AMD Zen 2 та GPU AMD RDNA 2;
  • Блискавичний SSD замість HDD;
  • Однакова кількість роз’ємів — 3 USB, 1 HDMI 2.1 та мережевий порт;
  • Сумісність з іграми для всіх минулих поколінь консолі та аксесуарами Xbox One;
  • Новий геймпад;
  • Обидві консолі здатні показувати до 120 кадрів за секунду в іграх. Однак тут є деякі нюанси.

Головні відмінності двох моделей

Хоча всередині консолей і знаходяться однакові графічні процесори, вони все ж відрізняються кількістю обчислювальних блоків. GPU старшої версії має 52 блоки. З ними її потужність складає 12,15 TFLOPS. Series S має 20 обчислювальних блоків, через що вона втричі слабша за флагманську модель та здатна видавати лише 4 TFLOPS. Різна потужність означає й різну роздільну здатність в іграх. На Xbox Series X можна грати в ігри у 4К та дивитися медіаконтент у 8K. Водночас максимальна роздільна здатність молодшої версії становить 1440р. Series S теж може відтворювати відео у 8K, але для цього їй потрібен кабель Ultra High Speed HDMI, який не йде в комплекті з пристроєм.

Читайте також:  У Путина есть пять вариантов, кроме прямого нападения на Украину – CNN

На продуктивність проєктів впливає й кількість оперативної пам’яті, яка є різною у двох приставок. Флагманська модель консолі пропонує геймерам 16 ГБ ОЗП із пропускною спроможністю 560 ГБ/с, бюджетна версія — 10 ГБ ОЗП із 224 ГБ/с. Також власники Series X мають накопичувач з 1 ТБ пам’яті, у той час як молодша версія продається лише з 512 ГБ. Водночас обсяг пам’яті обох консолей можна збільшити за допомогою спеціальних карт.

Інша відмінність пристроїв — їхні розміри. Series X вдвічі більша та важча за Series S — 30,1 x 15,1 x 15,1 см та 4,5 кг проти 27,5 x 15,0 х 6,5 см та 2,3 кг. Консолі легко відрізнити одну від одної, бо старша версія випускається лише в чорному кольорі, а бюджетна в білому, через що вона менше збирає відбитки пальців та інші сліди використання.

Тим, хто планує встановлювати ігри та дивитися медіаконтент із дисків, краще звернути увагу на старшу версію, бо тільки вона має оптичний привід Blu-Ray.

Залишити відповідь