Понад 40% українців вважає, що слід відзначати 8 і 9 травня

0

В Україні 41% громадян вважає, що країна має відзначати і День пам’яті та примирення, і День перемоги над нацизмом. Про це свідчать дані опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з центром політичної соціології, передає “Еспресо”.

Фото: Укрінформ

Так, 41% громадян України вважає, що наша країна має відзначати обидві дати – і День пам’яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня.

Водночас ще 31% опитаних вважають, що Україна має відзначати лише День перемоги над нацизмом 9 травня. Майже 9%, навпаки, підтримують ідею відзначати тільки День пам’яті та примирення 8 травня, а ще 10% респондентів – байдуже.

Згідно з опитуванням, святкування лише 8 травня найбільше підтримують у Західному регіоні (22%), тоді як на Сході і Півдні більше тих, хто вважає, що відзначати потрібно лише 9 травня (42% і 48% відповідно).

Дослідники також зазначають, що ідея відзначати обидві дати переважає серед усіх вікових груп, крім респондентів старше 60 років, а також серед електорату всіх партій, крім ОПЗЖ.

Ідея святкування обох дат є також більш популярною серед прихильників вступу України до Європейського Союзу, а серед противників європейської інтеграції – більшість вважає доречним відзначати лише 9 травня.

Загальноукраїнське опитування було проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 29 квітня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитаний 2021 респондент віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Як повідомляв “ФАКТИ.орг” раніше, у столиці коп під час патрулювання, викрав у потерпілого сумку з грошима.

Залишити відповідь