Тканина та трикотаж. В чому різниця?

0

Якщо ви все ще думаєте, що тканина і трикотаж це те саме і кажете «трикотажна тканина», ця стаття для вас.
Приходячи в магазин одягу або роблячи замовлення в інтернеті наприклад за посиланням https://domtkani.com.ua/category/trikotag-53, ми не особливо замислюємося про значення і правильну назву матеріалів. Просто знаємо, що майка та футболка мають тягтися, а класична офісна спідниця та сорочка з тканини.

Не страшно, якщо у такий спосіб мислить простий покупець. А якщо так каже продавець магазину одягу чи швейних товарів? Чи, скажімо, співробітник швейної фабрики? Адже це докорінно не вірно, можна зробити висновок, що фахівець не розуміється на товарах і матеріалах.

Часто чую слово “тканина” щодо трикотажного полотна або словосполучення “трикотажна тканина”. Чесної, трикотажної тканини не існує. Є тканини з додаванням еластану, в цьому випадку вона буде трохи або навіть багато тягнутися, але залишиться тканиною, а не стане трикотажем.

Не хочемо бути занудними та змінювати чийсь хід думок. Вирішила просто написати статтю про різницю таких матеріалів як тканину та трикотаж. Раптом матеріал виявиться корисним для когось і допоможе розібратися в чому відмінність.

Отже, почнемо з початку, а саме з моменту виробництва матеріалів. Саме тут усе стане простим та зрозумілим.

Тканина тчуть, в’яжуть трикотаж. І це не приказка, а різниця у способі виготовлення матеріалів. А тепер у картинках ↓↓↓

Два матеріали ліворуч – тканини, два праворуч – трикотаж. Зверніть увагу на край і загальний вигляд матеріалів.

Далі покажу збільшені фото плетіння ниток і все стане ще зрозумілішим. Дивіться самі.

На цих фото тканини. Нитки переплетені як на ткацькому верстаті «плетінкою».

Далі на фото трикотажне полотно. Нитки вив’язані кісками, як при в’язанні на спицях. Гартуйте фото →→

До речі, чому ми використовуємо незвичне для багатьох словосполучення «трикотажне полотно»? Тут також усе досить просто. «Трикотаж» є більш розхожим словом, застосовним як до матеріалу, так і до готових виробів з трикотажного полотна. А ось початковий продукт у рулоні, з якого шиють одяг та навіть постільна білизна, називається трикотажне полотно.

Тканини та трикотаж виробляють на фабриках на великих верстатах. Відмінності між цими матеріалами у технології виробництва, плетенні ниток та видах верстатів, на яких виробляють ці матеріали.

Читайте також:  Переваги покупки скутера в інтернет-магазині "Вест"

Тканини виготовляють із двох ниток на промислових верстатах, що працюють за аналогією зі старовинним ткацьким верстатом, де бігає електричний човник, переплітаючи нитки між собою горизонтально та вертикально.

Рулони у тканин на виході з виробництва звичної для всіх форми, довжина рулону від 140 до 160 см (при класичному форматі тканини). Наочніше виробництво тканин показано на фото.

Трикотаж вив’язується з однієї нитки. Для виробництва трикотажного полотна є два основні типи машин:

  • для рулонного полотна (звичні для всіх прямі рулони довжиною від 150 до 180 см);
  • для круглов’язаного полотна (полотна в’яжуть по колу або як ще називають цей спосіб в’язки «трубою» або «панчохою», упаковуються такі полотна в пачки, а не в рулони).

Наочніше дивіться на фото

Видів тканин, як і трикотажного полотна, безліч. Постійно з’являються нові з покращеними характеристиками та властивостями. Тим, хто шиє, залишається тільки вибирати і пробувати нові матеріали.

Сподіваємось, стаття виявиться корисною і допоможе розібратися в чому різниця між тканинами та трикотажем.

Залишити відповідь