Частина ЗМІ Пінчука оформлена на громадянку Росії, – Нацрада
У частині медіаактивів Пінчука Олена Тімкіна вказана як громадянка Росії, в частині – Франції.
Власником акцій 5 ЗМІ олігарха Віктора Пінчука виявилася громадянка Росії Олена Тімкіна.
Про це свідчать копії звітів ЗМІ про структуру власності, подані до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
Росіянка Олена Тімкіна управляє в інтересах сім’ї олігарха Пінчука опосередковано 9% ТОВ “Бойчук Студія”, яке веде мовлення під брендом “Русское Радио”.
Олена Тімкіна також опосередковано тримає по 22,5% статутного капіталу ще двох юросіб, які мають ліцензію на мовлення під торговою маркою “Русское Радио” – ТОВ “Телерадіоорганізація Русское Радио – Україна” і ТОВ “Телерадіокомпанія Регіон Плюс”.
Також на росіянку Тімкіну опосередковано оформлений 1% ТОВ “Радіо ТОН” і 13% ТОВ “Радіокомпанія Черкаси-вибір”, які ведуть мовлення під брендом Radio Rocks.
Олена Тімкіна управляє як мінімум 3 офшорними компаніями, кінцевим бенефіціаром яких є олігарх Віктор Пінчук. Це Booster Limited, Vedelle Limited і Tomkins Trading Limited.
У частині медіаактивів Пінчука Олена Тімкіна вказана як громадянка Росії, в частині – Франції.
Річ у тому, що згідно з британським реєстром юридичних осіб, Олена Тімкіна є громадянкою Росії, яка мешкає у Франції. Про це йдеться в установчих документах британської Whiteacre Resources LTD (Лондон), якій Тімкіна керувала з 2017 по 2018 рік.
Whiteacre Resources LTD має загальну адресу реєстрації з The Elena Pinchuk Antiaids Foundation, а чинним керівником компанії вказана громадянка Швейцарії Анна Нідеггер. Ця людина разом з Тімкіною також вказана як акціонер медіаактивів Пінчука в Україні. На Whiteacre Resources LTD зареєстровані активи на суму 143 млн доларів США, відповідно до фінансової звітності за 2019 рік.
Нагадаємо, олігарх Віктор Пінчук володіє одним з найбільших медіаактивів в Україні, що об’єднує телеканали ICTV, CTБ, “Новий Канал”, цілий ряд радіостанцій та друкованих видань.
Основним бізнесом Пінчука є трубно-колісна компанія “Інтерпайп”. З 2016 вона знаходиться в складному фінансовому становищі після введення Росією ряду торгових обмежень.
У той же рік “Інтерпайп” допустив дефолт по євробондам на $200 млн, переставши виплачувати відсотки. Виторг російського бізнесу з 2016 по 2019 рік скоротився більш ніж в 5 разів.