Фірмі очільника Слобідської РДА у Харкові Ільєнка виділили 5 млн грн з бюджету

0

Харків – промислове місто-мільйонник, яке має для України стратегічне значення. Однією з важливих частин цього мегаполісу – Слобідським районом – уже шостий рік поспіль керує В’ячеслав Ільєнко. Як адміністрація на чолі з Ільєнком освоює бюджетні гроші та чому чиновника так дратують питання про тендери? Дивіться у розслідуванні Кирила Вольного.

Як виявилось, Ільєнко роками заробляє не тільки авторитет у Харкові: відколи чиновник очолив райдержадміністрацію – фірми, афільовані з ним та членами його родини, почали без конкурсу отримувати мільйонні підряди.

Інформація про це почала з’являтися у місцевих ЗМІ. За дивним збігом обставин, підряди на ремонт районних шкіл та садочків почали отримувати фірми, які тісно пов’язані з паном Ільєнком.

Йдеться, зокрема, про фірму «Азимут», з якої журналісти «у» і почали це розслідування. Інформація про те, що голова Слобідського району міста Харкова особисто заснував «Азимут» ще у 2009 році, міститься в офіційній біографії Ільєнка. Про це вказано прямо на сайті Харківської міськради.

У 2009 р. Ільєнко заснував фірму “Азимут” Фото: скріншот

А з 2015-го – коли Ільєнко очолив Слобідську адміністрацію – ця компанія почала дивним чином отримувати мільйонні підряди. Це яскраво ілюструє статистика держзакупівель: за цей час «Азимут» виграв майже у 30 тендерах на понад 5 мільйонів гривень.

Та це виявилось лише верхівкою айсберга.

«Коли Ільєнко став головою Слобідського району, ця фірма була переписана на іншу особу. При чому іншою людиною було створено схожу за назвою фірму – ТОВ «ТМ Азимут», і тепер в нас є дві фірми – ТОВ ТПК «Азимут» і ТОВ ТМ «Азимут», – розповідає юрист ГО «Харківський антикорупційний центр» Ігор Синицький.

Слід зазначити, що нова фірма ТОВ ТМ «Азимут» також отримує підряди на ремонти шкіл, ремонт вікон, кронування дерев, укладання асфальту на території шкіл, і все це відбувається у Слобідському районі під керівництвом пана Ільєнка.

Читайте також:  Сергей Якусевич подвел «Укрбуд» под монастырь

З 2016 року ця друга компанія перемогла в 32 закупівлях та «освоїла» 23 мільйони гривень, при чому основна частина грошей надійшла саме від Управління освіти Слобідського району, де головує Ільєнко. А більшість тендерів було проведено без конкуренції.

 

Залишити відповідь