Як безкоштовно відкрити візу до Польщі у 2024 році

0

Цим питанням цікавиться багато хто. Не дивлячись на спрощене безвізом та статусом UKR працевлаштування для українців, все ще є ті, хто продовжує відкривати робочу візу до Польщі з ряду причин. Вона дає змогу працювати в Польщі довше, ніж 3 місяці по безвізу, не подаючись при цьому на Карту побиту (тимчасовий дозвіл на проживання). До того ж, ви завжди можете повернутися до України на якийсь термін без необхідності рахувати скільки у вас залишилось днів (поки діє сама віза).

Що потрібно для оформлення робочої візи до Польщі

Основні документи, які потрібно зібрати щоб відкрити візу:

  • Робоче запрошення від польського роботодавця (пол. oświadczenie);
  • Страховий поліс (повинен покривати весь час подорожі);
  • Анкета у візовий центр, зареєстрована за новою процедурою через сайт візового центру;
  • 1 – фото розміром 3.5 на 4.5;
  • Підтверджуючі чеки візового збору;
  • Закордонний паспорт громадянина України (оригінал та копія);
  • Внутрішній паспорт громадянина України (копія);
  • ІПН код (ідентифікаційний код);
  • Заповнена декларація, заява, згода на обробку персональних даних та інші додаткові документи при необхідності.

Розглянемо кожний етап окремо:

Запрошення (oświadczenie). Найлегше отримати його безкоштовно від свого роботодавця, у якого до цього працювали від 3 до 12 місяців. Проте, якщо ви хочете поміняти роботу або взагалі їдете в перший раз, доведеться звернутися за допомогою. Було проведено аналіз ринку запрошень, вартість становить у межах 2300-2800 гривень. Найважливіше – пропонують лише запрошення, а роботу потім доведеться ще шукати самостійно!

Страховий поліс, який гарантовано підійде для візового центру PZU, повинен покривати всі дні на які ви відкриваєте візу, тобто на 365 днів. Вартість такої страховки приблизно 3240 грн.

Анкета до візового центру. Володієте добре комп’ютером, сервісами Приват24 та мінімально розумієте польську мову? Можна починати заповнювати анкету. Вона електронна, заповнюється на сайті візового центру. Але є обмеження за часом, тому довго обдумувати питання можливості не буде. Якщо не встигли – доведеться починати все наново. На цьому ж етапі вам буде треба платити за візовий збір, який становить 530 гривень. Далі – вибір подачі: особисто або поштою. Якщо вибрали поштою, тоді відразу треба оплатити 640 грн. Тому важливо враховувати час заповнення анкети.

Читайте також:  Гарантії при лікуванні алкоголізму: реальність і шляхи виведення із запою

Декларація Meest express. Важливий пункт: перед тим як починати заповнювати декларацію потрібно уточнити у Meest express, які відділення у вашому місті можуть надіслати та прийняти потім ваші документи. Таких відділень дуже мало. В разі проживання в невеликому місті, про це треба подбати заздалегідь.

Порахуємо скільки самостійно відкрити візу – 7000 гривень. І купа витраченого часу та нервів через неправильно заповнені документи (що часто трапляється).

Тому цінуйте свій час! Довірте цю справу професіоналам з компанії TEEAL https://teeal.pl/ua/, які підготують всі документи за вас швидко, якісно та за адекватну ціну. Також вони пропонують широкий вибір вакансій без досвіду і знання мови, тому вам не прийдеться після оформлення візи думати де знайти роботу.

Залишити відповідь