Порошенко зустрівся із Держсекретарем США Ентоні Блінкеном

0

Зустріч відбулася у межах перемовин делегації з главами парламентських фракцій та тривала більше години.

П’ятий Президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко зустрівся із Державним Секретарем США Ентоні Блінкеном та заступницею Держсекретаря США з політичних питань Вікторією Нуланд.Зістріч відбулася у межах перемовин делегації з главами парламентських фракцій. Вона тривала більше години, повідомили у пресслужбі “ЄС”.

“Зустріч була дуже конструктивна і символічна. Тому що коли Україну відвідує серед перших країн одна з найвищих посадових осіб США – це символ важливості України для США”, – переконаний Порошенко.

Він додав, що Блінкен і Нуланд зауважили необхідність концентрації зусиль на проведенні і захисті реформ.

“Бо є дуже неприйнятним, коли руйнуються реформи, які були зроблені в тому числі і, як сказав Ентоні Блінкен, за його участю у 2014, 2015, 2016 роках нашою командою”, – зазначив Петро Порошенко.

Він, зокрема, уточнив, що йдеться про реформу корпоративного управління, про реформи, які стосуються незалежності антикорупційної інфраструктури, йдеться про верховенство права і де-факто підміну юридичної структури певними волюнтаристськими рішеннями.

“І Державний Секретар, і Вікторія Нуланд дуже глибоко розбираються у всіх проблемах України. І ми отримали потужну підтримку, потужний меседж про те, що реформи мають бути захищені і продовжені”, – наголошує Порошенко.

Він повідомив, що американські партнери відзначають дві найбільших проблеми в Україні. “Перша проблема – це захист суверенітету територіальної цілісності і незалежності нашої держави. І був дуже позитивний меседж, що всі політичні сили зараз задекларували, що це найвищий топовий пріоритет – захист українського суверенітету і відсіч російській агресії. Я передав Державному Секретарю non-paper і виклав абсолютно чітку позицію щодо розвитку нашої співпраці. Вона включає і необхідність отримання Плану дій щодо членства в НАТО, і підтримки України в позиціях переговорів по вступу в НАТО і ЄС”, – говорить Порошенко.

Читайте також:  Европейский Союз продлил период защиты беженцев из Украины до 2025 года

“Там передбачені дуже конкретні прохання про допомогу нам в протидії коронавірусу, починаючи від остачання обладнання і завершуючи постачанням вакцин. Поділитися досвідом, який мають США в тому числі щодо організації логістики у протидії. Презентував наш антиковідний план. І ми домовилися про те що будуть надані відповідні визначені особи для проведення цієї координації”, – зазначив Порошенко.

Він додав, що із делегацією обговорили активізацію нормандського формату.

“Призначення спеціального представник США для відсічі російській агресії і координації дій з ЄС. Підкреслили важливість співпраці з МВФ. На сьогоднішній день вона зруйнована. Тому що багато обіцянок, які давала влада, не були виконані. Зруйновано головне, що ми мали протягом п’яти років нашої каденції – це довіра. Ми будемо докладати всіх зусиль, щоб довіра до України була відновлена”, – зауважив Петро Порошенко.

“Я також подякував Сполученим Штатам за ту увагу, яку вони приділяють підтримці Православної Церкви України. Я знаю, що сьогодні відбудеться коротка зустріч пана Державного Секретаря з предстоятелем Православної Церкви України Його Блаженством Епіфанієм. І ця позиція також є дуже символічною”, – переконаний Порошенко.

Він повідомив, що американська сторона порушила питання доведення до кінця антикорупційних справ, зокрема і справи ПриватБанку. “Ми почули від пана Блінкена про важливість доведення до кінця тих антикорупційних справ, які на сьогоднішній день не рухаються. В тому числі маємо на увазі Приват та інші позиції, які є також символічними для України”, – говорить Порошенко.

Він зазначив, що перелік питань, які обговорили під час зустрічі, свідчить – американська делегація це друзі України, які дуже добре володіють ситуацією.

“Вони, можливо, є одними з найкращих в світі експертів. Я дуже добре пам’ятаю, яку величезну допомогу ми отримували від Ентоні Блінкена в 2014-2017 роках. Він є де-факто, я можу зараз розкрити цю таємницю, співавтором великої кількості реформ, в тому числі тих, які світом визнані одними з найбільш успішних. І на сьогоднішній день не треба нічого пояснювати. Абсолютно чітка позиція, що нам треба переходити від розмов, від «солодких співів», від відосиків, до реальної конкретної роботи в парламенті, в уряді. Тому що ситуація, яка відбулася з порушенням закону при втручанні уряду в діяльність Наглядової ради НАК «Нафтогазу, абсолютно брутальне порушення процедури при здійсненні кадрових призначень, позиція атаки на антикорупційні органи і багато-багато інших проблем, на сьогоднішній день точно не сприяють розвитку співпраці між Україною та США”, – застерігає Петро Порошенко.

Читайте також:  Светлана Федорова страдает «шизоаффективным психозом» - вскрылись новые факты о скандальном екс-главвраче ДОКУМЕНТЫ

Нагадаємо, американська делегація прибула до України пізно увечері 5 травня.

Зустрічі Держсекретаря США Ентоні Блінкіна та його заступниці Вікторії Нуланд з Петром Порошенком ще вчора увечері не було у графіку американської делегації. Згідно, дипломатичного протоколу її й не могло бути. За нашими даними форму такої зустрічі знайшов Костянтин Єлісєєв. Було запропоновано провести зустріч з лідерами фракцій

Попри те, що на зустрічі був присутній спікер Ради Дмитро Разумков, але основним спікером був 5-тий Президент. Розмова проходила без перекладача. Тому не всі навіть розуміли про що йде мова. Наприклад, Юлія Тимошенко та Юрій Бойко. Також зустріч проходила без фото та відео фіксації

За нашими даними в Офісі Президента дуже незадволені цією зустріччю. Адже тепер зустріч з 5-тим Президентом опинилася в інформаційному полі раніше аніж із діючим Президентом.

В ОПУ оперативно готують контрагументи чому реформи започатковані за підтримки Заходу при Володимиру Зеленському пішли на спад і чому корупція зростає. Одним словом, розмова із Зе буде дуже жорсткою.

Залишити відповідь