Як вибрати теплицю: найкращі варіанти для дачі, розміри, матеріали

0
Зміст
 • Головні фактори та аспекти вибору
 • Каркас – основа основ
 • Матеріал, з якого виготовлений каркас
 • Переваги та недоліки конструкції з металевих труб
 • Переваги та недоліки конструкцій із металевого профілю
 • Форма теплиці
 • Як правильно вибрати розміри
 • Особливості комплектації
 • Монтаж та встановлення теплиць
 • Покриття для теплиць
 • Стільниковий полікарбонат
 • Поліетиленова плівка
 • Армована поліетиленова плівка
 • Спанбонд
 • Скло
 • Висновок

Нинішнім власникам дачних ділянок або заміських будинків не складає особливих труднощів придбати теплицю, адже на сучасному ринку цих конструкцій представлений досить широкий асортимент різноманітних варіантів, виготовлених з металу, дерев’яного бруса або полікарбонату. Відрізняються вони і формою: піраміди, квадратні і прямокутні. Завдяки застосуванню на виробництві новітніх технологій теплиці виходять якісними надійними та довговічними, зручними в експлуатації, функціональними та економічно вигідними.

Головні фактори та аспекти вибору

Перед тим, як вибрати теплицю для дачі, необхідно чітко визначити параметри, за якими потрібно орієнтуватися під час покупки:

 • конфігурація конструкції – найчастіше перевагу віддають одно-і двосхилим, голландським та арочним;
 • параметри – висота та ширина є одними з важливих критеріїв;
 • каркас, а також покривний матеріал споруди;
 • Метод організації внутрішнього простору: більш функціональними і практичними будуть варіанти з полицями, стелажами і досить широкими внутрішніми проходами.

При цьому велику увагу слід приділити площі, а також особливостям планування присадибної ділянки, де буде розміщена споруда. Крім того, варто враховувати типи культур, які за планом вирощуватимуться.

Останнім часом досить великою популярністю користуються так звані голландські теплиці, які приваблюють підвищену стійкість і здатність добре зберігати тепле повітря всередині. Їхня характерна відмінність полягає в тому, що стіни встановлені під невеликим ухилом – забезпечується дуже хороша освітленість не тільки у верхній частині конструкції, але і біля її основи. Це дозволяє використовувати теплиці для вирощування низькорослих культур.

Голландська теплиця
Джерело tunnelvisionhoops.com

Не менш практичними є односхилі споруди, які більш доступні за ціною. Вони є найбільш підходящим варіантом для встановлення на ділянках з невеликою площею. А для дуже маленьких територій рекомендується вибирати багатокутні теплиці з багатосхилим дахом.

Проект теплиці з односхилим дахом
Джерело finderskeepers.info

Каркас – основа основ

Щоб конструкція прослужила довгий час, перед тим, як вибрати теплицю, потрібно уважно оцінити її каркас.

Матеріал, з якого виготовлений каркас

На сьогоднішній день найкращим матеріалом для теплиць є алюмінієвий профіль – він екологічний, довговічний, має високу міцність, не піддається корозії та естетичний. Широкий вибір теплиць із алюмінієвих профілів пропонує компанія “НоваТеплиця”.  Понад 10 років вона створює затишок для клієнтів на їхніх ділянках. Не полінуйтеся зайти на сайт https://novateplica.com.ua/ і вибрати собі гідну теплицю.

Читайте також:  «Хардкорная технологическая компания» Tesla: глава отдела автопилотных чипов уточняет в KI-Tag

Для теплиць під полікарбонат каркаси виготовляються з металу: використовуються труби або профіль.

Переваги та недоліки конструкції з металевих труб

При виборі цього варіанта звертають увагу на його переваги:

 1. Висока міцність, що не потребує додаткового посилення.
 2. Хороша стійкість незалежно від способу встановлення: на фундамент чи грунт.
Каркас теплиці із металевих труб
Джерело setka-nn.ru

До мінусів можна віднести високу ціну та можливі складнощі з монтажем.

