Чи можна прописатися без згоди власника.

0

Чи обов’язково зараз мати прописку?

Прописка в Україні на сьогоднішній час змінила свою природу і визначення. Прописка як інституція змінилась з контролюючої до інформативної, а саме визначення змінилось на визначення реєстрації місця проживання. Разом з тим як і раніше така реєстрація є обов’язковою для всіх. А термін прописка і досі широко використовується  на неофіційному рівні. В Україні немає жодної категорії осіб, яка була б звільнена від обов’язку прописки. Іноземці також повинні зареєструвати своє місце проживання в Україні, але тільки після отримання посвідки на проживання або іншого визначеного законодавством документу, що дає право на проживання в нашій державі.

Варіанти реєстрації

За таких обставин виникає резонне питання: як прописатися в Україні, якщо немає власного житла? Адже закон не зобов’язує мати право власності на житло, але ж зобов’язує мати прописку. Порядок реєстрації місця проживання визначає тільки два шляха прописки:

  • у власному житлі
  • за згодою власника житла.

Тому ми маємо ситуацію, коли прописатись без власного житла і без згоди власника немає можливості. Звісно, існують спеціальні режими прописки, наприклад, для військовослужбовців у військових частинах, для студентів у гуртожитках чи для безхатьків у соціальних установах, але такі умови спеціальні і ми до уваги їх не беремо. Для широкого загалу залишається лише вищевказані два варіанти.

Шляхи отримання згоди власника

Зазвичай, люди, які не мають права власності на житло реєструються у квартирах членів сім’ї, родичів, друзів, знайомих. Проте, такий спосіб прописки не завжди вдається реалізувати. За кожну зареєстровану особу потрібно платити комунальні платежі, відповідати на різноманітні запити по місцю проживання, адже прописка являється офіційною адресою особи. Можуть виникнути і інші труднощі, навіть обшуки чи розшуки. Таку відповідальність брати на себе хочуть далеко не всі. Окрім того, для реєстрації місця проживання необхідна згода всіх без виключення власників квартири, що також часто стає проблемою. Документи для прописки необхідно мати в оригіналі і пред’явити державному органу реєстрації. Таким чином маємо цілий комплекс перешкод щодо цього питання.

Читайте також:  Секрет ухода за авто для сохранения его долговечности

У зв’язку з такими обставинами існує спеціальний сервіс надання послуги реєстрації місця проживання. Такий сервіс дуже доречний для людей, які опинились у ситуації, коли закон зобов’язує прописатись, але не визначає такого права як обов’язкового. Така послуга надається професійними юристами, які мають у власності нерухоме майно, дають згоду на реєстрацію у власних квартирах на підставі договору оренди і забезпечують не тільки супровід процедури реєстрації, але й беруть на себе відповідальність на увесь строк прописки. Реєстрація місця проживання таким чином дуже допомагає іноземцям, які прибувають в Україну на певний час, для чого їм потрібна тимчасова прописка в Україні. Замовивши послугу прописки ви можете бути впевнені, що не пропустите жодного повідомлення на свою адресу, а власник житла завжди буде з вами на зв’язку, причому такий власник буде професійним юристом.

Залишити відповідь