Заступником Кубракова з морських питань може стати ексголова АМПУ Васьков, підозрюваний у шахрайстві

0

Нові старі обличчя Мінінфраструктури: як стало відомо «СтопКору» з власних джерел, заступником Олександра Кубракова з морських питань можуть призначити колишнього голову АМПУ та ексдепутата Одеської міської ради Юрія Васькова. Раніше він уже обіймав посаду заступника міністра інфраструктури України у 2015 році.

Юрій Васьков народився 27 жовтня 1979 року в Одесі, має декілька вищих освіт (морське судноводіння, правознавство, організація перевезень і управління морським транспортом тощо). Кандидат технічних наук, членкор Транспортної академії України, почесний працівник транспорту України.

Свою кар’єру пан Васьков розпочав в Одеському морському торговельному порту. З листопада 2010 до жовтня 2015 року був депутатом Одеської міської ради VI скликання від Партії регіонів. У жовтні 2011 року був призначений начальником ДП «Одеський морський торговельний порт», у серпні 2013 року очолив ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

За міністерської каденції Андрія Пивоварського, у березні-травні 2015 року працював заступником міністра інфраструктури України.

З 2016 року є гендиректором і бенефіціарним власником ТОВ «УкрМара», яке зареєстроване в Одесі за основним видом діяльності «Консультування з питань комерційної діяльності й керування». Крім того, підприємство надає посередницькі послуги й займається наданням в оренду машин та іншого устаткування.

У квітні 2021 року у ЗМІ з’явилась інформація про те, що Нацполіція України підозрює Васькова Юрія Юрійовича у шахрайстві, що спричинило збитки в особливо великих розмірах. Кримінальна справа, одним із фігурантів якої є Васьков, пов’язана з фірмами ТОВ «Одемара» і ТОВ «Одемара-Інтер».

Кінцевим бенефіціаром вказаних компаній є рідний дядько одеського ексдепутата – Василь Васильович. У матеріалах досудового розслідування йдеться про те, що під час надання послуг з транспортування й супроводу вантажів при експорті зернових у 2018-2020 роках службові особи цих підприємств систематично подавали завідомо неправдиві документи за обсягом наданих послуг, а також систематично завищували їхню вартість, через що держава недоотримувала близько 5 млн грн на рік. Самого Васькова підозрюють в організації злочинної схеми.

Читайте також:  Борис Баум: скільки витратив на зачистку інтернету лобіст російського бізнесу?

Родина потенційного заступника міністра володіє земельними ділянками загальною площею понад 3,8 тисячі кв. м і двома квартирами. Посадовець також декларував автівку Toyota Camry й прогулянкове судно «Язь».

 

Залишити відповідь