Хмарочоси замість лісу й таунхауси-примари: в Ірпені триває незаконне будівництво

0

Передмістя столиці перетворюють на бетонні джунглі? В Ірпені колишню зелену зону забудували бетонними багатоповерхівками. Хоча за призначенням на цій ділянці мають бути домівки не вищі за два поверхи. Непоодинокими стали й випадки шахрайства, пов’язані з будівництвом нерухомості. Докладніше про безлад під Києвом

Безконтрольність зведення незаконних хмарочосів спричинила масштабні протести у місті.

«Наше місто захлинається від масового будівництва, що вже призвело до перенаселення, відчутного погіршення умов життя громадян, екологічної катастрофи, перетворення Ірпеня на бетонне гетто», – зазначає активістка Світлана Басюк.

Хмарочоси замість лісу й таунхауси-примари: в Ірпені триває незаконне будівництво | СтопКор - корупція, хабарництво, компромат, останні новини
Фото: СтопКор

Аби звести ще два багатоквартирні будинки, у місті вирубали пів сотні дерев. При цьому директор будівельної компанії Максим Скиба відверто заявляє: щодо думки людей йому байдуже.

На паркані забудови вже є банер про відділ продажу, хоча за документами це – земля для присадибної ділянки. Тобто будинок може бути висотою щонайбільше у два поверхи.

Хмарочоси замість лісу й таунхауси-примари: в Ірпені триває незаконне будівництво | СтопКор - корупція, хабарництво, компромат, останні новини
Через забудову вирубали вікові сосни Фото : СтопКор

Місцеві жителі вже звернулися до Президента Зеленського й ініціювали петицію щодо зеленої зони. А правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом імовірного незаконного будівництва.

В Ірпені також не за правилами звели й таунхауси, стверджують місцеві. Наприклад, пані Тетяна свої квадратні метри так і не отримала. Із забудовником жінка уклала договір суперфіцію ще у 2017 році. Однак той свої зобов’язання не виконав і на рік припинив будівництво, що скасувало угоду. Хоча таунхаус тут таки побудували й продали новим власникам.

При цьому, як відмічає жінка, адреси, за якими зареєстровано право власності, насправді… не існують, тобто Ірпінська міськрада на сесії відповідне питання не розглядала й адреси будинкам не присвоювала.

Подібних прикладів у місті чимало. Однак хаотична забудова Ірпеня не припиняється.

Читайте також:  Справу з «підробленим» ЗНО затягують навмисно – прокурор ГПУ

Залишити відповідь