FigJam – історія успіху зі штучним інтелектом

0

У Figma вважають, що штучний інтелект має бути більше, ніж новинкою — він має пропонувати рішення для реальних проблем. Маючи це на увазі, розробники інтегрували штучний інтелект у FigJam, щоб зробити його максимально корисним.

Зустрічайте новий FigJam, тепер з функціями штучного інтелекту, розробленими, щоб допомогти за лічені секунди перейти від порожньої сторінки до персоналізованого FigJam. Створюйте шаблони для щотижневих командних синхронізацій, мозкових штурмів і оглядів або пориньте в режим планування з візуальними часовими шкалами та організаційними діаграмами — і все це за допомогою простої підказки. Ці настроювані підказки, створені на основі найкращих практик і натхненні повсякденними сценаріями використання.

Читайте далі, щоб дізнатися, як наша продуктова команда використала власний досвід використання FigJam для вирішення реальних проблем користувачів, і чому використання генеративного ШІ в динамічному просторі може зробити технологію більш корисною та доступною для більшої кількості людей.

Різні інтерактивні елементи, такі як бета-меню «FigJam AI», що пропонує опції «Сортувати» та «Підсумовувати». Є кілька наліпок зі зворотним зв’язком та ілюстративними елементами, такими як наклейки з сердечками та зірками, а також малюнок вишень із символами «+1».

Коли у Figma, говорять про зниження підлоги та підняття стелі, тут мають на увазі створення продуктів, які є більш доступними, але також розширюють їх можливості. Скажімо, вам потрібна зустріч із чотирма людьми. З цими новими функціями ви просто говорите: «Привіт, мені потрібна зустріч з чотирма людьми», і FigJam згенерує початковий шаблон для цієї зустрічі. Так тут опускають підлогу. Ви можете висловити свій намір простою мовою, що більшість з нас звикла робити за допомогою схожих діалогів і текстових повідомлень. Таким чином, будь-хто може відразу зануритися в гру і відчути себе комфортно.

Також тут помітили, що люди іноді завмирають, коли стикаються з новим файлом — те, що у Figma називають «проблемою чистого полотна». Розробники хотіли змінити це і зробити FigJam інтуїтивно зрозумілим партнером для мозкового штурму, який допоможе швидше перейти до наступних кроків. Незалежно від того, чи це підбиття підсумків складної зустрічі, чи синтез ідей у сегменти, що часто може зайняти до години, щоб зробити це вручну — штучний інтелект може це зробити. Ви можете дозволити комп’ютерам виконувати цю роботу за вас, щоб ви могли більше зосередитися на розмові.

Читайте також:  Паяльник: избранный инструмент для точных работ

Візуальний простір може творити чудеса для будь-якої співпраці. Це може допомогти прояснити концепції, вирівняти команду та сприяти більш ефективному спілкуванню. Однак у Figma також визнають, що не всі вільно володіють програмним забезпеченням для дизайну. Саме тут FigJam зі штучним інтелектом може реально змінити ситуацію — він значно знижує бар’єр, роблячи ці інструменти доступними та корисними для людей з усіх дисциплін, а не лише для тих, хто має досвід у дизайні.

Для генерації шаблонів у Figma є власні експерти. Юхкі Ямасіта, директор з продуктів Figma, доручив Дженні Вен та Емілі Лін, двом винятковим менеджерам з продуктів та дизайну Figma, створити дошку FigJam. Експерти зосередилися на визначенні елементів хорошої дошки FigJam, таких як змістовний контент, логічно впорядкований, ефективне використання віджетів та використання стікерів для додавання візуального виміру. Завдання полягало в тому, щоб об’єднати ці результати в основні принципи, які можна було б застосувати до широкого кола потреб користувачів. Це, як і раніше, залишається критично важливим аспектом роботи зі штучним інтелектом, і кінцева мета полягає в тому, щоб результат був максимально корисним та інтуїтивно зрозумілим.

Jambot, який з’явився як ідея на нещодавньому хакатоні зі штучним інтелектом, допомагає користувачам створювати ідеї, узагальнювати та рифувати в багатокористувацькому середовищі полотна.

6603d0e54aed7.webp

Інженерний шлях зі штучним інтелектом поступово нарощувався протягом останнього року. Інженерний менеджер Ден Мехія був чемпіоном у команді, виступаючи за потенціал штучного інтелекту для вирішення «проблеми чистого полотна», незважаючи на те, що він не знав, що можна зробити з цією технологією. Робота над Jambot, проектом, який привніс генеративну потужність ChatGPT у FigJam, також проклала шлях до того, що розробники роблять з FigJam зараз.

