Повторні вибори голови Броварської територіальної громади – хто балотується

0

Вже 17 січня відбудуться повторні вибори голови Броварської територіальної громади. За крісло глави тут готові позмагатися 9 кандидатів, що в цілому на 3 менше ніж на виборах 25 жовтня. Серед них представники партій “Наш край”, “Європейська солідарність”, “Рідний дім”, “Україна славетна”, “За майбутнє”, “Слуга народу”, “Єдність”, “Голос” і ще один кандидат йде, як самовисуванець.

Нагадаємо, що згідно з постановою Броварський територіально виборчої комісії (ТВК) №1 від 23 листопада, повторні вибори депутатів Броварської міської ради та Броварського міського голови призначені на 17 січня 2021 року.

За даними ЦВК, на посаду голови Броварської ОТГ претендують 9 кандидатів: Ігор Сапожко, Дмитро Ратніков, Андрій Саук, Вікторія Коваленко, Олег Іваненко, Сергій Мартіян, Юрій Маслак, Сергій Боголюбов, Тетяна Нємчина.

Що стосується самих кандидатів, то наприклад за даними газети “Факти” Сапожко в 1998 році був підозрюваним у кримінальній справі про вбивство і нанесенні тілесних ушкоджень в Києві.

Оголошення про розшук Сапожка
Оголошення про розшук Сапожка

Прихильники самого Сапожко активно спростовують ці дані, заявляючи, що справа 20-річної давності “завжди витягують” під вибори. За час перебування на посаді голови Броварської ради Ігор Сапожко неодноразово потрапляв в епіцентр різних скандалів, в тому числі, з корупційною складовою. Його звинувачували і в лобізмі комерційних підприємств, і в протягуванні через раду непопулярних рішень, і в неефективних розтратах місцевого бюджету. Найгучніші скандали, які набули широкого розголосу в ЗМІ, пов’язані з землею. Що стосується Андрія Саука, то даний претендент на місце голови Броварської ОТГ, переписав всю нерухомість на дружину. Від відчуження нерухомого майна Андрій Саук отримав 1 млн 284 тис. гривень. Його дохід в ОСББ і від зайняття підприємницькою діяльністю склав 454 743 гривень. Депутат міськради від “Радикальної партії Олега Ляшка”, Вікторія Коваленко є директором ТОВ “Брук-Бетон Сервіс” (виготовлення виробів з бетону для будівництва) і засновницею ГО “Рідне місто Бровари”. Кандидат від партії “Європейська солідарність” Олег Іваненко в 2010-2015 р. був депутатом Броварської міської ради. У 2015 був обраний депутатом Київської обласної ради VII скликання. На виборах 25 жовтня його було обрано депутатом Київської обласної ради VIII скликання. Обраний по округу №4 (6975 або 169,95% голосів). У Броварах він має два офіси на 50,8 і 104,9 кв. м., тут користується будинком батька на 136 кв. м. Нагадаємо, що батько Олега Іваненка – Валерій Іваненко – на виборах міського голови Броварів 25 жовтня зайняв третє місце, отримавши 12,49% голосів виборців, і планував взяти участь в повторних виборах, але на жаль, 1 грудня 2020 помер від ускладнень коронавирусной хвороби. Кандидат Дмитро Ратніков балотується від партії “Слуга народу”. Працює радником в Міністерстві закордонних справ. Кандидат Сергій Боголюбов балотується від партії “Наш край”. На вибори 25 жовтня йшов як самовисуванець. Був помічником нардепа 8-го скликання Сергія Мельничука (обраний від “Радикальної партії Олега Ляшка”) на громадських засадах.

Залишити відповідь