ТОП-10 найцікавіших національних парків світу

0

І тому ми підготували для вас 10 найцікавіших національних парків світу, які, на нашу думку, варто побачити хоча б раз у житті.

1. Єллоустонський національний парк, США

Нашу десятку відкриває найстаріший національний парк у світі. Єллоустоун розташований у трьох штатах – Вайомінг, Монтана та Айдахо, у західній частині Сполучених Штатів. Своєю назвою (жовтий камінь) він зобов’язаний жовтим скелям, якими можна помилуватися, серед іншого, у Великому каньйоні річки Єллоустоун. У парку ми бачимо гейзери (найбільші в світі), різнокольорові гарячі джерела, каньйони, водоспади, озера, річки, дику рослинність і тварин, а також мальовничі краєвиди майже всюди в парку.

Усі геологічні та гідрогеологічні форми, якими ми можемо милуватися на поверхні парку, пов’язані з супервулканом, який розташований на 7-10 кілометрів нижче поверхні землі. Єллоустонська кальдера, як правильно називають супервулкан під парком, на даний момент є найбільшим сплячим вулканом у світі. Його діяльність включає виверження гейзерів, гарячі джерела та землетруси. Останнє велике виверження вулкана Єллоустоун відбулося понад 640 000. багато років тому.

Наразі, завдяки найсучаснішим приладам, служба парку постійно контролює поведінку кальдери. Підраховано, що якби наступне виверження супервулкана Єллоустоун відбулося сьогодні, Сполучені Штати припинили б своє існування.  До речи, в Україні є також дуже цікава ініциатива по створенню чудового національного парку https://parkosokorky.com.ua/

2. Національний парк Ігуасу, Бразилія / Аргентина

У випадку з національним парком Ігуасу ми зробили виняток, представивши два парки з однаковою назвою. Чому? Тому що обидва парки, не тільки сусідні один з одним, мають спільну мету – зберегти однаковий природний характер тропічних лісів, що оточують водоспад Ігуасу. Парк на аргентинській стороні на 5 років старший за бразильський аналог, він був заснований в 1934 році.

Національний парк Ігуасу створено по обидва боки аргентино-бразильського кордону, де на річці Іквасу є однойменний водоспад. Водоспад Ігуасу фактично складається з приблизно 270 каскадів, а його ширина досягає 2500 м. Найбільший каскад утворений т.зв. «Гарманта диявола» (ісп. Garganta del Diablo), з якої вода падає з 82 м.

Окрім охорони унікального водоспаду Іквазу, завданням парку є охорона зникаючих видів рослин і тварин, що зустрічаються в цій частині світу. До унікальної фауни парку входять, зокрема, бразильський коник, одиночна спокуса, великий мурахоїд або найбільший представник великих кішок Америки — ягуар.  Ну а узнати про український національний парк можна за посиланням https://parkosokorky.com.ua/about/

3. Національний парк Торрес-дель-Пайне, Чилі

Національний парк Торрес-дель-Пайне багато туристів вважають найкрасивішим національним парком Південної Америки. Він розташований у південній частині Чилі, прямо на кордоні з Аргентиною.

Читайте також:  Репетитори: для чого вони потрібні?

Назва парку походить від назви масиву трьох скельних веж Torres del Paine (Вежі болю). Чому біль? Насправді невідомо, але цілком можливо, що саме біль у м’язах супроводжує досягнення тих важкодоступних вершин. Окрім чарівних вершин та інших скельних утворень, у парку ще можна помилуватися численними озерами та льодовиками. Саме завдяки цьому різноманітному гірському ландшафту Національний парк Торрес-дель-Пайне був внесений у 1978 році до списку біосферних заповідників ЮНЕСКО.

Парк дозволяє проводити різноманітні фізичні навантаження. Найпопулярнішими є трекінг, катання на конях, веслування на каное, риболовля та альпінізм. Однак слід уважно ставитися до правил у парку, які за останні 10 років стали значно суворішими. Все через величезні пожежі, які двічі вразили парк за останнє десятиліття. Обидва, у 2005 та 2011 роках, були спровоковані необережними туристами.

