Михайло Головко. Бізнес та майно корумпованого «свободівця»

0

26 червня співробітники НАБУ затримали голову Тернопільської облради, «свободівця» Михайла Головка. За оперативною версією, Головко та заступники голови Тернопільської ОВА Ігор Гайдук та Ігор Дем’янчук вимагали хабар у бізнесмена Олександра Ярмоленка, власника великої місцевої фірми «Авакс Проф», пишуть «Наші гроші» .

За версією слідства, Головко вимагав у Ярмоленка відкат майже 2 млн гривень — за те, що облрада підпише акти виконаних робіт на ремонт вулиці Данила Галицького у Збаражі та сплатить уже зроблені роботи в рамках тендеру. На тлі перипетій із затриманням «Наші гроші» проаналізували зв’язки та бізнес Головка та виявили мережу автомийок, бізнес із встановлення дитячих майданчиків, хімічний завод та постійно зростаючий земельний банк

Михайло Головко затримання quriqqxideeierant

Михайло Головко майже весь трудовий досвід отримав на посадах чиновника: з 2006 до 2012 року він був депутатом Тернопільської міськради від «Свободи», а після 2012 і до 2019 — нардепом кількох скликань. 2020 року Головко очолив Тернопільську обласну раду. Про власний бізнес Головко ніколи не заявляв. Лише під час депутатства у Тернопільській міськраді він зазначав, що займався підприємництвом – встановлював «вентиляційні системи». На той момент Головко був фізичною особою-підприємцем.

Михайло Головко дружина Мар’яна Головко

Головко є засновником чималої кількості громадських організацій, наприклад, він лідер організації «Твереза Тернопільщина», «Захист рідної землі»; 2018 року Головко заснував благодійну організацію, яка згодом перетворилася на сімейний благодійний «Фонд Михайла та Мар’яни Головко». Єдиною комерційною компанією, до якої будь-коли мав відношення Головко — ТОВ «Фінансова національна група», із засновників якої він вийшов, коли очолив Тернопільську обласну раду. Нині її засновником та керівником є Віталій Міщишин — футболіст, який разом із молодшим братом Головком Назарієм грав у місцевій футбольній команді ДЗЗ Поділля. Компанія надає бухгалтерські послуги та не публічно відома.

Михайло Головко та бізнес дружини — тернопільські автомийки

Мар’яна Головко

Незважаючи на те, що у Головка та його дружини офіційно немає бізнесу, з дослідження нерухомості сім’ї випливає протилежне. Дружина Мар’яна Головко є депутатом Тернопільської міськради. Вона потрапила до прицілу журналістів через орендовану земельну ділянку на вулиці Будного у Тернополі — зараз там знаходиться автомийка «Преміум».

автомийка Преміум Мар’яни Головко

Земля під цією мийкою знаходиться у власності комунального підприємства «Тернопільбудінвестзамовник». У 2018 році комунальники та фізична особа-підприємець Паскевич Андрій Ярославович уклали інвестиційну угоду, за якою приватник зобов’язувався побудувати на ділянці автомийку, а комунальники мали допомогти в отриманні дозвільних документів. Коли за рік на ділянці «виросла» мийка, співвласниками будівлі став згаданий Андрій Паскевич і… депутат Мар’яна Головко особисто.

Читайте також:  Новая линейка тракторов серии DK от Daedong

Михайло Головко та зв’язки тернопільського корупціонера

Слід нагадати, що засновником КП «Тернопільбудінвестзамовник» є ніхто інший, як Тернопільська міськрада, депутатом якого є Головко. А вже згаданий Андрій Паскевич, за даними «Наших грошей», зазначається у телефонних базах як «помічник Головка», або як «водій міськради».

Наявність приватної будівлі на комунальній ділянці може стати підставою для приватизації землі. Схоже, що повну приватизацію бізнесу планує і сама Головко, адже, окрім приватизованої будівлі автомийки, у січні 2021 року вона купила земельну ділянку, що сусідить із комунальною. На всій цій території знаходиться автомийка з допоміжними будівлями.

Це не єдине мийка депутата Головка. 2020 року Мар’яна Головко взяла в оренду земельну ділянку по вулиці Протасевича на п’ять років, а в лютому 2022 року, за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення, купила будинок автомийки на ньому. На сьогоднішній день це ще одна автомийка родини Головків під назвою «Престиж».

автомийка Престиж Мар’яна Головко Тернопіль

Цікаво, що у травні 2020 року міська рада спочатку надала право оренди цієї земельної ділянки Андрію Грегоращуку та Олександру Россомаху. А вже за кілька місяців, у серпні, орендарем цієї ділянки вже стала Мар’яна Головко.

Грегоращук є власником місцевих колійних компаній «Галремшлях» та «Автодор-проект».

Россомаха — забудовник та депутат Тернопільської міськради від «Свободи», яку тернопільські ЗМІ називають «гаманцем» Головка.

Головко і сам неодноразово допомагав Олександру Россомасі — він був одним із ініціаторів ухвалення скандального рішення про зміну територіальних кордонів регіонального ландшафтного парку «Загребельля». Ділянку там отримала пов’язана з Россомахою компанія СК «Магнат Хілл», і ухвалення рішення щодо зміни меж парку означає, що в перспективі забудову на цій ділянці Россомаха зможе успішно узаконити. Поки що незаконність виділення земельної ділянки Россомасі доводять у судах.

