У комітеті спорту інвалідів переплатили за телевізійні пульти майже 3 млн грн

0

Три з половиною мільярди гривень – саме стільки передбачено бюджетом 2021 року на фінансування паралімпійського спорту в Україні. Але як засвоюють ці кошти? Чи як відбуваються держзакупівлі? Експерти впевнені: «Інваспорт» має власних афілійованих учасників тендерних процедур, де вони за завищеними цінами надають послуги. Більше про це – у відеоматеріалі.

Схеми українських корупціонерів відрізняються різноманітністю, але найбільші гроші розкрадають саме на тендерах. «» проаналізував лише деякі закупівлі, які проводив «Інваспорт» у 2019-2020 роках. І можемо зробити висновок: державні гроші використовують неефективно.

За словами аналітика руху «За чесні закупівлі» Анастасії Бондаренко, у 2020 році організацією не було проведено жодних відкритих торгів.

«Торги з конкуренцією, там, де є аукціони, не було проведено. Якщо будемо аналізувати закупівлі, коли проводились відкриті торги, наприклад, в 2018 році, комітет спорту інвалідів купував автомобіль Toyota Camry, який коштував 1 мільйон 170 тисяч. Для участі подали пропозиції чотири учасники, але замовник відхилив трьох і акцептував пропозицію учасника з найвищою ціновою пропозицією», – розповідає Анастасія.

Переможцем обрали учасника з найвищою ціновою пропозицією Фото: скріншот

А от за телевізійне та аудіовізуальне обладнання комітет виклав майже 4 мільйони. При чому, в договорі компанія-переможець зазначила ціну на пульт управління майже у пів мільйона гривень, хоча ми знайшли іншу вартість – 170 тисяч гривень. Тож виходить, що близько 3 млн грн просто осіли комусь у кишені.

Вартість пультів завищили втричі Фото: скріншот

«Ця процедура також була проведена в 2018 році. Якщо ми подивимося сам договір з класифікацією до даного блоку, то ціни на товари завищені, в деяких випадках – на понад 50 відсотків. У даній закупівлі взяли участь 2 учасники, це були дві особи-підприємці. Аукціон відбувся, але він був лише формальний. Бо учасники зробили один крок, тільки один раз скинули ціну, документи мали схожість, Тому ми можемо стверджувати, що учасники є пов’язаними особами в даній процедурі закупівлі», – зазначає аналітик.

Читайте також:  «Карантинних» грошей на всіх бажаючих не вистачить

Моніторинг закупівель показав, що майже всі тендери було проведено за переговорною процедурою. Тобто без жодної конкуренції, а отже – жодної економії.

 

Залишити відповідь