4. Національний парк Фіордленд, Нова Зеландія

Національний парк Фіордленд — найбільший національний парк Нової Зеландії. Як видно з назви, цей парк — місце, де ми можемо помилуватися фіордами (єдиним у Новій Зеландії). Найвідоміший фіорд і найкрасивіше місце в парку – Мілфорд-Саунд. Крім фіордів у парку ми можемо помилуватися красивими горами, порізаними чарівними долинами.

Поруч із фіордами найбільшою визначною пам’яткою парку є Мілфорд-трек. Він вважається найвідомішою пішохідною стежкою в Новій Зеландії, а самі новозеландці описують її як одну з найкращих пішохідних стежок у світі. Цікаво, що в літню пору до цієї стежки важко під’їхати. Щоб пройти його (довжина понад 53 км), необхідно забронювати місце заздалегідь. Щодня цим маршрутом можуть пройти не більше 90 туристів. Все через турботу про природне середовище, в яке люди цього краю анітрохи не втручалися. Поза літнім сезоном туристичний рух не так сильно регулюється. Про цікаву ініциативу по розвитку українського національного парку https://parkosokorky.com.ua/vision/

5. Великий Бар’єрний риф, Австралія

Перше, що виникає у більшості з нас, коли думає про національний парк, — це незайманий ліс або важкодоступні гори. Мало хто усвідомлює, що моря й океани також можуть бути національними парками. Одним з найбільших (буквально) є Великий Бар’єрний риф.

Морський національний парк «Великий бар’єрний риф», як правильно називають цей парк, був заснований у 1975 році, а його площа становить понад 345 тис. кв. найбільша природна екосистема на нашій планеті. Є багато видів риб (1500 видів), молюсків (5000 видів), коралів (400 видів), морських водоростей (500 видів), птахів (200 видів) і багато морських ссавців. На жаль, багатьом з них загрожує зникнення.

Одна з найбільших туристичних визначних пам’яток Австралії, щороку приваблює понад 2 мільйони туристів. Його краса спокушає не тільки дайверів з усього світу, а й майже кожного туриста. Цікаво, що нею щодня милуються космонавти на міжнародній космічній станції.

Читайте також:  Херсонская область. ВСУ освободили 24 населенных пункта и закрепились на позициях. Готовится полномаштабное контрнаступление

6. Національний парк Чітван, Непал

Національний парк Чітван був заснований в 1973 році як перший національний парк Непалу. Він розташований на схилах Гімалайського хребта Сівалік, прямо на кордоні з Індією. Територія парку горбиста, але також є болотисті та заболочені угіддя, що живляться трьома річками – Нараяні, Рапті та Реу. Зручне розташування, оптимальна висота над рівнем моря та його субтропічний клімат роблять національний парк Читван майже на 90% покритим джунглями.

З самого початку парк був домом для багатої фауни. Тут налічується близько 450 видів птахів, понад 50 видів ссавців і 45 видів земноводних і рептилій. Серед тварин, що живуть у Чітвані, ми можемо знайти бенгальського тигра, індійського носорога, леопарда, оленя Осі, бика гаура, прісноводного дельфіна, грязьового крокодила та індійського марабу. Завдяки наявності такої багатої фауни і флори національний парк Чітван був включений в 1984 році до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

7. Національний парк Гуйлінь і річки Ліцзян, Китай

Єдиний китайський національний парк у нашому списку розташований у південно-східній частині країни, в провінції Гуансі. Національний парк Гуйлінь і річки Ліцзян є відносно молодим парком – він був заснований в 1982 році. За що це місце оцінила комуністична влада Пекіна? До них належать «Хобот слона», «Голова дракона» та «П’ять пальців». Звучить незрозуміло? Спокійно… ці назви присвоєно окремим скелям, які сьогодні приваблюють натовпи туристів з усього світу.