Переваги та недоліки конструкцій із металевого профілю

До основних переваг відносяться:

 1. Доступна ціна, яка не позначається на характеристиках споруди.
 2. Простота транспортування та встановлення забезпечується за рахунок компактності та легкості матеріалів.
Каркас теплиці із металевого профілю
Джерело obyava.ua

Однак необхідно врахувати, що є і суттєвий недолік – потрібне обов’язкове посилення конструкції.

Форма теплиці

На сьогоднішній день виробники теплиць пропонують споживачам не дуже широкий вибір теплиць за формою:

 1. Арочні конструкції з напівкруглим склепінням очолюють рейтинг теплиць 2018 року.
 2. Конструкції у вигляді купола або краплі, в яких склепіння витягнуто вгору і злегка загострений, зустрічаються набагато рідше незважаючи на те, що є більш практичними – снігу ніде накопичуватися.
 3. Теплиці-піраміди – зручний в експлуатації варіант, що дозволяє одночасно вирощувати і низькорослі, і високорослі рослини – головне, правильно розмістити їх. Завдяки нахилу стін під великим кутом вся поверхня від основи до вершини прогрівається сонцем, і рослини отримують достатню кількість світла.
Аркова теплиця

Ще рідше вибір теплиці з полікарбонату відбувається на користь традиційних споруд «будиночком».

Як правильно вибрати розміри

Стандартна ширина теплиці для дачної ділянки складає 3 метри, а висота – 2 метри. А ось довжина конструкції може бути різною – 4, 6, 8, 10 метрів. Однак арочні будови мають іншу висоту – 2,4-2,5 метри.

Варіант розмірів у проекті теплиці

Такі розміри оптимальні, якщо дозволяє присадибну ділянку: можна зробити досить вільні проходи. На більш обмеженому просторі зазвичай встановлюють конструкції завширшки 2 метри.

Особливості комплектації

Стандартна комплектація теплиць має не тільки дуги та поперечні сполучні елементи, а й торцеві елементи, кватирки, двері. Найкраще вибрати варіант, в якому двері знаходяться з обох боків, і є бічні кватирки – це зручно та практично. У більшості випадків бічна кватирка є доповненням до основної конструкції.

Читайте також:  Ремонт швейцарських годинників у Києві
Форточки – це обов’язковий атрибут якісної теплиці
Джерело teplici-lux

Крім того, слід подбати про ще один нюанс: відстань між дугами. Від цього показника залежить надійність та міцність. Так, наприклад, на відстані 0,65 метра (посилений варіант) стійкість набагато вища, ніж на відстані 1 метр.

Монтаж та встановлення теплиць

Теплиці збираються різними методами залежно від технології виготовлення каркасу та матеріалів. До того ж, багато сучасних моделей споруд мають зварну конструкцію, яку не вдасться встановити без допомоги досвідчених професіоналів.

У зв’язку з цим рейтинг теплиць з полікарбонату очолюють моделі, в яких каркас зроблений із металевого профілю, тому що вони невеликі у розібраному вигляді та дуже прості у складанні.

Таку теплицю просто привезти та зібрати
Джерело seattlehelpers.org

Покриття для теплиць

Широкий асортимент споруд, що призначаються для вирощування квітів, зелені та овочів, дозволяє підібрати найбільш підходящий варіант для кожного окремого випадку. Одним із важливих факторів вибору є покривний матеріал. Найчастіше як покриття використовуються:

 • стільниковий полікарбонат;
 • поліетиленова плівка;
 • армована поліетиленова плівка;
 • спанбонд;
 • Скло.

Кожен із цих варіантів має певні плюси та мінуси.

