Швидка допомога з 1 січня 2021 до вас не приїде!

0

Нещодавно з’явилася ще одна новина, яка внесла трохи занепокоєння в часи пандемії коронавірусу. Кабінет міністрів затвердив постанову, відповідно до якої бригади швидкої допомоги будуть приїжджати до пацієнтів за пріоритетом.

Та чи приїде взагалі? Це ще питання..

Всі виклики залежно від стану пацієнта поділяються на критичні, екстрені, неекстрені, непрофільні.

У разі надходження звернення, що належить до категорії неекстрених, диспетчер оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф рекомендує пацієнту звернутися до лікаря, що надає первинну медичну допомогу, з яким укладена декларація про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, або до найближчого відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, або таке звернення може бути передане до чергового центру первинної медико-санітарної допомоги відповідної адміністративно-територіальної одиниці. У разі відсутності такої можливості диспетчер напрямку направляє до пацієнта бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, що не виконує критичні або екстрені виклики.

Схожа ситуація з непрофільними викликами.

До категорії неекстрених належать звернення стосовно постраждалого/хворого, стан якого не є невідкладним та відстрочення надання медичної допомоги якому не призведе до погіршення стану здоров’я, проте хворий/постраждалий потребує оцінки стану здоров’я медичним працівником.

До категорії непрофільних належать звернення стосовно постраждалих/хворих, стан яких не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги в межах, передбачених кваліфікаційними вимогами працівників бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Хворий/постраждалий не потребує проведення оцінки стану здоров’я на місці, у разі потреби йому може бути надано дистанційну медичну консультацію щодо причини звернення.

Тож, якщо ваш стан:

  1. безпосередньо не загрожує життю; не потребує виконання реанімаційних заходів;
  2. не супроводжується відсутністю дихання;
  3. неефективним чи розладами диханням; ознаками масивної крововтрати/кровотечі; не зумовлений усіма видами травм різної етіології; впливом зовнішніх факторів (ураження
  4. електричним струмом, блискавкою тощо); інтоксикацією та отруєнням, у тому числі укусами тварин, комах тощо; гострими та хронічними захворюваннями;
    не супроводжується порушенням свідомості;
  5. ознаками гострого коронарного синдрому чи ознаками гострого мозкового інсульту
Читайте також:  "Слуга" Санченко - доходів немає, а квартиру в Києві купив за 3,5 млн грн - розпил на авторських правах?

МОЖЕТЕ «ШВИДКУ» НЕ ДУЖЕ ТО Й ЧЕКАТИ!

Це все – положення Постанови Кабміну «Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події» від 16 грудня 2020 року №1271.

Залишити відповідь