В Україні чоловіки тепер можуть іти в декрет нарівні з жінками

0

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що забезпечує рівні можливості для чоловіків і жінок у питанні поєднання роботи з сімейними обов’язками. Про це повідомляє пресслужба президента, інформує “Цензор.НЕТ”.

Фото: ua.depositphotos

Відповідний закон № 1401-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька у догляді за дитиною”, який Верховна Рада прийняла 15 квітня 2021 року, опубліковано на сайті глави держави.

Як повідомляється, “цей закон дозволить створити передумови для посилення ролі батька у вихованні дітей і розвитку відповідального батьківства в Україні”.

Угода усуває законодавчі прогалини, що обмежують право батька на відпустку по догляду за дитиною.

Закон передбачає введення нового одноразового виду відпустки при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, який оплачується за рахунок роботодавця.

Така відпустка буде надаватися комусь одному: чоловікові, дружина якого народила дитину; батькові дитини, якщо він не одружений на матері дитини, але проживає спільно; бабусі, дідусеві або іншим повнолітнім родичам дитини, які фактично за нею доглядають.

Законом також визначено відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків.

Також встановлено право працівників обох статей, що мають дітей або повнолітньої дитини з інвалідністю з дитинства підгрупи “А” I групи, на додаткову відпустку.

Як повідомляв “” раніше, Сполучені Штати візьмуть участь у саміті Кримської платформи.

Коментарі

Залишити відповідь