Михайло Головко. Дитячі майданчики та двоюрідний брат Дацюк

У грудні 2018 року Мар’яна Головко придбала ремонтну майстерню площею 446 квадратів у селі Новики Тернопільської області. Наразі на цій адресі знаходиться ТОВ «Власності», яке займається благоустроєм житлових зон у Закарпатті, Тернопільській та Хмельницькій областях. Зокрема, компанія є активною учасницею закупівель Управління ЖКГ Тернопільської міськради, а також її комунальних підприємств. В основному компанія встановлює та ремонтує дитячі майданчики, найчастіше – у самому Тернополі. З 2018 року компанія входила до четвірки найбільших підрядників із встановлення дитячих майданчиків. За останні кілька років компанія отримала таких підрядів саме від комунальників Тернопільської міськради на понад 9 млн гривень.

Читайте також:  Цифрова трансформація в оптовій торгівлі взуттям: нові можливості для розвитку бізнесу

дитячі майданчики Руслан Дацюк

дитячі майданчики Руслан Дацюк

дитячі майданчики Руслан Дацюк

Зв’язок із сім’єю Головка також помітний через іншу людину — директором та співвласником цієї компанії є Руслан Дацюк. На виборах 2015 року Дацюк був кандидатом у Тернопільську облраду від партії «Свобода». Крім того, на президентських виборах 2019 Дацюк був офіційним спостерігачем від Руслана Кошулинського — заступника голови партії «Свобода».

Оксана Дацюк (Яроцька)

Михайло Головко та його мати Галина Головко (Яроцька)

Сам Головко не афішує явні родинні зв’язки з Дацюком, проте Руслан Дацюк та Михайло Головко є двоюрідними братами — їхньі матіері, Оксана та Галина— рідні сестри (у дівиці Яроцькі).

Виробництво деревного вугілля без дозволів

Руслан Дацюк причетний не лише до виробництва дитячих майданчиків. У селі Новики на цій же адресі знаходиться хімічний завод, який виробляє та імпортує деревне вугілля. Співзасновниками компанії « Піроліз груп » є Дацюк та колеги-футболісти Назарія Головко — вже згаданий раніше Віталій Міщишин та в минулому капітан «ДСО Поділля» Ярослав Кормило.

У 2017 році депутатські запити виявили , що завод не має дозволу на викиди забруднюючих речовин у повітря, водночас продовжує виробляти деревне вугілля. Після позапланової перевірки Дацюк, як керівник підприємства, отримав штраф за відсутність такого дозволу у компанії. Саму компанію оштрафували на 30 тис. гривень, які компанія оскаржувала до 2021 року. Зрештою, суд зобов’язав компанію виплатити штраф, який вона не сплатила досі.

Михайло Головко та агромагнатство

У 2015 році Дацюк разом із тестем Головка Василем Шевчуком заснував фермерське господарство «Агрогруп». На сьогоднішній день його керівником є брат Головка Назар Головко, а одноосібним засновником — уже згаданий Шевчук. В оренді у фермерського домогосподарства близько 44 га землі, яку компанія отримала на земельних аукціонах у сільських радах у 2016-2017 роках незадовго після свого створення. Компанія, зокрема, спеціалізується на вирощуванні волоських горіхів.

Михайло Головко та вирощування горіхів

Свати-земельники та бізнес-бабуся

Разом із земельним банком «Агрогруп» зростає і земельний банк самої родини Головків — останні роки сім’я активно приватизує земельні ділянки у рідному селі Токи. 2020 року теща Головка Наталія Шевчук купила сусідній будинок та три земельні ділянки поряд. 2021 року тесть Головка Василь Шевчук зареєстрував право власності ще на дві земельні ділянки поряд. Таким чином, за два роки тесть та теща Головка стали власниками п’яти земельних ділянок біля свого будинку. На сьогоднішній день вони активно будуються по сусідству із власним сімейним будинком. Ті ж самі земельні ділянки, на яких не знаходяться будинки, Шевчуки віддають в оренду агропромисловим підприємствам.

Читайте також:  Папір для офісу: властивості, категорії, призначення

Наталія Шевчук Василь Шевчук теща та тесть Головко

2021 року теща Головка також приватизувала земельну ділянку не поряд з будинком, однак у цьому ж селі — площею 1 га, яку вона віддала в оренду аграрній компанії ТОВ «СУІП «Укр-Італ» Лтд.

Укр-Італ

Приватизують земельні ділянки у цьому селі та батьки Головка — у 2017 році мати Головка Галина приватизувала земельну ділянку площею 1,85 га. Через місяць після неї сусідню земельну ділянку площею 1,85 га приватизувала нині 80-річна бабуся Головка Олена Яроцька. Наразі земельні ділянки перебувають в оренді в агропромислового підприємства. Крім цього, бабуся Головка є власницею сімейного будинку, що нині активно розвивається, в Токах.

Михайло Головко та будинок у Токах

2021 року дружина Головка Мар’яна Головко купила квартиру площею 73 квадрати в Тернополі на вулиці Наливайка. Сусідню квартиру площею 200 квадратів записано на матір Головка Галину. Галина Головко стала власницею цієї квартири у 2018 році. 2020 року Головко в інтерв’ю підтвердив, що його родина проживає в цій квартирі, проте на той момент вказаного житла не було у його декларації.

Галина Головко квартира

Галина Головко допомагає вирішити питання нерухомості не лише старшому, а й молодшому з братів – депутату Тернопільської обласної ради Назарію Головку. У 2017 році вона остаточно зареєструвала право власності на земельну ділянку та будинок площею майже 300 квадратів у селі Шевченківські Гаї на Тернопільщині, де нині мешкає Головко із родиною. Раніше сам Назарій Головко не мав свого бізнесу — лише 2019 року він став директором вже згаданого фермерського домогосподарства «Агрогруп».

Піроліс груп

До цього, за даними «Наших грошей», він вказував, що був водієм «Піроліса Груп» — того самого хімічного заводу, яким керує двоюрідний брат Головка Руслан Дацюк.

Залишити відповідь