Бурштин без аукціону: Держгеонадра віддали під видобуток 10670 га на Житомирщині | –

0

Держгеонадра України 5 квітня уклали угоду з ТОВ «Амбер Холдинг» і продовжили на 5 років спецдозвіл на геологічне вивчення і дослідно-промислову розробку бурштину на території 10670 га у Словечанській ОТГ Коростенського району. Про це повідомив координатор ВГО «Стоп корупції» на Житомирщині Олександр Ігнатьєв на порталі «Олевськ онлайн».

Ілюстрація: Олевськ онлайн

Землі лісових господарств, сіл і сільськогосподарських угідь – під видобуток бурштину без згоди з громадою. На півночі Житомирщини ділянку, яка за розміром дорівнює двом Житомирам, віддали у надрокористування приватній компанії.

Спецдозвіл №4796 на користування надрами без аукціону надано товариству «Амбер холдинг» 1 листопада 2016 року. Термін його сплив, і 29 грудня 2020 року Держгеонадра України продовжили час дії спецдозволу ще на 5 років.

5 квітня 2021 року уклали нову угоду між «Амбер холдинг» і Держгеонадрами України «про умови користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки корисних копалин загальнодержавного значення».

Фото спецдозволу та угоди розмістили на сайті Держгеонадр України.

«Родовище “Козюлівська ділянка” розташоване в Словечанській ОТГ Коростенського району на півночі Житомирщини. Площа 106,7 кв. км (10670 га). На території родовища перебувають три лісництва: Сирніцьке, Тхоринське, Можарівське, а також два села – Козулі та Дуби – з домоволодіннями і сільськогосподарськими землями», – розповідає подробиці цієї справи Ігнатьєв.

Представник «Стоп корупції» на Житомирщині також зазначив, що під час надання спецдозволу на видобування природних копалин громадських слухань із жителями сіл Дуби, Козулі та прилеглих сіл не проводилося. Узгодження з сільською радою Словечанської ОТГ також не було.

Депутати Житомирської обласної ради у 2017 році звернулися до Держгеонадр України з вимогою анулювати цей спецдозвіл.

«Громадськість обурена тим, що Держгеонадра не реагують на звернення депутатів обласної ради тепер уже минулого скликання.

Сьогодні, за законом, ділянка під видобування копалин не може перевищувати 10 га. А тут  більша, та ще й без аукціону! Таку велику ділянку разом із лісами, селами, які там розташовані, віддають під розробку надр, не узгодивши з місцевими жителями. Хтось у  столиці приймає рішення за громаду. А що буде з лісовими господарствами? Селами? Система надання спецдозволів розбалансована», – коментує ситуацію Олександр Ігнатьєв.

Читайте також:  400 оккупантов ликвидированы ударом HIMARS ВСУ на базе рашистов в Макеевке (ВИДЕО)

Зазначимо, раніше «» повідомляв про те, що 14 квітня Держгеонадра України продали спецдозвіл на георозвідку  та дослідно-промислову розробку ільменітової руди на території 1845 га на Житомирщині. Покупцем є ТОВ «Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат», що входить до групи компаній олігарха Дмитра Фірташа.

Залишити відповідь