Як гладко пройти міграцію інфраструктури у хмару

0

Міграція в хмару — це процес перенесення важливих для бізнесу даних із застарілої інфраструктури до хмарного середовища з метою оптимізації бізнес-процесів. У такий спосіб можна перенести будь-який масив інформації, включаючи бази даних, веб-сайти, сервери, сховища, програми тощо. Багато компаній вже давно оцінили переваги хмарних сервісів. За рахунок зберігання даних у віддаленій системі, відкривається безліч переваг: висока надійність, швидкість доступу, обробки та продуктивності навіть у пікові навантаження.

Чому все більше гравців віддають перевагу хмарним рішенням?

Багато власників бізнесів погоджуються з тим, що без цифрової трансформації неможливо зберігати конкурентоспроможність на ринку. Перенесення в хмару — це етап, який дозволяє вирішити більшість супутніх проблем, включаючи економічні ризики. Справа в тому, що утримання власного серверного центру — рішення, яке передбачає закупівлю обладнання, його регулярне обслуговування, оплату електроенергії, роботу системних адміністраторів. Також такий підхід зобов’язує регулярно оновлювати парк апаратури та програмне забезпечення, яке швидко застаріває.

Дата-центри, на яких базуються сервери для хмарних рішень, одночасно підключені до кількох інтернет-провайдерів та джерел електроенергії. Дані послуги регулярно проводять сертифікацію інфраструктури, використовують багаторівневий захист від усіх видів зломів. Особливо вигідним переїзд у хмару вважається тим, хто постійно розширює власний бізнес, тому що не потрібно турбуватися про те, що поточне обладнання не зможе впоратися з новими навантаженнями.

Які існують варіанти та стратегія міграції до хмарного сховища?

Перш ніж розпочати основний процес, потрібно розуміти, що існує кілька варіацій міграції:

  • Повне перенесення інфраструктури в хмару здійснюється за кілька етапів. Фахівці з переїзду даних складають докладну міграційну картку: що саме і де знаходиться (для зручності подальшої роботи). Також створюються термінальні станції, через які співробітники отримуватимуть віддалений доступ до даних для роботи. Підходить малим та середнім підприємцям із простою IT-інфраструктурою.
  • Часткова міграція інфраструктури у хмару — коли до сховища переміщується лише частина даних. Це оптимальний варіант для великих корпорацій з кількома офісами, які зацікавлені в тому, щоб скоротити навантаження на власні сервери та підвищити стійкість до відмов при виконанні різних операцій.
  • Гібридна формула — опція, коли поєднуються різні варіанти доступу: приватна хмара + публічна + локальна інфраструктура. Між усіма цими сервісами встановлюють захищений канал для швидкого та безпечного обміну даними.
Читайте також:  Підбірка корисних статей для вашого щоденного життя

Перед безпосереднім переїздом у хмарне сховище необхідно провести ґрунтовну підготовку. Цей процес вимагає комплексного підходу, інакше зростає ризик порушення звичних робочих алгоритмів та бізнес-процесів. Тому перед міграцією у хмару необхідно:

  1. Зрозуміти, навіщо переїзд необхідний, визначитися з основними цілями та завданнями: відхід від капітальних витрат до операційних, прагнення масштабувати бізнес, захист даних тощо.
  2. Підрахувати обсяг даних, які будуть перенесені, які потужності потрібні для їхнього розвороту.
  3. Вибрати інструмент для міграції до хмарного простору на підставі висновків у пунктах 1 та 2.
  4. Визначити відповідний сервіс, який надає хмарні послуги. При виборі провайдера насамперед звертайте увагу на рейтинг, локацію, ціну, підхід до роботи.

Величезна перевага міграції у хмарні рішення в тому, що вони відрізняються високою гнучкістю у налаштуваннях. Крім того, після перенесення інформації та початку роботи у хмарі, ви оплачуєте лише за використані ресурси, а не постійну суму за тариф.

Як проводитися міграція у хмару?

Головне правило – провести тестовий переїзд для того, щоб оцінити функціонал сховища. Оптимально для цього заздалегідь створити готовий бекап, щоб була можливість розгорнути “дзеркало”. Такий підхід дозволить спокійно протестувати хмарні послуги із мінімальним ризиком для основних бізнес-процесів. Після оцінки стабільності і швидкості доступу можна приступати до перенесення масиву даних, що залишився. Далі здійснюється підключення додаткових послуг із метою захисту інформації.

Використання хмарного сховища є бізнес-трендом, який не можна ігнорувати. Але для успішного користування сервісами, необхідна певна експертиза, щоб уникнути підводного каміння та отримати максимальну віддачу. Для цього можете найняти своїх спеціалістів або скористатися послугами сторонніх підрядників. У другому випадку заощаджуйте час і зможете закрити всі питання «від і до». Наприклад, платформа OneCloudPlanet готова допомогти в процесі міграції в хмару, провести підготовку та навчання співробітників, надати всебічну технічну підтримку.

Залишити відповідь