Марія Ковиліна: ексдружина замміністра Юрія Васькова «віджимає» у центрі Одеси офіс

0

 

Як стати власницею шикарного офісу у середмісті Одеси? Виявляється, не обов’язково платити за приміщення ринкову ціну – достатньо просто мати впливових покровителів і достатньо нахабства, аби «віджати» нерухомість під виглядом оренди. Саме таку схему, за словами законних власників, провернула колишня дружина замміністра Васькова – Марія Ковиліна.

Деталі рейдерської оборудки в Одесі з’ясував журналіст «СтопКору» Артем Поліковський.

Одеський пенсіонер Володимир Власюк та його дружина вже багато років здають в оренду приміщення по вул. Гоголя, 23. Колись тут були три квартири, що належали сім’ї Власюків, об’єднані в одну. Поруч – історичне серце міста, порт, центральні вулиці, тобто місце – доволі популярне. Дохід від оренди – суттєва фінансова підмога для двох пенсіонерів.

Однак майже два роки тому сталась неприємна історія.

На початку 2021 року попередні орендарі виїхали з приміщення, і на нього з’явилась нова претендентка – бізнес-леді Марія Ковиліна. Однак вже з пропозицією не оренди, а викупу приміщення за безцінь. Жінка запропонувала власникам суму, втричі нижчу за ринкову вартість.

«Це приміщення знаходиться в будинку-пам’ятці архітектури, охороняється державою і на той час подібні приміщення оцінювались від 1000 доларів за квадратний метр. Вона пропонувала за 400 доларів – мене це не влаштувало. Я відмовив«, – зазначає пенсіонер.

«Я їй сказав, що ми не домовлялися такий ремонт робити, тим більше вона позбавила мешканців усього будинку доступу до водопроводу. Це їй не сподобалося, і вона почала перешкоджати моєму доступу туди в офіс. Заявила мені: я роблю так, як я вважаю за потрібне«, – згадує Власюк.

Як розповідає подружжя, Марія Ковиліна замінила замки, найняла охоронну фірму «Антикілер» та надала вже нові документи щодо розрахунків ремонту. Цифра зі 100 тисяч гривень, про які домовлялись на початку, раптово зросла в три з половиною рази та змінилась на 350 тисяч.

Читайте також:  Макс Назаров (Диордица Назар Русланович) - ватная мразь и пропагандон называющий себя журналистом

Пенсіонери пішли до охоронної фірми та почуте неабияк зацікавило. Як з’ясувалось, договору на охорону не підписували, а питанням силової підтримки особисто попросив зайнятися топчиновник з Києва.

«Ми пішли з дружиною в «Антікіллер» і запитали, на якій підставі вони взяли приміщення під охорону, бо ми з ними договору охорони не підписували. Директор прямо заявив, що йому з Києва зателефонував Юрій Васьков – заступник міністра інфраструктури України, колишній чоловік Ковиліної, і попросив «допомогти»: взяти приміщення під свій контроль«, – згадує Власюк.

Чи справді Марія Ковиліна має впливових покровителів?

Тоді ж пенсіонерам почали надходити погрози як від охоронців, так і від самої Ковиліної. Остання відкрито хизувалась тим, що її «екс» – замміністра, і вона може робити з чужою нерухомістю все, що забажає. Крім того, жінка вимагає у пенсіонерів мільйон гривень, який вони їй нібито завинили.

Редакція «СтопКору» вирішила перевірити інформацію про ймовірні високі зв’язки рейдерки.

Хто такий Юрій Васьков?

Зауважимо, сам Юрій Васьков неодноразово потрапляв у фокус антикорупційних розслідувань ЗМІ. За часів Януковича, у 2013 році Васьков був призначений головою ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ). Тоді він фактично вивів держпідприємство з-під контролю Мінінфраструктури, перевівши його в Одесу.

Та чи дійсно замміністра застосував «телефонне право», аби допомогти ексдружині заволодіти приміщенням у центрі Одеси? «СтопКор» намагався зв’язатися з паном Юрієм телефоном і за допомогою СМС, проте відповіді до моменту виходу розслідування в ефір так і не було.

Чим ще відома сама Марія Ковиліна?

Журналісти-розслідувачі додатково вирішили пошукати інформацію про Ковиліну та випадково знайшли її серед почесних членів Міжнародної морської організації.

На сторінці розміщено її фото та зазначена державна посада: пані Марія нібито є заступником керівника департаменту морського та річкового транспорту. Однак на сайті держслужби у розділі «Керівництво» прізвища Ковиліної немає. Та й найцікавіше – департаменту з такою назвою теж немає.

Читайте також:  Борис Баум массово удаляет материалы о своем лоббировании российского 1XBet

Уточнити цю та іншу інформацію «СтопКор» вирішив безпосередньо у героїні матеріалу, однак пані Ковиліна від спілкування з медійниками відмовилась.

Чи справді працює жінка у вигаданому департаменті та чи допомагає їй колишній чоловік з захопленням офісу – питання відкрите. Редакція «СтопКору» звернулась із додатковими запитами до Міністерства інфраструктури й поки чекає на відповідь. Тяганина з офісом наразі перейшла в судову площину, а подружжя Власюків направили звернення до всіх контролюючих органів та продовжують отримувати погрози. Тож далі буде.

Залишити відповідь