Найкращий спосіб помилуватися парком — здійснити прогулянку на човні по річці Лі Джанг. Участь у такому рафтингу дозволяє не тільки помилуватися чарівними видами парку, а й дізнатися про місцеву культуру та звичаї. Найбільш культова пам’ятка парку – банкнота номіналом 20 юанів.

8. Національний парк Чинкве-Терре, Італія

Єдиний національний парк в Європі в нашому списку – національний парк Чінкве-Терре в Італії. Чинкве-Терре не нагадує типовий національний парк, віддалений від цивілізації та природи. У певному сенсі національний парк Чінкве-Терре повністю відрізняється від усіх.

Чинкве-Терре буквально перекладається як парк «п’ять земель». Насправді є п’ять чарівних містечок, які стали головною причиною створення національного парку в цьому місці – Монтероссо-аль-Маре, Вернацца, Корнілья, Манарола і Ріомаджоре. Вони розташовані на Лігурійській Рив’єрі поблизу міста Леванто на північному заході Італії.

Протягом століть міста Чінкве-Терре були практично відрізані від решти Італії. Ситуація змінилася в ХІХ столітті, коли відразу після об’єднання Італії була побудована залізниця, що пролягала вздовж узбережжя Італійської Рив’єри. Незважаючи на це, міста можуть захоплювати людей і донині. Деякі туристи, які приїжджають в Чінкве-Терре, вважають це пігулкою Італії – прекрасні пейзажі, колоритні села, смачна їжа та неповторна атмосфера… все це чекає на вас у національному парку Чінкве-Терре.

Читайте також:  5 причин купить вентилятор вместо кондиционера

9. Національний парк Серенгеті, Танзанія

Національний парк Серенгеті є одним з найпопулярніших національних парків у світі. Він розташований у північній частині Танзанії, прямо на кордоні з Кенією. Перші форми охорони на цій території датуються 1929 роком, але лише в 1951 році тут було створено національний парк. Територія парку являє собою переважно рівнину, вкриту трав’янистою саваною. Скелясті пагорби та великі скупчення дерев акації можна зустріти лише в деяких місцях.

Свою популярність Серенгеті завдячує в основному сезонним міграціям (у посушливий сезон, з жовтня по травень) багатомільйонних стад копитних – антилоп, зебр, газелей, буйволів та інших. Крім того, в Серенгеті можна зустріти типових тварин Африки – жирафів, слонів, носорогів, левів, леопардів, гепардів, гієн і крокодилів. Саме завдяки різноманітній фауні Серенгеті розвинулося сафарі. Раніше ці експедиції організовували мисливці за трофеями. Зараз у сафарі переважають туристи, оснащені лише найсучаснішими камерами.

10. Національний парк Наміб-Науклуфт, Намібія

Останнім національним парком у нашому списку є національний парк Наміб-Науклуфт. Він був створений в 1979 році шляхом об’єднання двох сусідніх парків: національного парку пустелі Наміб і національного парку гірської зебри. Нині його площа становить майже 50 тис. км, що робить його одним з найбільших заповідних територій світу.

Парк охоплює прибережну рівнину, що проходить вздовж південного узбережжя Намібії. Основна його частина — пустеля Наміб, яка вважається найстарішою пустелею на нашій земній кулі. Найбільшою визначною пам’яткою парку є високі (деякі сягають 300 метрів над рівнем моря!) темно-червоні дюни, іноді тягнуться до 50 км. Найбільша дюна в парку, яка також є найбільшою піщаною дюною в світі, — «Dune7». Його розміри вражають і сягають понад 340 м над рівнем моря

Оскільки більша частина території парку пустеля, його фауна та флора дуже бідна. Тільки найстійкіші види, як рослини, так і тварини, можуть впоратися з цією екстремальною екосистемою. Частини парку, які складають пустелю Наміб, є одними з найсухіших місць у світі. Опадів там випадає всього 10-14 мм на рік.

Залишити відповідь