Бюджетна афера. Зе-команда вже вкрала у армії 28 мільярдів (Документи)

0

Кожен рік депутати Комітету з Нацбезпеки та оборони під час формування Бюджету билися за збільшення фінансування армії. В 2018 нам вдалося добитися виділення 5% ВВП на сектор Нацбезпеки та оборони, що було закріплене в Законі України про “Національну безпеку та оборону”.
Тобто, зараз це законна норма – “не менше 5% ВВП”, порушувати яку кримінальна відповідальність. А що ми бачимо в новому бюджеті? Щоб не бути голослівною, я викладу тут скріни бюджету минулого та цього року.

Отже, бачимо ми наступне: фінансування Міністерства оборони, Національної гвардії, тощо за старим і новим бюджетом практично однакове!!! За загальним фондом співпадає до копійок. Як так? Якщо стараннями майданівської влади, яку ЗЕ-команда та народ змели геть, фінансове благополуччя в країні значно покращилося і ВВП в цьому році пішло у чималий ріст, чого ж ми тут не бачимо збільшення витрат на армію?

А все тому, що новий уряд, монобільшість та Верховний головнокомандуючий знайшли, як фінансування на оборону зменшити і закон не порушити.

Зроблено це досить хитро: увага! – 28 млрд грн. загального фонду бюджету розписали на “Апарат Ради національної безпеки та оборони”. Фактично, закон не порушений, адже апарат РНБО – це також один з елементів системи національної безпеки та оборони. Інша справа, навіщо туди скеровувати таку гігантську суму?…

Адже, що таке апарат РНБО? Це 50 працівників. РНБО у нас не годує армію, не модернізує танки, не займається розробкою нових видів озброєння. Все, на що вона може витратити 28 млрд., – це на канцелярію та туалетний папір. Що ж це таке? За кого нас мають?! Певно, за “тупих овець”? Адже, в кращому випадку – це обман. Щоб попіаритись на тому, що оборонка фінансується краще, ніж в минулому році, не порушити закон про 5 % ВВП, а по факту – розписати кошти на ті статті бюджету, де вони залишаться і ляжуть “мертвим грузом”. Тобто, створити фейкові витрати і, в результаті, зменшити фінансування армії.

Читайте також:  ДБР працює на Портнова? Чорновол двічі просила ДБР відкрити провадження щодо Портнова. Бюро відмовило

Другий варіант теж обман. Дорожчий і цинічніший. А саме: монобільшість легко змінює будь-який закон. Отже, вони можуть надати можливість “апарату РНБО” виконувати невластиві їм функції, проводити тендери не лише на канцелярію, а також на танки та й взагалі будь-що.

Фактично, з РНБО може бути створена така собі резиденція Діда Мороза (голови Зеленського) і його Снігуроньки (секретаря Данилюка), що займатимуться “одарюванням”. А що? Наш народ давно хотів Президента-Діда Мороза, якому можна буде писати листи та у інший спосіб випрошувати подарунки за хорошу поведінку.

Зеленський буде “мотатися” країною і ефектно питати: “Що треба? Квартири? Велосипеди? Мости? Вертольоти? Ану ж, дітки, покличемо Снігуроньку: “Данилюк, Данилюк!”. Скільки у нас там з тих 28 млрд. лишилося? Зможемо одарувати?”

Я не жартую. І, зауважте, що РНБО зараз рідко засідає з питань оборони країни, а більше – по вугіллю, по бурштину тощо. Тому, “одарення” Дід Мороз Зеленський і Снігурка Данилюк зможуть собі дозволити в усіх сферах. Тим паче, я знаю позицію Данилюка з питань оборони. Кілька років тому на посаді керівника Мінфіну, коли через брак фінансування зупинилися заводи з ремонту бронетехніки, він секретарю Комітету Нацбезпеки і оборони Віннику прямо заявив: “Танки нам не потрібні”.

До речі, я не заперечую, що витрати “одарування” можуть бути нагальними, важливими, моральними, як то квартири полоненим купити чи тепловізори на якийсь ВОП. Я не заперечую, що українці вважають, що хороший політик виконує прохання з народу: щось купити, щось відремонтувати. Тому багаті політики завжди мали перевагу над бідними – мали можливість допомагати з власних коштів. І Зеленський також має таку перевагу.

За роки війни, згідно декларації, Зеленський придбав різних елітних активів на 13 млн. доларів. І можна було би порадіти за нього – хорошого менеджера і бізнесмена, який тепер зможе з цих коштів займатися благодійністю, якби не два “але”.

Читайте також:  Поштові та кур’єрські служби можуть втратити роботу через закон 4353

Перше: за ці самі роки його підприємства різко скоротили відрахування в державний бюджет України, мінімізували податки. Тобто, заробив мільони він, виходить, за рахунок не сплаченого державі. І друге “але”: тринькати на свій піар Зеленський збирається не власні кошти, а те, що платять в бюджет свідомі бізнесмени.

У нас будуть засідання РНБО, де Зеленський буде брати на себе вирішення будь-якого питання і направляти на це кошти. Такий собі ручний режим. Дуже зручний для піару про “доброго царя”, що буде купувати танки та кватири для армії.

І, найголовніше, не забувайте, що цей режим зручний не тільки для піару, але і для корупції. Адже, ніяких систем противаг та контролю. Постачальники відразу зорієнтуються, до кого бігти (до Снігуроньки?), який відкат пропонувати, щоб саме їх ескаватори чи санітарні машини поставили на фронт.

Отож, “зелені чоловічки” – це вам не БАРИГИ! В цьому бюджеті вже закладена система піару та популізації Зеленського на… корупції, на РУЧНОМУ РОЗПИЛІ 28 млрд. грн. армійських коштів. Вони знають, що українцям зараз хоч “в очі плюй, а вони скажуть – Божа роса”. А я не хочу бути тупою вівцею! І вам не раджу! Краще я буду серед “козлів, які заважають їм жить”.

 

Тетяна Чорновол

Залишити відповідь