Що таке застуда, ГРВІ, грип. Які симтоми, як лікуватись?

0

Застуда – одне з найпоширеніших захворювань, з яким більшість людей стикається в осінньо-зимовий період. Однак підхопити вірус можна навіть у хорошу погоду. Цьому сприяє контакт з інфікованою людиною, слабкий імунітет, переохолодження, несприятлива екологічна обстановка та незбалансований раціон. Протікання простудних захворювань нерозривно пов’язане з кашлем, нежиттю, головним та м’язовим болем, ломотою в суглобах, загальною слабкістю та високою температурою. Застуда – одне з найпоширеніших захворювань, за ознаками якого вже ніхто не впадає в паніку. Для лікування використовуються ліки від грипу та застуди із науково доведеною ефективністю. Як вибрати недорогі та дієві препарати?

За відсутності якісного, а головне – своєчасного лікування ГРВІ може призвести до серйозних ускладнень, аж до фарингіту, тонзиліту, трахеїту та інших патологій. Особливо це стосується людей зі слабким імунітетом та хронічними захворюваннями дихальної системи.

Щоб уникнути подібних наслідків, слід заздалегідь обзавестися ефективним засобом від застуди, і приступити до лікування. Щоб максимально швидко полегшити стан, приймати лікарські препарати необхідно з виявлення перших симптомів застуди.

Простудні захворювання найчастіше (до 90% від загальної кількості випадків) викликані вірусами грипу або парагрипу, а також адено- та риновірусами.

Все починається з першіння в горлі, слабкості та трохи помітного головного болю. Поступово симптоми посилюються, приєднується кашель, чхання, закладеність носа, озноб. Температура може збільшуватися до 38-38,5℃.

Починати лікуватись потрібно з появи перших ознак хвороби. До відвідування лікаря, як швидку допомогу, прийміть симптоматичні засоби, які полегшать стан, але по-справжньому дієве лікування пропише тільки лікар.

Не варто сподіватися на один чудодійний засіб. Сучасні дослідження довели ефективність комплексного лікування застуди. Досвідчений фахівець допоможе вибрати противірусний засіб, препарат для зняття симптомів, антисептик для порожнини рота та носа, полівітаміни та трав’яні чаї.

Читайте також:  Методика навчання німецької для дітей: розвивальні курси та ігри

Кожен стикався з застудою та неприємною симптоматикою цього стану. Гострим респіраторним інфекціям піддаються люди різних вікових категорій. Застуда за відсутності своєчасного лікування може спричинити розвиток ускладнень. Щоб запобігти такому розвитку подій, слід придбати потрібні ліки та розпочати лікування. В аптеках представлений широкий асортимент медикаментів, які не лише допомагають полегшити стан, а й запобігають інфікуванню. Пропонуємо ТОП найкращих ліків від застуди, який ґрунтується на ефективності, безпеці та відгуках.

Як вибрати таблетки від нежитю для дорослих

Вибором лікарського засобу повинен займатися лікар. Необдумані дії та прийом невідповідних препаратів можуть призвести до негативних та незворотних наслідків.

При виборі медикаменту від нежиті враховуються:

  • показання та протипоказання;
  • лікарська взаємодія;
  • фармакологічний вплив;
  • вікові обмеження.

Також за нежиті пацієнту можуть призначити антибіотики, антивірусні, протизапальні засоби. Вибрати тип препарату зможе лише лікар після попереднього обстеження та постановки точного діагнозу. Також для якнайшвидшого одужання прописуються полівітамінні комплекси та імуностимулюючі препарати.

Причини нежиті та респіраторних інфекцій

Причинами риніту виступають різні фактори, що провокують. За перших ознак застуди необхідно правильно визначити тип захворювання, в залежності від якого фахівець буде підбирати лікування.

Таблиця – Основні причини розвитку риніту

Порушення місцевого імунітету Зовнішні фактори, що ушкоджують
Враховуються фізіологічні особливості будови носової порожнини, які беруть активну участь у захисті.

У носових ходах є вії, які виштовхують сторонні частки назовні. Опір проникаючої інфекції також надають імуноглобуліни А, що виробляються слизовою оболонкою.

Якщо спостерігається зниження активності захисних білків, віруси починають інтенсивно проникати в організм і завдають шкоди.

До них можна віднести такі фактори:

  • переохолодження;
  • хірургічне втручання;
  • знаходження стороннього тіла;
  • запальний процес;
  • контакт із зараженою людиною;
  • шкідливе виробництво;
  • алергічні чинники.

Основна причина розвитку респіраторної інфекції – хвороботворні мікроорганізми, які після проникнення негативно впливають на імунну систему, послаблюючи її. ГРВІ викликають різні типи вірусів грипу, парагрипу, аденовіруси, риновіруси. В основному збудники відносяться до РНК-вірусів. Більшість патогенних мікроорганізмів нестійкі до умов навколишнього середовища, що швидко гинуть при дії ультрафіолету та дезінфекторів.

Джерелом застуди виступає заражена людина. Найбільшу небезпеку становлять хворі першого тижня захворювання. Віруси передаються повітряно-краплинним шляхом, іноді – контактно-побутовим. Сприйнятливість організму до респіраторної інфекції висока, особливо у дитячому віці. Імунітет після перенесеної інфекції нестійкий, короткочасний.

Що робити при нежиті

При перших проявах риніту рекомендується негайно розпочати терапію. Слід звернути увагу на найкращі противірусні засоби при застуді, які представлені в рейтингу нижче. Обов’язково потрібно дотримуватися прописаного виробником дозування або дотримуватися рекомендацій лікаря.

Якщо у пацієнта діагностується друга стадія риніту, необхідно вдатися до комплексної симптоматичної терапії із застосуванням антибіотиків широкого спектру дії, а також протимікробних препаратів.

Щоб зменшити набряклість слизової носа, рекомендується використовувати місцеві препарати (краплі, спреї), які мають судинозвужувальний ефект. Після їх використання при нежиті спостерігається поліпшення дихання та полегшення стану.

Коли треба викликати швидку?

Лікування застуди, грипу та нежиті здійснюється в домашніх умовах після попередньої консультації з фахівцем. Але бувають такі ситуації, коли призначена терапія перестала допомагати, і стан значно погіршився.

Швидку допомогу рекомендується викликати при погіршенні самопочуття та у разі підвищення температури тіла. Також негайна медична консультація необхідна, якщо спостерігається сильний набряк горла і носа, що утруднює дихання.

Залишити відповідь