Каріна Дячун заступниця голови полтавської райради у 2019 році викрала з магазину iphone
Каріна Дячун у липні 2019 року в магазині «Та-Da» непомітно взяла смартфон, вимкнула його та принесла додому. Після увімкнення телефону їй зателефонував знайомий поліцейський і сказав, що викрадену річ потрібно повернути. Після визнання своєї вини під час судового засідання Каріна Дячун отримала штраф у сумі 850 грн. У 2020 році її обрано заступником голови Полтавської райради від «ОПЗЖ»
У контексті ймовірного розколу у команді ОПЗЖ, який, щоправда, заперечив нардеп Ілля Кива, опоненти Олександра Мамая та його політичних союзників повідомили «Полтавщині», що нинішня заступниця голови Полтавської районної ради 22-річна Каріна Дячун є людиною Євгена Момонта, а тому існує вірогідність, що її відкличуть. Окрім цього наше джерело указало на те, що Каріна Дячун має судимість за крадіжку.
Перевіривши інформацію щодо крадіжки, «Полтавщина» дізналася, що 26 лютого 2020 року відбулося засідання Ленінського райсуду Полтави (під головуванням судді Ірини Чистик), де розглянули матеріали справи уродженки с. Діброва Котелевського району Каріни Дячун. Її обвинуватили у порушенні ст. 185 ч. 1 КК України (Крадіжка).
У матеріалах судової справи йдеться про те, що 7 липня 2019 року, близько 11:39, обвинувачена, перебуваючи в магазині «Та-Da», що розташований на проспекті Миру, 30а, викрала мобільний iPhone 6 Plus вартістю 4100 грн.
Обвинувачена у судовому засіданні повністю визнала себе винуватою у крадіжці і сказала, що в той день вона зайшла в магазин, на одній з полиць побачила мобільний телефон, вимкнула його та непомітно взяла собі. Через деякий час вона увімкнула телефон, але їй через деякий час зателефонував знайомий з поліції та сказав, що якщо телефон в неї, то його потрібно повернути. Мобільний телефон вона повернула добровільно. У вчиненому розкаялась, найменування та вартість викраденого не оспорювала.
Суд визнав її винною у порушенні ч. 1 ст. 185 КК України та призначив їй покарання у виді штрафу — 850 грн. Також обвинувачена компенсувала витрати на експертів — 628 грн.
Через 5 місяців після суду Каріна Дячун пережила інше потрясіння — вибух гранати в офісі партії «ОПЗЖ», у якому вона працювала секретарем. Поліція тоді відкрила кримінальне провадження за ст. 115 (Замах на вбивство) Кримінального кодексу України і невдовзі затримала ветерана полку «Азов».
Чи мала право Каріна Дячун балотуватися депутатом?
Під час виборчої кампанії Каріну Дячун зареєстрували кандидатом в ради різного рівня від партії «ОПЗЖ». До ЦВК України вона подала наступні відомості: освіта вища (Харківський університет внутрішніх справ), член політичної партії «ОПЗЖ», тимчасово не працює, судимість відсутня. Відомо, що з 2018 по 2020 рік вона працювала у пенітенціарній системі.
Чи є слова Каріни Дячун про відсутність судимості правдивими? Юристи пояснили, що після внесення змін у КПК в 2020 році кримінальні правопорушення поділяються на кримінальні проступки і злочини. Кримінальним проступком є передбачене Кримінальним кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.
Частина 1 статті 185 КК України входить у перелік саме кримінальних проступків.
Окремо варто зазначити, що з 1 січня 2020 року, якщо людину засудили за кримінальний проступок, після відбуття покарання він вважається таким, який не має судимості.
Отже, й Каріна Дячун судимості не має.
Політична діяльність
Вона тільки розпочалася. У листопаді 2020 року Каріна Дячун стала депутатом Київської райради Полтави, однак вона обрала мандат депутата Полтавської районної ради, де у січні 2021 року її обрали заступницею голови райради.
Народний депутат від «ОПЗЖ» Ілля Кива так прокоментував інформацію про кримінальний проступок Каріни Дячун:
— Вона працювала в офісі у якості мого секретаря. Щодо суду, то запитаю: ну й що? Я мав судимість, Юлія Тимошенко мала, Юрій Луценко мав. Я дивлюсь не на це, а на ділові та людські якості. Є така приказка «Від суми та тюрми — не зарікайся». Тому я погодив її призначення секретарем, а потім підтримав і її висування.
, «Полтавщина»