Типи ліків, які можуть призвести до залежності чи звикання

0

Основними типами ліків, які можуть призвести до залежності чи звикання, є деякі знеболювальні та снодійні. Ці ліки зазвичай призначені для використання протягом короткого часу, наприклад від 2 до 4 тижнів або менше.

Ви можете стати залежними від них, якщо продовжуватимете регулярно використовувати їх протягом деякого часу. І вам буде потрібна допомога фахівців, яку надає наркологічна клініка в Києві. Тривалість часу, необхідного для того, щоб у людини розвинулася залежність або пристрасть, варіюється в залежності від типу ліків.

Знеболюючі ліки

Знеболюючі препарати використовуються як частина стратегії лікування короткочасного (гострого) або тривалого (хронічного) болю. Вони впливають на причину болю або зменшують його відчуття.

Знеболювальні можна купити без рецепта. І хоча безрецептурні ліки більш доступні, вони все ж таки пов’язані з ризиком. Ці ліки іноді можуть викликати небажані побічні ефекти і впливати на ефективність інших препаратів, особливо тих, що відпускаються за рецептом.

Деякі ліки для полегшення болю належать до сімейства наркотиків, відомих як опіоїди. Героїн також відноситься до сімейства опіоїдів. Всі опіоїди можуть викликати звикання та повинні використовуватися з обережністю, особливо людьми з алкогольною чи наркотичною залежністю в анамнезі.

Ці ліки включають кодеїн, морфін, оксикодон та фентаніл, які доступні в аптеці лише за наявності рецепту.

Снодійне

Деякі снодійні та заспокійливі таблетки можуть призвести до залежності або звикання. Приклади включають діазепам, темазепам та нітразепам.

Стимулюючі ліки

Стимулюючі ліки, такі як метилфенідат та дексамфетамін, використовуються для лікування синдрому дефіциту уваги та гіперактивності та нарколепсії (постійне засипання у години неспання). Ці ліки навряд чи викличуть залежність чи звикання під час використання за призначенням.

Чи небезпечний тривалий прийом знеболювальних?

При деяких станах здоров’я (таких як ревматоїдний артрит) регулярний прийом знеболюючих препаратів може бути важливою частиною вашого стану. Ваш лікар розповість вам про будь-які побічні ефекти, пов’язані з вашими конкретними ліками. Також лікар може порекомендувати способи мінімізувати їх вплив, щоб звикання, що виникло, не викликало необхідності почати лікування наркоманії.

Читайте також:  Чим відрізняються різні види піци

Для деяких станів здоров’я та типів болю (наприклад, хронічного болю) можуть існувати альтернативні, немедикаментозні способи ефективного керування вашим болем. Поговоріть з лікарем, щоб дізнатися, чи можуть ці методи допомогти вам.

Залишити відповідь