Рахімбек Абдрахманов: У Казахстані, як і в Україні, головним джерелом корупції є сфера держзакупівель

0

17 мільярдів доларів – на утримання чиновників: у Казахстані фінансування державного апарату коштує платникам податків близько половини бюджету. Антикорупційним досвідом цієї країни під час пресконференції на тему «Ефективність контролю НАЗК діяльності політичних партій» поділився відомий журналіст Рахімбек Абдрахманов.

Рахімбек Абдрахманов Фото:

«Це великий кейс, для описання якого потрібно багато часу. Якщо казати про те, що сьогодні відбувається в Казахстані, кількома словами, насамперед, ми маємо консенсус у так званому «третьому секторі» неурядових організацій, які займаються боротьбою з корупцією. Є консенсус у тому, що головним розсадником корупції є державний апарат, зокрема й квазідержавні організації», – підкреслив пан Абдрахманов.

За інформацією журналіста, сьогодні державний апарат та квазідержавні організації у Казахстані налічують близько 2 мільйонів осіб, на утримання яких іде близько 50 відсотків казахстанського бюджету – 7 трлн тенге або майже 17 млрд доларів. Крім того, за його словами, наразі є труднощі із забезпеченням доступу неурядових організацій до контролю бюджетних коштів, які акумулюються у державних структурах.

«У цьому сенсі ми можемо позаздрити українським колегам, які мають більшу свободу дій. Ви можете про це розмовляти, можете надсилати запити, можете зустрічатись із представниками держапарату й вимагати від них розкрити цю інформацію. У нас це більш ускладнено», – зазначив спікер.

Він також додав, що ключовим джерелом корупції наразі є сфера держзакупівель.

«Це вкрай непрозора сфера. Зокрема, наша місія тут полягає в тому, аби вивчити досвід України у частині антикорупційних зобов’язань, які країна взяла на себе в рамках отримання допомоги від МВФ. Ми бачимо, що частина з них все ж реалізується, а частина ініціатив, яких вимагає Євросоюз, гальмується. Ми зустрічаємося з політиками, з представниками третього сектору, аби перебирати цей досвід і взяти на озброєння певні цікаві речі», – резюмував пан Абдрахманов.

Читайте також:  Появились подробности уничтожения отеля с кадыровцами в Волновахе

 

Залишити відповідь