Все що потрібно знати про пропелери для дронів

0

Пропелер – це головне для кожного квадрокоптера. Навіть найсучасніша модифікація дрону не літатиме, якщо був пошкоджений пропелер. Це означає, що пропелер для дрона повинен бути завжди в гарному стані, незалежно від його характеристик, вартості та виробника. Спробуємо розібратися докладніше, що являють собою лопаті, види, матеріали та інші особливості.

Основні поняття

Безпілотники є мультироторною платформою, основою якої лежить рама з 3 або більше гвинтами, що піднімають у повітря. Все залежить від модифікації. Щоб конструкція злетіла, потрібна велика кількість деталей і координація дії всіх складових. Залежно від функціональних можливостей пристрою можуть вимагатися різні гвинти. Навіть після невдалої посадки або польоту може знадобитися заміна. У деяких випадках заміна лопат проходить свідомо, щоб удосконалити характеристики пристрою.

Діаметр лопатей та шаг

Розмір гвинтів визначається величиною діаметра диска, який утворюється під час обертання. І чим більше він буде, тим вища підйомна сила дрону. Але разом з цим, великий діаметр вимагає потужнішого електричного мотора, інакше буде перегрів та поломка двигуна.

Розмір шагу безпосередньо залежить від кута нахилу лопатей гвинта – відстань, яка пройдена гвинтами по прямій осі за один оборот. У випадку з квадрокоптером величина шагу демонструватиме, скільки повітря пропелер підніматиме за один оборот. Цим характеризується підйомна сила безпілотного пристрою.

Разом із зменшенням діаметра, але збільшенням шагу – знижується опір повітря, завдяки чому підвищується швидкість підйому дрону, а також підвищується його рівень маневреності. А якщо збільшити довжину лопатей, але зробити менше шаг – знижуються динамічні характеристики, але підвищується вантажопідйомність при одночасному підвищенні стабільності та плавності польоту.

Перш ніж купити новий пропелер, потрібно вивчити характеристики двигуна. Зазвичай в інструкції вказуються розміри гвинтів, які можна встановити.

Читайте також:  Андрій Портнов. Маєток покидька який допомагав путіну розпочати війну перебуває під посиленою охороною нацполіції.

Число лопатей

Зазвичай квадрокоптер оснащується гвинтами з двома лопатями, але є по три, чотири та п’ять на пропелерах. Завдяки створенню рівномірного потоку повітря, гвинт буде знижувати рівень турбулентності, збільшуючи силу підйому. Завдяки цьому навіть дрони з невеликим діаметром пропелера демонструють стабільність польоту та гарну підйомну силу.

Якщо велика кількість лопатей, тоді пропелери відрізняються високою маневреністю та чутливістю, що вкрай важливо при виконанні трюків вищого пілотажу. У багатолопатевих гвинтах досить складне балансування, що ускладнює самостійну модифікацію літального пристрою.

Матеріал виготовлення

Класичні гвинти із пластику є найбільш затребуваними та доступними. Вони досить стійкі до пошкоджень, а також представлені у широкому асортименті. Але проблемою є точне балансування. Виникаючі вібрації через дисбаланс порушують роботу гіроскопа, що негативно позначиться на якості зйомки, якщо він використовується з цією метою.

Затребуваним є карбон – вони міцні та досить жорсткі, тому немає проблем із балансуванням. Але мають невелику вагу. Є досить ефективними з метою застосування з великими радіокерованими моделями для аерозйомки. Але недолік – висока вартість. Альтернатива – ABS-пластик, який досить доступний, але міцний та жорсткий.

Як бачите, пропелер для дрона – досить складний механізм, який має багато нюансів. Але купуючи пропелери, двигун, сервопривід дрона або інші комплектуючі, вибирайте тільки оригінальні та якісні деталі.

Залишити відповідь