Впервые в истории войн уничтожен боевой корабль в полной боевой готовности

0

Впервые в истории войн уничтожен боевой корабль в полной боевой готовности

Вперше в історії світових війн у результаті групового удару морських дронів, які наводились через космічний сателіт, знищено бойовий корабель, який був на ходу та знаходився у повній бойовій готовності.

1 лютого 2024 року морські дрони підрозділу Group 13 Головного управління розвідки Міноборони України знищили російський ракетний катер проекту 12411 на захищеній військово-морській базі на озері Донузлав у тимчасово окупованому Криму.

Ракетний катер проекту 12411, водотоннажністю до 500 тон, з екіпажем у 40 чоловік, озброєний надзвуковими протикорабельними ракетами “Москіт” П-270. Судячи з відео, група у складі щонайменше п’яти морських дронів ГУР МОУ проникла непоміченою по каналу з моря до озера Донузлав – захищеної бази Чорноморського флоту РФ, і дрони послідовно один за одним атакували ракетний катер. Варто відмітити, що оборона Донузлаву атаку дронів не помітила, і вони проникли по каналу без перешкод.

Екіпаж ракетного катеру, за даними ГУР це був “Івановець”, судячи з відео, помітив наближення дронів візуально, і катер одразу дав хід, і почав втікати. Ракетний катер може розвинути швидкість понад 30 вузлів, і просто втікти від дронів. Але набрати хід “Івановець” не встиг.

Носова 76 мм зенітно-артилерийська установка АК-176, як добре видно, знаходилась в походному положенні, тобто не вмикалась та вогонь не відкрила. Також не помітно, щоб росіяни встигли привести до бою дві 30 мм зенітно-артилерийські установки АК-630, які здатні вести щильний вогонь по рухомих цілях на ближніх відстанях. Але очевидно по дронах було відкрито кулеметного-автоматний вогонь з близької відстані черговою вахтою. Однак через малі габарити, швидкість та маневрування дронів росіянам їх вразити не вдалось.

Викликає захоплення грамотно обрана тактика атаки командирами Group 13 – перший дрон вдарив у корму катеру для того щоб вивести з ладу гвинти. Катер не зміг розвинути повну швидкість, але не зупинився. Тоді другий дрон також вразив гвинти, але вже з лівого борту. Цими двома ударами катер був надійно позбавлений ходу та маневру.

Читайте також:  Кирилл Сазонов: Самая эффективная тактика против россиян

Після чого корабль грамотно добили. Третій дрон вдарив всередину корпусу під ракетними установками “Москіт”, та спричинив велику вирву у лівому борту. Відео з цього дрону не показане.

Але результати влучання видно з камери четвертого дрону, який оператор спрямував прямо у вирву від третього дрону у те саме місце.

Вибух від четвертого дрону став для корабля фатальним. Внаслідок удару здетонували чотири ракети “Москіт”, повна маса яких складає 4 тони кожної. Ракетний катер “Івановець” буквальн о розлетівся на шматки, шансів для порятунку у екіпажу майже не було.

Блискучий успіх украінських воїнів, командування та оператори Group 13 ГУР МО показали високий рівень розвідки, планування, підготовки та управління операцією. Тактика атаки заслуговує вивчення як зразок.

Варто відмітити, що ціллю атаки було не ураження, а саме повне знищення корабля, тому було відряджена ціла група дронів для надійного о виконання завдання, що дозволило завдати ворогу максимальні втрати.

disclaimer_iconВажно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке…

Источник

Залишити відповідь