Головним запитом суспільства в 2021 році стане компетентний уряд – про це свідчать результати місцевих виборів, які популісти на чолі із Зеленським ганебно програли, кажуть експерти. Але в цьому тепер українці мають потужного союзника – нового президента США Байдена, якого раніше Зеленський особисто атакував, передає “СтопРеванш”.

 

 

“Саме за вказівкою Зеленського було відкрито справу проти Байдена, нинішнього президента США. Ми пам’ятаємо, що він обіцяв Трампу, що 100% його генпрокурор наведе порядок у тих питаннях, які були важкі для Байдена, тодішнього суперника Трампа”, – вказує ексміністр інфраструктури Володимир Омелян.

Політолог Володимир Горбач додає: “Ця тривога носить персональний характер, бо певна боязнь, що буде тиск з боку нової адміністрації саме на кадрову політику президента Зеленського, і, можливо, навіть на самого Зеленського… який не матиме інших варіантів, як практично здавати своїх соратників чи колег – для політичного самопорятунку і самовиживання”.

Публіцист Віталій Портніков упевнений: “Адміністрація Байдена не буде співпрацювати з Офісом Зеленського. Крапка… Але це не означає, що адміністрація Байдена не буде підтримувати Україну. Просто співпраця буде відбуватися шляхом досить жорстких умов. Якщо ви хочете, щоб ми з вами співпрацювали, ви маєте очиститися політично, економічно і кадрово”.

Нова команда у Вашингтоні добре знає ситуацію в Україні. Цілі для атаки вже обрано. Це олігархи та п’ята колона Кремля в оточенні Зеленського. І ще топкорупціонери, які завжди були інструментом Москви, кажуть політологи.

“Єдиний метод зовнішньої політики Росії, який дійсно достатньо ефективний – власне корумпування політиків у тих країнах, де вона має інтереси”, – пояснює політолог Євген Дикий.

Омелян додає: “Чітко зараз видно, що в оточенні Зеленського лишилося дві великі групи. Це російська група впливу і група місцевих олігархів”.

Політолог Володимир Горбач підсумовує: “Будуть ставитися вимоги про вичищення українських коридорів влади від російської агентури, російського впливу, російських шпигунів”.