Стільниковий полікарбонат

Цей матеріал застосовується у цій сфері відносно недовгий час. Його популярність обумовлюється підвищеною міцністю, яка приблизно двісті разів перевищує показники скла. Тому темплиці з полікарбонату можуть легко витримувати сильні дощі, град, посилені пориви вітру. Ще одна перевага полягає у тривалому експлуатаційному терміні, протягом якого прозорість полікарбонату не погіршується.

Теплиця із стільникового полікарбонату
Джерело bloomhuff.com

Поліетиленова плівка

Найбільш доступним за ціною покриттям є поліетиленова плівка, яка також дуже часто використовується. Вона має кілька суттєвих переваг:

 1. Легкість у кріпленні на будь-якій теплиці, незалежно від її форми.
 2. Добре пропускає ультрафіолетові промені, які потрібні для повноцінного розвитку всіх рослин.
 3. Забезпечує надійний захист від невеликих заморозків.
 4. Хороша густина.
Теплиця з поліетиленової плівки
Джерело 9dach.ru

З недоліків слід відзначити недовговічність, адже, наприклад, великий град може розірвати плівку, особливо у місці, де вона сильно натягнута.

Армована поліетиленова плівка

Переваги матеріалу такі самі, як і у звичайної поліетиленової плівки, але він має спеціальну армовану сітку, яка підвищує міцність – виріб витримує і град, і сильні пориви вітру. Цей варіант обійдеться дорожче, проте опади вже не будуть такі небезпечні.

Теплиця з армованої поліетиленової плівки
Джерело goza.havezuny.ru.net

Спанбонд

В останні роки виробники теплиць для покриття конструкцій все частіше використовують покривний матеріал спанбонд. Він є міцним нетканим полотном, що має білий колір. Для нього характерна стійкість до впливу дощу, вітру, граду та птахів.

Читайте також:  Чи актуальна віза до Литви для українців

З його допомогою можна захистити рослини від заморозків, що досягають -7 °C. До того ж, використовувати спанбонд можна протягом п’яти сезонів – за цей проміжок часу він не втрачає своїх первісних властивостей.

Теплиця із спанбонду

Скло

Досить широко у сфері виробництва теплиць для дачних ділянок як покривний матеріал використовується скло – традиційний варіант, який характеризується відмінними теплоізоляційними властивостями, а також світлопропускною здатністю.

Теплиця економ
Джерело teplici-lux

Але, вибираючи його, не варто нехтувати тим, що воно має низку недоліків:

 1. При спорудженні конструкції потрібно багато часу та сил, тому що скло відрізняється досить важкою вагою та підвищеною крихкістю. Його встановлення та кріплення потрібно проводити акуратно і в кілька пар рук.
 2. Для надійності потрібно попереднє створення міцного каркаса, спорудження якого потрібно велика сума коштів.
 3. Усередині теплиці, покритої скляними листами, повітря розігрівається за короткий проміжок часу, що негативно впливає на розвиток рослин.
 4. В результаті одного незграбного руху можна розбити лист або сильно пошкодити його цілісність, після чого він стане непридатним для облаштування споруди.

Опис

Тим, для кого важлива естетика, варто подумати і про дизайн конструкції. Ознайомитися з добіркою теплиць, що надихають, можна в цьому ролику:

При виборі покриття фахівці рекомендують враховувати кліматичні умови регіону, культури рослин, які вирощуватимуться, індивідуальні переваги. Потрібно зважити всі за і проти, врахувати доступний метраж і позначити рамки бюджету, щоб підібрати оптимальний варіант. Звернувшись за консультацією в компанію ТОВ «Теплиці Люкс» Ви отримаєте відповіді на всі питання, що Вас цікавлять.

Дизайнерська теплиця стане чудовою прикрасою ділянки

Висновок

Теплиця – обов’язкова споруда для дачної земельної ділянки, якщо власники території мають намір займатися вирощуванням квітів, зелені або овочів. Існує величезний вибір конструкцій, тому придбати найкращу з них не складе особливих труднощів.

Залишити відповідь