Україна має один із найслабших у світі рівень захисту вітчизняних виробників, – експерти | –

0

Від ковбаси й олії до безпілотників та ракет: в Україні щодня тисячі підприємств виробляють широкий асортимент різноманітної продукції. Ці компанії – драйвери вітчизняної економіки, які поповнюють бюджет та створюють робочі місця. Чому все частіше успішні галузі опиняються перед загрозою знищення? На цю тему спілкувався з експертами Кирил Вольний.

Отже, думка перша: річ у тім, що Україна пасе задніх у світі за рівнем захисту внутрішнього ринку, а отже – і вітчизняного виробника.

«Є різні умови торгівлі в різних країнах, і як ми бачимо, Україна має найгірші умови захисту внутрішнього ринку. Україна вступила до СОТ, зобов’язавшись знизити свій тарифний захист майже до нуля», – вважає юрист, партнер ЮФ «Ілляшев та партнери» Олена Омельченко.

Олена Омельченко Фото:

Звичайно, здорова конкуренція – це тільки плюс для економіки. Але що робити, коли закордонний виробник отримує від своєї держави субсидії, допомогу або дешевий газ чи електроенергію та може настільки знизити ціну, що виробляти вітчизняний товар буде неможливо?

На думку президента Спілки виробників будівельних матеріалів України Костянтина Салія, небезпека полягає в тому, що існує ціла низка способів через демпінг змушувати припиняти роботу заводи, колективи. А згодом, коли ринок звільняється, постачальники, що завозять демпінговий товар, різко змінюють цінову політику.

Костянтин Салій Фото:

Тобто спочатку імпортер заходить на ринок із нижчими цінами, а потім, коли через демпінг місцеве виробництво знищується, закордонний виробник монополізує ринок і підвищує ціну в рази, адже альтернативи більше немає.

Тетяна Ізовіт Фото:

«На жаль, сьогодні рівних умов конкуренції на внутрішньому ринку товарів легкої промисловості досі немає. Присутність продукції українського виробника у різних групах товарів сягає від 15 до 20, у кращому випадку – 25 відсотків», – резюмує президент асоціації «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт.

Читайте також:  Евгений Казьмин – пособник оккупантов. Куда смотрит СБУ?

Залишити відповідь