Погрози, залякування і майнові конфлікти: нові подробиці спроби захоплення агрофірми на Херсонщині | –

0

На Херсонщині триває протистояння довкола агрофірми «Додола», яку підприємець Валентин Василиха намагався за допомогою підроблених документів «віджати» у колишнього товариша й партнера. Яке відношення Василиха та його жінка мають до родини нардепа Розенблата? Та чи справді це вже не перший майновий скандал за участі подружжя? Редакція «у» дізналася нові подробиці біографії агрорейдерів.

Ілюстрація:

Суперечка за «Додолу»: хроніки подій

Ми вже розповідали про складну ситуацію на Херсонщині, де відбувається спроба захоплення успішного аграрного підприємства. Нагадаємо, двоє кумів – Василь Штендера та Валентин Василиха – упродовж 6 років спільно розвивали сільськогосподарський бізнес та володіли капіталом агрофірми «Додола». Однак минулого року пан Валентин на основі підроблених протоколів зборів через Мін’юст намагався повністю перереєструвати на себе бізнес та ще й ініціював кримінальні провадження проти компаньйона.

Судова тяганина тривала кілька місяців, аж поки у Міністерстві юстиції 25 листопада 2020 року нарешті не задовольнили скаргу законного керівника Василя Штендери й ухвалили рішення на його користь.

Агрофірма – одна з найуспішніших у Бериславському районі Фото з відкритих джерел

Однак історія з захопленням підприємства на цьому не закінчилася: пан Василиха зробив хід конем і подарував свою частку фірми сторонній особі – підприємцю з Житомирщини Олександру Бронштейну. Причому зробив він це вже традиційно, з численними порушеннями: зокрема, нотаріус долучив згоду дружини Василихи — Вікторії, яка на момент заснування підприємства ще не була дружиною співвласника, тобто формально не мала й не має до ПП «Агрофірма «Додола» жодного відношення.

До чого тут родина Розенблатів?

Як з’ясували журналісти, Олександр Бронштейн – житомирський бізнесмен, засновник та підписант кількох підприємств, керівник ТОВ «Амос», бенефіціарним власником якого є дружина народного депутата Борислава Розенблата – Жанна Леонідівна. Крім того, у декларації нардепа за 2017 рік Олександр Михайлович Бронштейн фігурує як одне з джерел доходу від відчуження нерухомого майна.

Однак це не єдина спільна ланка: інтереси подружжя Василих у судах представляє Володимир Миколайович Красовський – член об’єднання адвокатів Житомирської області. У нещодавньому минулому – помічник народного депутата Борислава Розенблата. На додачу до цього, Вікторія Василиха активно підтримувала сестру нардепа Олену під час місцевих виборів у Житомирі та була підписана на Жанну Розенблат у соціальній мережі.

Читайте також:  Пенсії суддям підвищили на 22 тисячі, а військовим усього на 300 грн: ПФУ показав цифри
Борислав Розенблат Фото: скриншот

Подейкують, пані Вікторія відкрито хизується родинними зв’язками з нардепом: нібито їхні матері – двоюрідні сестри. Однак наразі ми не можемо ані підтвердити, ані спростувати наявність такого зв’язку.

За твердженням Василя Штендери, Борислав Соломонович та його сестра Олена намагались особисто зустрітись із ним, аби обговорити подальшу долю агрокомпанії. Понад те, друзям законного власника телефонував чоловік, який назвав себе Бориславом Розенблатом і пропонував їм вмовити Василя викупити колишню частку Василихи за півтора мільйона доларів.

Що відомо про інтереси подружжя Василих?

Як розповідають працівники агрофірми, чорна кішка між партнерами пробігла після третього одруження Василихи на житомирській бізнесвумен Вікторії. Про те, що пан Валентин перебуває під значним впливом дружини, свідчить навіть його сторінка у фейсбуці: на обкладинці – величезний портрет другої половинки, у стрічці – слова вдячності коханій жінці й численні світлини з Вікторією та їхньою спільною дитиною. З усього видно, що дружину й молодшого сина підприємець обожнює.

Утім, нащадкам Василихи від попередніх стосунків пощастило значно менше. Як то кажуть, «любов пройшла, зав’яли помідори», а разом з ними – й батьківські почуття. У судовому реєстрі ми знайшли численні позови до пана Валентина від двох його колишніх дружин. Одна через суд намагалася стягти з недбайливого батька аліменти й грошову допомогу на спільного сина. Друга, зневірившись у можливості дочекатись бодай якоїсь участі біотатуся у вихованні й утриманні рідної доньки, взагалі домоглася позбавлення Валентина батьківських прав на дитину.

