З нової декларації Зеленського зникла офшорна фірма Green Family LTD через яку виводились гроші з «Привату»

0

В електронній декларації Президента Володимира Зеленського відображені дві офшорні фірми (кіпрська і белізька) Aldorante Limited і Film Heritage Inc, але, в порівнянні з минулими роками, немає Green Family LTD, де з ним разом значився Іван Баканов, який ще не був головою СБУ, і його дружина.

Саме через цю фірму СБУ і ДБР (з ініціативи СБУ) таємно відкрили кримінальну справу проти першого заступника голови Національного банку Катерини Рожкової і ще кількох співробітників НБУ. За статтею Кримінального кодексу – ні багато, ні мало – державна зрада.

Документи були злиті доброзичливцями в посольство США і звідти потрапили до журналістів Kyiv Post. Суть звинувачень в тому, що Рожкова найняла детективне агентство Kroll, розслідувати виведення з «Приватбанку» $ 5,5 млрд на структури Ігоря Коломойського.

У іноземних детективів Kroll не було спецдопуску, а в процесі розслідування вони могли дізнатися держтаємницю. Вони її таки дізналися – що для перекидання грошей з «Привату» на свої фірми кілька разів використовувалася компанія Зеленського Green Family LTD. Через неї пройшло порядку $ 40 млн.

Kroll завершив розслідування в січні 2018 року. Про розслідування повідомив нардеп Володимир Ар’єв.

Потім інформацію закинули в «Схеми» Максиму Савчуку. Але «Схеми» повернули розслідування в русло трьох фільмів, знятих продюсерського центром Зеленського і Шефіра в Москві після 2014 року (з початку війни на Донбасі).

Але тим не менш розслідуванням Kroll вже зацікавились американці.

Залишити відповідь