Види кави в зернах. Як вона впливає на здоров’я

Сьогодні ви можете знайти численні сорти розкішної кави з різних країн, усі зі своїм характерним смаком і ароматом. Але для приготування кави використовуються лише чотири основні типи кавових зерен: арабіка, робуста, ліберіка та ексцельса. Давайте детальніше розглянемо кожне з цих зерен і дізнаємося, чим кава може бути корисною для вашого здоров’я. Придбати кращі сорти кави в зернах ви можете за посиланням www tsa.com.ua/catalog/kava-v-zernakh.

ЗЕРНА АРАБІКИ

Зерна арабіки походять від квітучої рослини арабіка, яка була першим сортом кави, який почали культивувати.

Зерна арабіки є найбільш часто використовуваними зернами для виробництва кави у світі. Дійсно, вони представляють близько 60% світового виробництва. Високоякісні боби вирощують на великій висоті в районах, де постійно випадають опади та багато тіні.

Кавові зерна арабіки наповнені ароматом і смаком, тож не дивно, що любителі кави в усьому світі так люблять їх. Якщо у вас є друг або член сім’ї, який обожнює каву, подумайте про те, щоб придбати на Різдво високоякісні кавові зерна арабіки та кавомолку.

ЗЕРНА РОБУСТА

Друга за кількістю виробництва кава у світі походить із зерен робусти.

Маючи сильніший смак, ніж зерна арабіки, кавові зерна робусти обожнюють люди, які хочуть отримати глибші враження від вживання кави. Крім того, порівняно з зернами арабіки, зерна робусти містять подвійну кількість кофеїну, тому кава робуста корисна для людей, які потребують довгих змін на роботі чи навчанні.

А любителі кави зможуть відчути відтінок шоколадного смаку в зернах кави Робуста.

ЗЕРНА ЛІБЕРІКА

Кава в зернах Ліберіка зустрічається набагато рідше, ніж два вищезгаданих види зерен. Вони мають унікальний аромат, який багато хто описує як димний, квітковий і фруктовий.

Читайте також:  Артем Семеніхін - представник ВО "Свобода", екс-мер Конотопу наколядував мільйони

Цікаво, що кавові зерна Liberica – єдині кавові зерна у світі, які мають неправильну форму.

ЗЕРНА EXCELSA

Хоча зерна Excelsa належать до сімейства рослин Ліберіка, кавові зерна Excelsa мають менш димний і квітковий смак, ніж зерна Ліберіка.

Але, як і кавові зерна Liberica, Excelsa набагато рідше використовується для виробництва комерційної кави.

КОРИСТЬ КАВИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Хоча надмірне вживання кави потенційно може спричинити проблеми зі здоров’ям, наприклад проблеми з травним трактом, сучасні дослідження показують, що пити до чотирьох чашок на день цілком безпечно.

Крім того, кава насправді може бути корисною для вашого здоров’я різними способами завдяки антиоксидантам і поживним речовинам, які містяться у всіх типах кавових зерен.

Дослідження часто показують, що люди, які п’ють каву, мають менший ризик захворіти на деякі захворювання, включаючи діабет другого типу. Деякі дослідження показують, що кава також може захистити людей від хвороб Альцгеймера та Паркінсона. Звичайно, як усім відомо, вживання кави також може покращити рівень енергії.

Серед інших переваг кави для здоров’я:

  • Кілька досліджень показують, що кофеїн у каві може прискорити ваш метаболізм до 11%, тобто люди з ожирінням можуть спалювати більше жиру, вживаючи каву.
  • Цироз – це стан, при якому ваша печінка заміщується переважно рубцевою тканиною. Деякі дослідження показують, що люди, які випивають чотири чашки кави на день, мають на 80% менший ризик розвитку цирозу печінки.
  • Кава корисна не лише для зменшення ризику фізичних захворювань. Він також вважається чудовим у боротьбі з депресією. Одне дослідження показало, що жінки, які випивали чотири або більше чашок кави на день, мали на 20% менше шансів впасти в депресію, тоді як інше дослідження виявило, що учасники, які випивали чотири або більше чашок кави на день, мали на 53% менше шансів на самогубство.

Leave a Reply