В Міноборони скоротили аудиторські підрозділи, які стежили за використанням бюджету | –

0

Контроль по-таранівськи: директором Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони призначили колишнього товариша по службі міністра Тарана – Андрія Бойка. А згодом зі структури відомства зникати почали цілі відділи, які стежили за використанням бюджетних грошей. Про які перевірки йдеться? І хто з чиновників МОУ наживається на закупівлях пального, військової форми та харчування? Розслідував Кирил Вольний.

Першим було ліквідовано відділ аудиту ресурсного забезпечення. Він перевіряв закупівлі пального на 5 мільярдів гривень, військової форми та амуніції на 4 мільярди та видатки на харчування армії – ще 3,5 мільярда гривень.

Далі «під ніж» пішов відділ з контролю за будівництвом. Придбання та будівництво житла для військовослужбовців, будівництво військових об’єктів, утримання баз, складів та арсеналів – на все це в Міноборони щороку витрачають близько 6 мільярдів гривень.

І будуть витрачати і далі, просто тепер ніхто заважати не буде. Адже пан Бойко також вирішив прибрати дуже цікаву функцію, якою займався Департамент внутрішнього аудиту – попередній моніторинг договорів. Як це працює? Перед тим, як укласти угоду та витратити кошти, Департамент перевіряв доцільність закупівель товарів чи послуг та, що найголовніше, обґрунтування їхніх цін.

Функцію попереднього моніторингу скоротили Фото:

У 2019 році цей механізм дозволив зберегти понад 600 мільйонів гривень, що для порівняння навіть більше, ніж бюджет такого великого промислового міста, як Кременчук.

Тепер функція попереднього моніторингу договорів ліквідована. Таким чином, вимальовується чітка побудова вертикалі з навмисним знищенням «непотрібних» відділів та з призначеннями «потрібних» людей на ключові посади.

З питаннями щодо діяльності та незрозумілої реорганізації Департаменту внутрішнього аудиту журналісти «у» звернулися до Міністерства оборони України, та на момент виходу розслідування в ефір відповіді так і не отримали.

Коментарі

Залишити відповідь