Цю будівлю з 2012-го називають “вертолітним майданчиком Януковича”. Тепер тут – штаб партії “Слуги народу”. А задум “легітимного”, схоже, перейняли вже в команді Зеленського.

 

Президент та керівник його офісу могли використовувати гелікоптери для польоту до резиденції Синьогора. Там, за інформацією розслідувачів “Української правди”, 21 листопада відзначали день народження Андрія Єрмака.

“Володимир Зеленський та керівник його офісу у п’ятницю вдень залишили Банкову ще до закінчення робочого дня і полетіли це до державної резиденції президента “Синьогора”, – йдеться у розслідування журналістів.

Журналісти посилаються на дані публічних радарів – до аеропорту в Івано-Франківську президентський борт у п’ятницю не прилітав. Натомість зафіксували чартерний літак, який пов’язують із групою “Приват” олігарха Ігоря Коломойського. Того ж дня літак повертається до Києва. А у День Гідності та Свободи з Київщини до президентської резиденції на Івано-Франківщині летить вертоліт Держслужби з надзвичайних ситуацій.

“Чи могли президент Зеленський та керівник його офісу Єрмак скористатись спеціальним гвинтокрилом ДСНС, який призначений для порятунку людей, як таксі доставило їх на святкування ювілею Єрмака в державній резиденції в Карпатах?” – цікавляться розслідувачі.Вранці 21 листопада той самий гелікоптер ДСНС летить з Івано-Франківська до Києва. Зеленський та Єрмак за три години беруть участь в офіційних заходах на Майдані. А вже опісля вертоліт летить знову у напрямку резиденції в селі Гута. Журналісти припускають: у понеділок по обіді президент знову везе Зеленського, Єрмака та його гостей назад до Києва.

Розслідувачі з посиланням на власні джерела зазначають: на святкуванні дня народження Андрія Єрмака в президентській резиденції Синьогора були заступник керівника офісу Олег Татаров та міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. А ще – партнер олігарха Ігоря Коломойського Тимур Міндич. На розслідування відреагував сам іменинник.

“Цьогорічний ювілей я ніяк особливо не відзначав, лишень у понеділок заїхав до батьків. Олега Татарова в Гуті не було. З інших представників влади до резиденції заїжджав тільки Олексій Чернишов, який перебував тими днями в Рівному та пересувався автівкою”, – переконує керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

В Офісі президента кажуть: на державній дачі Зеленський таки був. Але що там робив 4 дні під час енергетичної кризи, спалаху коронавірусу в країні та повідомлень розвідки про загрозу наступу Росії, не уточнюють.

Читайте також:  Тайные друзья «вора в законе». Подноготная одной криминальной истории

“Не було жодного 4-денного святкування з феєрверками, концертами, макетами венеційської архітектури, масовкою гостей та іншими принадами, які ще можна додумати для більшої ефектності. Друге: не було використання державних чи приватних літаків жодних осіб, пов’язаних із будь-якими бізнесменами. Гвинтокрилами ДСНС гостей чи взагалі сторонніх осіб не перевозили, тим більше з розважальною метою”, – зазначили в ОП.

“Це ганебна ситуація. Як можна було під час таких подій залишати столицю? Не давати ніяких пояснень і летіти собі на відпочинок державним коштом. Має бути проведена перевірка. Мають бути запити – на яких підставах були надані вертольоти, які особи користувалися цими вертольотами, чи були там особи, крім президента?” – наголошує головний редактор інтернет-видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов.

Використання гелікоптерів ДСНС для перельотів не суперечить протоколу, запевнив міністр внутрішніх справ. Але Денис Монастирський не уточнив, чи літали представники Банкової на святкування дня народження Андрія Єрмака.

“Відомча авіація використовувалась, згідно з протоколами відповідними посадовими особами, це звичайна практика, вона була і буде. Це абсолютно нормальна ситуація, коли посадові особи за використання певних звернень, процедури, вони використовують відомчу авіацію. Так, звісно, була і використалася відомча авіація”, – запевняє міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

“Якщо буде доведено, що це було використання гелікоптерів для особистих цілей, тоді безумовно це є щонайменше конфлікт інтересів і зловживання службовим становищем. Хочу нагадати, що в Грузії якраз претензії до Саакашвілі полягали в тому, що він допустив нецільове використання ресурсів”, – каже аналітик видання “Слово і Діло” Валентин Гладких.

Французькі гелікоптери АШ-225 можуть вмістити від 6 до 12 осіб. Україна закуповує їх для потреб надзвичайної служби вже кілька років поспіль. АШ-225 призначений для транспортування тяжкохворих лежачих пацієнтів і для порятунку людей із важкодоступних місць. І підняття його в повітря коштує державі недешево.

“Як правило вартість експлуатації вертольота вона є вища, аніж вартість експлуатації легких повітряних суден. І вона лежить десь в межах вартості експлуатації приватних чартерних бізнес-джетів. Мовитися може про декілька тисяч доларів за годину польоту”, – зазначив експерт з авіації Богдан Долінце.

“5 канал” звернувся до Державної служби з надзвичайних ситуацій із проханням повідомити, з якою метою залучалась авіація рятувальників. Також звернулися до Національного антикорупційного бюро – чи свідчить опублікована журналістами інформація про зловживання службовим становищем перших осіб країни. Відповіді поки що не отримали.

Читайте також:  Зеленський досі приховує фінансові відносини з офшором Maltex — журналіст The Guardian

Ганна Рибалка, Артур Волосов, “5 канал”