Підозра Медведчуку: адвокат сподівається на “дисфункцію” силовиків і суду — DSnews.ua

0
Про це заявив адвокат Віталій Титич в ефірі телеканалу “Україна 24”, передає “ДС”.

“Предʼявлення підозри — це вже юридично є притягнення особи до кримінальної відповідальності. З огляду на те, що це анонсувала генеральна прокурорка, і депутати є спеціальним субʼєктом за Кримінальним кодексом, це її прямі повноваження — підписати таку підозру і вручити. Можна припустити, що вимоги до процедури виконані. Тому в принципі ці вказані “особи М. і К.” (Медведчук і Козак – ред.) з моменту вручення підозри вважаються такими, що притягнуті до кримінальної відповідальності”, — сказав він.

Щодо можливого рішення суду і вироку у цій справі, адвокат зазначив, що “тут вже є дуже багато питань”.

“Не треба бути юристом, щоб розуміти усі складнощі, які повʼязані з соціально-політичними обставинами в нашій країні, з обʼєктивними обставинами, як дисфункція правоохоронних органів і судів”, — пояснив Титич.

За словами адвоката, щоб коментувати предметно, “треба бачити цю підозру, розуміти обсяг обвинувачення, який інкримінується вказаній особі, відповідно, оцінювати їх на предмет 111 статті (державна зрада — ред.)”. Він нагадав, що держзрада – це “діяння, умисно вчинені громадянином України на шкоду суверенітету, недоторканості, обороноздатності, державній економічній чи інформаціній безпеці України”.

Нагадаємо, 11 травня генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозру в державній зраді лідеру ОПЗЖ і куму президента Росії Володимира Путіна Віктору Медведчуку і народному депутату Тарасу Козаку. Підозра стосується трьох епізодів. За даними спецслужб, Тарас Козак знаходиться в Росії, а Віктор Медведчук — в Україні. Підозри надіслані поштою, оскільки точне місцезнаходження нардепів невідомо.

Сьогодні СБУ обшукує будинок Медведчука, а також офіс його партії.

 

Залишити відповідь