Захист власного бізнесу – як вибрати охоронну компанію?
Безпека та захист свого власного та майна компанії – це питання, які неможливо недооцінювати. Існує багато факторів, які визначають оптимальний вибір конкретного рішення і конкретної компанії. У нашомій статті ми пояснюємо, на що слід звернути особливу увагу.
Немає однієї найкращої охоронної компанії. Звичайно, на ринку ми знайдемо суб’єктів з перевіреною репутацією та довгостроковою, неодноразово перевіреною ефективністю, що, як правило, також означає вищу ціну на послуги охорони людей та майна. Проте стандарти та процедури поведінки, розроблені конкретними компаніями, це одне. З іншого боку, багато залежить від нас самих і від відповідей на питання: що ми хочемо захистити і наскільки . Фактичні відповіді на ці запитання можуть залежати, наприклад, від розташування штаб-квартири компанії, місця розташування охоронної компанії, часу прибуття бригади інтервенції або просто «рівня безпеки» в безпосередній близькості. Іншим питанням є рішення, чи достатньо електронного нагляду , наприклад(моніторинг за допомогою сигналізації, підключеної безпосередньо до охоронного об’єкта), чи потрібно на місці мати працівників, які навчаються у сфері фізичного захисту.
Ну а якщо ви займаєтесь різноманітними концертами та іншими культурно-розважальними заходами вам варто звернутись сюди https://ok-kardinal.com.ua/oxrana-kulturno-razvlekatelnyix-meropriyatij
Давайте не просто дивитися на ціну
Дещо нерозумно робити вибір, спираючись лише на вартість послуги охорони майна. Ефективний захист компанії є складним питанням. Орієнтуючись лише на ціну, ми ризикуємо вибрати суб’єкт, який буде «захищати» – але використовуючи непідготовлених або погано навчених людей, які не мають сучасного обладнання. Адже справа не в тому, щоб мало платити за охорону, а в тому, щоб мінімізувати ризики втрати товару компанії, наприклад у разі крадіжки зі зломом.
Також слід пам’ятати про питання, пов’язані з вимогами законодавства. Якщо, наприклад, у штаб-квартирі компанії є дані клієнтів, якщо вони стають жертвою злодіїв (будь то в результаті фактичного фізичного злому чи кіберзлочинної атаки), компанія, яка недостатньо захищала ці дані, може нести відповідальність . Досить згадати нещодавнє рішення Провінційного адміністративного суду, який залишив у силі стягнення, накладене головою Управління захисту персональних даних одному з українських інтернет-магазинів. Додамо – рекордний штраф. Тому вибір охоронної компанії повинен здійснюватися через призму максимальної ефективності захисту того, що ми хочемо захистити.
Час реагування, обсяг відповідальності
Спектр послуг, які надають компанії, що спеціалізуються на охороні власності та людей, великий. Це може включати проектування, встановлення, продаж, оренду або оренду будівельних систем охоронної сигналізації, а також цілодобове (або лише в певний час) спостереження за людьми, яке, якщо необхідно, підтримується бригадою оперативного втручання. Варто звернути увагу на гарантований час реагування оперативно-оперативних груп , а також на те, чи передбачає договір, укладений з даною охоронною компанією, певну кількість тестових викликів (тобто спрацьовування помилкової тривоги для перевірки швидкості реагування бригади інтервенції). Звісно, кількість таких «помилкових» дзвінків обмежена, адже завдання охоронців – охороняти майно, де відбуваються злочини, а не гнати на контрольні дзвінки – тим не менш має бути доступний один зразок за раз.
Іншим важливим питанням є сфера відповідальності та страхування . Наприклад, жодна охоронна компанія не візьметься за охорону товарів компанії від її співробітників – це логічно, і, звичайно, ми повинні погодитися на таке виключення в договорі. Але якщо таких виключень більше, то варто уважно перевірити, чи не робить якийсь із них такий «захист» марною послугою.
Такий комплексний, аналітичний підхід до питання вибору правильної охоронної компанії та способу захисту дозволить нам ефективно захистити себе, використовуючи розумно витрачені ресурси.