Володимир та Герман Фісталь: чому колаборанти продовжують заробляти в Україні під час війни?

0

Поки українці вишкрібають з кишень останні гривні, скидаючись солдатам то на буржуйки, то на квадрокоптери, то на аптечки, владні структури зливають бюджетні гроші відвертим колаборантам. Тому що нічого особистого, тільки бізнес.

У цьому випадку йдеться про Київську міську державну адміністрацію, яка продовжує закуповувати обладнання та послуги ТОВ «Артоніка». За вісім місяців цього року, тобто після 24 лютого, Департамент охорони здоров’я КМДА уклав контракти з цією фірмою на 100,1 мільйона гривень.

З цією компанією було укладено три договори на постачання витратних матеріалів для гемодіалізу, хоча основним видом діяльності ТОВ «Артоніка» є «виробництво велосипедів дитячих та інвалідних візків»:

ТОВ «Артоніка» також торгує фруктами та овочами, а заразом, як випливає із закупівель КМДА, витратними матеріалами для гемодіалізу.

Але суть навіть не в цьому. А в тому, що власниками ТОВ «Артоніка» є брати Фісталі – Володимир та Герман. Вони – діти відомого відомого донецького хірурга, який залишився на тимчасово окупованій території. 2017 року Еміль Фісталь став «Людиною року» на території, підконтрольній так званій «ДНР». Судячи з повідомлень на його сторінці у Facebook, Еміль Фісталь підтримує місцеву «владу», а наукову діяльність веде у Росії.

До речі, пам’ятаєте «бурятського танкіста» Доржі Батомункуєва, який обгорів у боях під Дебальцевим? Його лікували саме у опіковому центрі Фісталя, де його відвідав Йосип Кобзон. За це Еміль Фісталь став «Героєм праці ДНР».

Звичайно, можна заперечити, що сини, мовляв, за батька не відповідають. Чисто формально воно так і є, та ось тільки Еміль Фісталь разом із фірмами свого сина Германа активно «розпилює» тепер уже бюджет охорони здоров’я «Донецької республіки», а також освоює гуманітарну допомогу з Росії.

Читайте також:  Касьянов Сергій Павлович: Фінансист кілерів-росіян став радником військової адміністрації Херсонщини

До того ж ТОВ «Артоніка» чомусь знаходиться у списку санкцій. Тих самих, які викликані війною Росії проти України:

У тому числі й від РНБО. Але нікого це у КМДА не зупинило, як ви самі розумієте. Питання, звичайно, риторичне, але все ж таки – а навіщо, власне, складаються ці санкційні списки? Щоб влада чітко знала, яка з українських фірм спонсорує російських убивць та укладала держконтракти саме з цією фірмою? Або навіщо?

Формально засновником і бенефіціаром ТОВ «Артоніка» вважається Світлана Курченко, керівником – Світлана Михайленко.

Однак Світлана Курченко також є керівником зареєстрованого на Петропавлівській Борщагівці ТОВ «Автоспецпром», основним видом діяльності якого є виробництво автотранспортних засобів.

«Автоспецпром» входить до групи братів Фісталь – Володимира та Германа.

Те, що всі підприємства цієї групи – а їх налічується 16 – перебувають у списках санкцій, навіть не варто згадувати. Проте все це, як і у випадку з ТОВ «Артоніка», аж ніяк не заважає Департаменту охорони здоров’я КМДА зливати гроші з київського бюджету до кишень людей, які пов’язані прямо з окупантами.

За результатами участі у публічних закупівлях з 2017 року ТОВ «Артоніка» отримало 200 замовлень на суму 903,84 мільйона гривень. Найбільший замовник – Департамент охорони здоров’я КМДА, з яким підписано 15 угод на 233,37 мільйона гривень.

ТОВ «Артоніка» не єдина фірма, куди зливаються гроші киян. 8 листопада 2021 року Департамент охорони здоров’я КМДА уклав із ТОВ «Альянс-2013» договір на закупівлю одного комплексу відеоендоскопії. Ціна договору становила 10,63 мільйона гривень.

За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «Альянс-2013» зареєстровано у 2013 році у Києві. Статутний капітал – 500 тис. грн. Основний вид діяльності – оптова торгівля фармацевтичними товарами. Засновник та керівник – Жанна Левицька.

Читайте також:  Михаил Кошляк и Сергей Филипенко - бандиты устраивают кровавые зачистки в Днепре — бизнесмены и инвесторы бегут из города

Те, що ТОВ «Альянс-2013» теж під санкціями, навіть згадувати не варто – це зрозуміло апріорі. Як і те, що Жанна Левицька також є керівником ТОВ «Український центр медичних технологій» (перебуватиме у стані припинення) із групи братів Германа та Володимира Фісталь.

До групи входить 16 компаній, основні напрямки діяльності яких – виробництво та продаж товарів медичного призначення (ТМ Medicare), імпорт та продаж медичного обладнання.

За даними Сlarity-project, за результатами участі у публічних закупівлях ТОВ «Альянс-2013» уклало 254 договори на 549,86 мільйона гривень. Найбільший замовник – держпідприємство «Укрмедпроектбуд», з яким укладено 3 договори на загальну суму 121,98 мільйона гривень.

Департамент охорони здоров’я КМДА з ТОВ «Альянс-2013» уклав раніше 24 договори на 54,18 мільйона гривень на постачання різного медобладнання.

Це лише частина із закупівель, проведених Київською міською державною адміністрацією у підсанкційних фірм братів Фісталь. І лише шляхом закупівель, перелічених у нашій публікації, колаборанти та адепти російського світу із сімейства Фісталь отримали з бюджету майже два мільярди гривень.

Особливо вражає ця цифра на тлі заяв міністра фінансів України, з яких випливає, що 60% державного бюджету зараз становлять гроші наших західних партнерів. Бо виходить, що гроші, які нам виділяє колективний Захід на боротьбу з російською агресією, ми руками державних чиновників надсилаємо фірмам колаборантів, які виводять ці гроші до Росії. А з Росії до нас прилітає все – від автоматних куль до балістичних ракет.

Звучить абсурдно, але цей абсурд – реалії нашого життя. А поки брати Фісталь спонсорують російських убивць, українці й далі збирають зі світу по нитці на закупівлю всього необхідного для фронту: шкарпеток, дронів, турнікетів, протезів… Тим часом на голови українців прилітають російські ракети та снаряди, позбавляючи когось життя, когось здоров’я, когось майна. А влада й надалі продовжує вливати колаборантам мільярди, вдаючи, що нічого не відбувається.

Читайте також:  Денис Монастырский - как министр совершил смертельное ДТП но дело замяли

P.S. Департаментом охорони здоров’я КМДА, який так палко любить фірми братів Фісталь, з 23 жовтня 2017 року керує Валентина Гінзбург.

Залишити відповідь