Собака – це вчора. Патріотичні фільми – сьогодні. «Слуга» Брагар не бачить сенсу у фінансуванні (відео)

0

«Слуга» Брагар заявив, що патріотичне кіно не варто фінансувати через те, що воно не окупається. Він навів у приклад фільми, які «нормально фінансувались та повернули витрати». І це, наприклад, «95 квартал».

Народний депутат від «Слуги народу» Євген Брагар розповів про те, що українське кіно не варто фінансувати з бюджету в ефірі телеканалу «Рада».

«Державна підтримка і так надається за участю Держкіно. Питання про її ефективність дуже сумнівна. Над цим треба дуже інтенсивно працювати. Я дуже сумніваюся в необхідності такого великого фінансування», – заявив Брагар.

Він привів приклади успішного, на його погляд, державного фінансування. Так, згідно з його даними, у 2018 році окупили витрати на зйомки завдяки касовим зборам «Свінгери», «Дзідзьо. Перший раз»  (не отримували державного фінансування», «Скажені весілля» (10% фінансування), а також «Я, ти, він, вона» (від «Кварталу 95», який «отримав нормальне фінансування»), і мультиплікаційний фільм «Зачарована принцеса».

«Але успіх цього мультика став можливим не завдяки зборам в Україні, а в першу чергу за рахунок зборів в Китаї», – сказав нардеп.

Патріотичне кіно взагалі, на думку Баграра, не варте фінансування. Прибутку не буде.

Коли ж ведуча запитала його щодо того, чи варто було фінансувати фільми  «Донбас» та «Кіборги», він заявив, що кіноіндустрія – це бізнес.

«Ці фільми, незважаючи на те, що отримали досить потужне державне фінансування, вони не вийшли в плюс. А кіноіндустрія – як і будь-який бізнес – там головна стратегія в тому, щоб зробити комерційно привабливий продукт», – сказав «Слуга народу».

І додав, що такі фільми не варто фінансувати, а якщо й знімати, то не більше, ніж 1-2 фільми на рік.

«Я давав би гроші тільки тим жанрам, які в перспективі можуть окупитися. Патріотичний жанр… Більшість українців не ходить на це в кінотеатр, тому, якщо і знімати такі фільми, то робити не 5 стрічок на рік, а одну-дві стрічки в рік. А більше сконцентруватися на тих жанрах, яким дійсно потрібне державне фінансування», – резюмував він.

Нагадаємо. Народний депутат від фракції «Слуга народу» Євген Брагар 31 січня 2020 року подав заяву в поліцію на двох волонтерок, які виступили проти російського серіалу в автобусі коли повертались з похорону загиблого під Широкино військового Миколи Сорочука.

Читайте також:  Дитячі будинки та військові на передовій запалять віртуальну ялинку

Наступного дня в ефірі програми «Голос народу» на «112 каналі» він запропонував пенсіонерці продати її собаку, щоб заплатити за комунальні послуги. При цьому уточнив, що пес повинен бути елітної породи.

 

Залишити відповідь