Читайте також:  Грузове таксі у Львові з VP - перевезення різних типів вантажів

Щоб визначити, що таке «добре», до співпраці долучили Кейті Чемберс, прихильницю дизайну FigJam, і Альберта Сонгома, менеджером з продуктів Figma. Обидва витратили багато часу на створення шаблонів і фасилітацію зустрічей у FigJam, тому вони були ключовими для перевірки результатів і надання зворотного зв’язку. Також залучили своїх UX-райтерів, щоб вони допомогли зрозуміти суть «стилю письма FigJam».

6603d19dde9c4.webp

FigJam з випадаючим меню штучного інтелекту під назвою «Створити» під міткою «AI beta». Підказка говорить: «Давайте зробимо…» з пробілом для введення та значком сірої зірочки поруч. Тут також наведено пропозиції з позначкою «Потрібна допомога? Спробуйте такі:», які включають: «Щотижневу синхронізацію» для великої продуктової команди, «Діаграму Ганта» для 3-місячного проєкту, «Мозковий штурм» для обміну повідомленнями про запуск.

Команда розробила підказки, які можна було б поступово створювати за допомогою рекомендацій, а не порожнього текстового поля.

Загалом, у Figma бажають, щоб навіть той, хто раніше не взаємодіяв зі штучним інтелектом, одразу зрозумів, як працює цей інструмент. Для такого візуального інструменту, як FigJam, це означало проектування надійних і видимих точок входу, одночасно прокладаючи шляхи створення, які приведуть користувачів до хороших результатів. Як вже було сказано, тут придумали концепцію поступової побудови підказок за допомогою рекомендацій.

Можна сказати, розробники Figma зробили мультиплеєр зі штучним інтелектом. Тут підхід до штучного інтелекту полягає в тому, щоб прискорити те, що команди можуть створювати разом. Ці інструменти дають можливість усій команді перетворити ці концепції на колективні дії.

6603d1292d861.webp

Завдяки новим функціям штучного інтелекту FigJam, тепер ваші зустрічі можуть бути більше, ніж просто часовим проміжком у вашому календарі. Вони можуть стати моментом для команди, щоб зібратися разом і досягти успіху.

Тож спробуйте! Додамо, що FigJam пропонує безкоштовний план, який дозволяє створювати необмежену кількість дощок та запрошувати до 2 редакторів. Платні плани доступні для команд, які потребують більше місця для зберігання, редакторів та додаткових функцій. Придбати такі плани можна у постачальника – компанії Ідеалсофт.

Читайте також:  Starlink в містах України

Про FigJam.

FigJam – це інтерактивна онлайн-дошка, розроблена компанією Figma, відомою своїм інструментом для дизайну інтерфейсів. FigJam дає можливість командам спільно працювати над проектами, генерувати ідеї, проводити брейнсторми та візуалізувати інформацію.

Ось деякі ключові особливості FigJam:

 • Безмежний холст: Дозволяє створювати необмежені простори для візуалізації ваших ідей.
 • Різноманітні інструменти: Включає в себе текстові блоки, фігури, зображення, стікери, ручки та багато іншого.
 • Співпраця в реальному часі: Кілька людей можуть одночасно працювати над однією дошкою, бачити зміни один одного та спілкуватися в чаті.
 • Інтеграція з Figma: Легко імпортувати та експортувати дизайни з Figma, щоб використовувати їх у FigJam.
 • Доступність: Доступний у веб-браузері, а також на macOS, Windows та iPad.
 • FigJam може використовуватися для:
 • Проведення брейнштормів: Генерування та візуалізація ідей, проведення мозкових штурмів.
 • Створення прототипів: Створення швидких та простих прототипів інтерфейсів користувача.
 • Планування проектів: Складання дорожніх карт, планування спринтів та відстеження завдань.
 • Спілкування: Обмін ідеями, коментарями та відгуками з членами команди.
 • Освіта: Створення інтерактивних уроків та презентацій.

FigJam – це потужний інструмент, який може використовуватися командами будь-якого розміру для спільної роботи над проектами. Він простий у використанні, гнучкий і доступний на різних платформах.

Залишити відповідь