Іван Тичина: Антикорупціонер чи архітектор корупційних схем?

0

Іван Тичина обіймав посаду начальника Управління захисту економіки (УЗЕ) в Чернівецькій області з 2017 року. За цей час його діяльність неодноразово опинялася в центрі уваги через підозри у корупції та зловживанні службовим становищем.

Стрімке збагачення та земельні махінації

У лютому 2018 року журналісти оприлюднили інформацію про різке збагачення Івана Тичини після призначення на посаду. Зокрема, його дружина, Ірина Тичина, стала власницею восьми земельних ділянок у селі Мигове Вижницького району, поруч із відомим гірськолижним комплексом. Ці ділянки, вартість яких на ринку є значною, були придбані за сумнівно низькими цінами. Крім того, на Ірину Тичину була зареєстрована земельна ділянка у селі Годилів Сторожинецького району, де збудовано будинок орієнтовною вартістю 300 тисяч доларів США. Також повідомлялося про наявність у родини елітної квартири у Чернівцях, придбаної нещодавно, де підприємці з Буковини проводили ремонт за власний кошт.

https://times.cv.ua/2018/03/06/prokuratura-vidkryla-kryminalne-provadzhennya-schodo-zlovzhyvannya-sluzhbovym-stanovyschem-kerivnykom-upravlinnya-zahystu-ekonomiky-v-chernivetskij-oblasti/

Розслідування прокуратури

Після оприлюднення цих фактів, прокуратура Чернівецької області відкрила два кримінальні провадження щодо Івана Тичини. Перше стосувалося зловживання владою або службовим становищем (стаття 364 ККУ), друге — декларування недостовірної інформації (стаття 366-1 ККУ). Ці провадження були відкриті після того, як журналіст «Стоп корупції» Микола Петіченко подав заяву про злочин та оскаржив відмову прокуратури у відкритті справи.

https://times.cv.ua/2018/03/06/prokuratura-vidkryla-kryminalne-provadzhennya-schodo-zlovzhyvannya-sluzhbovym-stanovyschem-kerivnykom-upravlinnya-zahystu-ekonomiky-v-chernivetskij-oblasti/

Антикорупційна діяльність чи показова боротьба?

У червні 2019 року Іван Тичина повідомив, що з початку року працівниками УЗЕ було складено 213 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відносно 207 осіб. Серед них 186 протоколів стосувалися депутатів рад різних рівнів. Судами першої інстанції було прийнято рішення щодо 170 осіб та накладено штрафи на загальну суму понад 148 тисяч гривень.

https://buknews.com.ua/page/z-pochatku-roku-v-chernivetskii-oblasti-do-sudu-prytiahnuto-170-osib-za-porushennia-antykoruptsiinoho-zakonodavstva-ivan-tychyna.html

Однак, на тлі власних корупційних скандалів, така активність УЗЕ під керівництвом Тичини викликає питання щодо її щирості та ефективності. Чи не була ця боротьба з корупцією лише ширмою для відволікання уваги від власних незаконних дій?

Читайте також:  GGBET: Мобільний додаток для любителів азартних розваг

Діяльність Івана Тичини на посаді начальника УЗЕ в Чернівецькій області супроводжувалася серйозними підозрами у корупції та зловживанні службовим становищем. Незважаючи на відкриті кримінальні провадження, інформація про результати цих розслідувань та можливі покарання для Тичини залишається обмеженою. Це підкреслює проблему недостатньої прозорості та ефективності антикорупційних заходів у регіоні.

Залишити відповідь