Уничтоженный оккупантами HIMARS: какие выводы должна сделать Украина
After action review по уничтожению HIMARS
Впервые на третьем году полномасштабной войны появилось видео, как российские оккупанты уничтожили украинскую ракетно-артиллерийскую систему М142 HIMARS. Ранее годами российский Генштаб заявлял о поражении многих десятков Хаймарсов, но никогда не было подтверждений.
Далее текст на языке оригинала
Але що ми бачимо на відео з російського дрону?
- Російський дрон помітив та спостерігав за виїздом Хаймарсу на бойову позицію на відстані близько 40 км від лінії фронту.
-
Хаймарс зупинився та очікував команди на роботу, і затримався на точці, не відкриваючи вогонь.
-
Росіяни отримали час визначити координати, підготувати дані для стрільби та завдати ураження керованою ракетою далекої дії.
Висновки:
- Це не була засідка чи витік інформації. Росія різко збільшила кількість безпілотників далекої дії, які контролюють комунікації українських військ на значну відстань.
-
Українська протиповітряна оборона не має достатньої кількості засобів, щоб прикрити тили та збивати усі російські дрони.
-
Затримка навіть на півгодини на позиції може дозволити ворогу завдати ураження навіть на такій значній глибині.
-
При застосуванні ракетних систем Хаймарс українське командування не забезпечило розрахунок Хаймарс інформацією про знаходження у районі стартових позицій російського дрону. Чому – треба розбиратись. Або на цей момент тут не працювали радари та системи радіоелектронної розвідки, або не було взаємодії і передачі інформації. В будь-якому разі, пересування цінної бойової техніки та особового складу навіть на відстані 40-50 км без прикриття ППО, без інформування про наявність російських дронів, є серйозним тактичним прорахунком – і причина частково у проблемах недостатньої кількості засобів ППО, частково в організації системи ППО, частково у недооцінці ризику командуванням ракетно-артилерійських військ у даному районі. Бо чергування на відкритих позиціях є вкрай ризикованим, і якщо команди на пуск нема, то позицію треба в будь-якому разі змінювати. Хаймарс високо мобільна система, і привʼязка до нової точки пуску здійснюється за секунди, тому стояти та чекати не можна. Це в принципі і так усі артилеристи чудово розуміють, чому довелось стояти – треба зʼясовувати.
-
Зенітно-ракетні системи та Хаймарс – приоритетні цілі, і їх застосування без наявності хоча б пасивних засобів розвідки та виявлення дронів у повітрі – дуже високий ризик. Такі детектори випускаються нашою промисловістю, вони є в армії, відео сигнали з дронів противника добре помітні і їх визначення та інформування наших військ у певних районах не є проблемою. Планування операцій без контролю повітряної обстановки категорично неприпустимо.
Сподіваюсь, що висновки військовими керівниками будуть зроблені більш детально, і подальших втрат вдасться уникнути. Росіяни намагаються зробити все, щоб зірвати високоефективну роботу HIMARS, які постійно завдають вбивчих ударів по ворогу.
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке…