У “ЄС” на Тернопільщині заявили, що готові надати юридичну допомогу ветерану АТО, якого неправомірно звинуватили в перевищенні самооборони

0
У ЄС на Тернопільщині заявили, що готові надати юридичну допомогу ветерану АТО, якого неправомірно звинуватили в перевищенні самооборони
“Європейська солідарність”
eurosolidarity.org

Також депутати вважають таку кваліфікацію поліцією даного нападу передчасною, безпідставною та необґрунтованою

“Європейська солідарність” на Тернопільщині готова надати юридичну допомогу та необхідну підтримку ветерану російсько-української війни на Донбасі, якого неправомірно звинувачено у перевищенні меж необхідної самооборони. Про це мовиться в заяві політсили.

“Кожна людина має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань. Це право записане у статті 27 Конституції України. І ніхто не може посягнути на нього чи його заперечити. Як сталося у випадку із 24-річним ветераном АТО із Теребовлянського району, який був вимушений використати кухонний ніж для самозахисту після того, як до нього, до його домівки, прийшли шестеро нападників, і якому тепер інкримінують статтю 118 Кримінального кодексу України – “Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони”, – заявили в партії.

Також депутати вважають таку кваліфікацію поліцією даного нападу передчасною, безпідставною та необґрунтованою.

“Переконані, що ті, хто ризикував своїм життям для захисту України, заслуговують на нашу підтримку у першу чергу. Водночас з юридичного боку не можна звинувачувати людину, яка захищала своє життя та життя своєї мами, а також приватне житло від групи агресивних осіб, що намагалися проникнути у його домівку, що підпадає під дію статті 36 ч. 5 Кримінального кодексу України – “Необхідна оборона”, у якій йдеться: не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення в житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає. І що, власне, знімає відповідальність у таких випадках”, – переконані у Тернопільському осередку “ЄС”.

Читайте також:  F-16 в Украине будут сбивать Су-34 и Калибры: полковник Черник

Нагадаємо, у селі Глещава Тернопільської області 24-річний місцевий житель, ветеран АТО, захищаючись, смертельно поранив одного з шести нападників.

 

Залишити відповідь