Фото: скриншот
Фото: скриншот

Зауважимо, при цьому сам бізнесмен вочевидь не бідує: згідно з даними реєстру нерухомості, він має два житлові будинки – на Херсонщині та під Києвом – та декілька земельних ділянок. Причому дім у Тарасівці Києво-Святошинського району, судячи з фото на гугл-мапі – двоповерховий, із досить пристойним подвір’ям і парканом. На сайтах з продажу нерухомості ціни на маєтки у цій місцевості стартують із 3 млн грн.

Читайте також:  ССО "Азов" с артилерией ликвидировали позицию врага в Запорожской области
Фото: скриншот

Варто додати, що задовго до заснування «Додоли» пан Валентин був керівником підприємства ТОВ «Краєвид-Інвест», засновником якого є офшорна кіпрська компанія. За дивним збігом обставин, це товариство теж фігурує у кримінальній справі, пов’язаній з рейдерством: службові особи «Краєвид-Інвест» перепродали частку в агрофірмі ТОВ «Лобанове-Агро» третій особі, тим самим спричинивши матеріальні збитки законній власниці.

Своєю чергою, Вікторія Василиха (Комаровська) у своєму фейсбуці вказує навчання у Польщі й попередні місця роботи: фінансовий директор в асоціації «Порто-Франко», економіст у ПАТ «Укртрансгаз» та головний економіст у фірмі «Альпарі» – виглядає досить респектабельно.

А от роботу у ТОВ «Акорд» пані Віка не згадує. Хоча саме ця компанія фігурує аж у 7 судових документах, що стосуються стягнення на користь Вікторії нарахованої, але невиплаченої при звільненні заробітної плати та грошової компенсації за невикористану щорічну відпустку. Крім того, В.В. Комаровська судилася за зарплату й із держпідприємством «Аеропорт Житомир».

Та й взагалі у судовому досьє жінки можна знайти багато цікавих справ. Як от спір із таким собі Кравцем Станіславом Дмитровичем за право власності й право користування нерухомістю – за інформацією колишніх колег, жінка намагалась привласнити житло свого колишнього співмешканця (до речі, ті ж інсайдерські джерела на умовах анонімності повідомили і про те, що з посади бухгалтера одного з аграрних фондів Вікторію буцімто звільнили за злив конфіденційної інформації).

Фото: скриншот

Чи, наприклад, позов про захист честі, гідності та ділової репутації, який подала проти Вікторії до Києво-Святошинського суду одна з колишніх дружин пана Валентина. Згідно з матеріалами справи, чинна «місис Василиха» протягом пів року ображала й залякувала свою попередницю, а також погрожувала їй фізичною розправою та намагалася проникнути до будинку «колишньої».

Читайте також:  Хомяков Алексей Валерьевич зачищает интернет от своей преступной биографии

Через патологічні ревнощі Вікторії, за свідченням співробітників «Додоли», потерпала й уся агрофірма. Підлеглі, яким «поталанило» працювати з подружжям, розповідають про постійні образи та погрози від дружини співвласника. Крім того, жінка безпідставно «наїхала» на представницю партнерської компанії ТОВ «Трансліт», унаслідок чого «Додола» у підсумку зазнала значних фінансових втрат.

Зауважимо, попри те, що Вікторія Василиха не має ані законного, ані морального права на майно агрофірми, вона, за твердженням інсайдерів, почувається повноправною господинею на підприємстві й активно втручається як у діяльність компанії, так і у слідчі дії за ініційованим її чоловіком провадженням.

Саме ж кримінальне провадження наразі перебуває у «підвішеному» стані: справу не закривають, хоча й жодних дій за нею зараз не проводиться. Таким чином, скандальне подружжя своїми діями фактично блокує розвиток підприємства. Водночас про жоден компроміс із їхнього боку не йдеться.

Ми продовжимо стежити за подальшим перебігом подій у цій заплутаній історії. Зі свого боку, готові надати можливість висловитись обом сторонам конфлікту. А також сподіваємося все ж почути позицію родини Розенблатів і дізнатися, чому сім’ю житомирського нардепа раптом так зацікавила доля підприємства на Херсонщині. На нові деталі та подробиці чекайте у наступних публікаціях «у».

Залишити відповідь