Кенес Ракішев – ФСБ використовує казахського афериста для захоплення активів в Україні

0

Власнику MosCityGroup (MCG) Павлу Фуксу в 2018 році не щастило не тільки із завершенням будівництва в центрі Москви скандально відомого житлового комплексу Sky House.
У росіянина почалися проблеми з казахстанським БТА-банком, якому він повинен був виплатити $55 млн за рішенням Міжнародного арбітражного суду Лондона – це заборгованість російського олігарха за викуплену ще в 2009 році у колишнього власника БТА Мухтара Аблязова частку в башті «Євразія» в діловому центрі «Москва- Сіті».

Павлj Фукс
Павло Фукс

Юристи нового власника банку Кенеса Ракішева почали шукати активи які належать Фуксу і які можна реалізувати в рахунок погашення боргу.

Але давайте з’ясуємо хто такий цей Кенес Ракішев – новий власник БТА. І як він йому достався?

Виявляється Ракішев партнер Аблязова викупив його за … 18 000 доларів …

Виникає питання, чому саме Ракішеву дістався колись самий потужний банк Казахстану за таку смішну суму?

Отже що не поділили власники БТА Банку Мухтар Аблязов і Кенес Ракішев

Поки колишній власник БТА Банку Мухтар Аблязов був у фаворі у президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, весь його бізнес процвітав. Але варто було Аблязову заявити про свою опозиційність казахстанському режиму, як його спочатку вичавили з політики, а потім відібрали бізнес-активи на користь провладного “младоолігарха” Кенес Ракішева, попутно звинувативши Аблязова у всіляких аферах і вимагаючи його видачі від тих країн, де він знаходиться в бігах.

До речі, зараз Аблязов перебуває у Франції де він визнаний політичним біженцем.

Що до Ракішева, то цей “младоолігарх” дуже непогано себе почуває грабуючи казахів та промишляючи в Україні. Тім більше що його зв’язки з Портновим, ФСБ та Рамзаном Кадировим, якій його називає братом – показові.

Отже давайте по порядку.

В очах багатьох українців іноземний інвестор є «лохом», якого можна «розвести на бабки». Однак і в очах багатьох іноземних інвесторів Україна – це територія, яку можна пограбувати. До таких можна віднести казахстанського бізнесмена Кенеса Ракішева, поки що маловідомого в нашій країні, а тому він помилково сприймається багатьма як респектабельний бізнесмен міжнародного рівня з позитивною репутацією.

Але що насправді ховається за його завжди оптимістичній посмішкою?

Кенес Ракішев
Кенес Ракішев

Отже, хто такий Кенес Ракішев або як росіяни захоплюють український бізнес руками казахських рейдерів

З часів Майдану вплив Росії на Україну істотно зменшилася. Упав товарообіг, охололи дипломатичні відносини, а російський бізнес масово згорнув свої представництва. Проте, рейдери з РФ, за підтримки ФСБ і закордонних спільників, не залишають спроб «віджимання» майна українських бізнесменів, як робили це і до початку російської військової агресії.

ФСБ Росії робить ставку на казахського мільярдера Ракішева

Зараз представникам російських бізнес-кіл значно важче заволодіти цікавим для них об’єктом в Україні, ніж це було до 2014 року.

Проте, будь-яку «темну» угоду можна провернути, якщо є потрібні зв’язки.

Ось і сьогодні російські олігархи, заручившись підтримкою ФСБ, для заволодіння бізнес-об’єктами на території України «наймають» закордонних рейдерів. Таких, наприклад, як казахський младоолігарх Кенес Ракішев, близький друг Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва і лідера Чечні Рамзана Кадирова.

Кенес Ракишев аплодировал ритуальному побоищу малолетних в Чечне

Та й зв’язки Казахстану і Росії – значно міцніше, ніж російсько-українські. Керівництво східної пострадянської країни активно співпрацює з владою РФ, а також підтримує всі російські ініціативи в світі.

Досить хоча б простежити за голосуванням казахського представника на засіданні Генасамблеї ООН, яке завжди ідентично з вибором російського делегата .

Але повернемося до Кенеса Ракішева. Будучи впливовим бізнесменом, він не гребує відвертим рейдерством. І сьогодні його погляди спрямовані в бік України.

Кенес Ракішев – впливовий бізнесмен чи рейдер зі зв’язками?

У 37 років Кенес Ракішев володіє 718 млн. доларів, за версією журналу «Форбс». Він очолює Раду директорів найбільшої фінансової установи країни – «Казкоммерцбанку».

Кенес Ракішев також є головою Ради директорів промислового холдингу «Sat & Company», а ще займає аналогічну посаду в «Net Element» – американської компанії, акції якої продаються на біржі «Nasdaq».

Читайте також:  Кенес Ракишев - "кошелек" Рамзана Кадырова?

Проте, є й інша сторона медалі під назвою «Кенес Ракішев». За неофіційною версією, капітал впливового казаха – значно перевищує оприлюднений виданням «Форбс» і становить майже 1,7 млрд.

Крім того, його покійний батько – Хаміт Ракішев – тривалий час очолював торгово-промислову палату Казахстану і був близько знайомий з першими особами країни.

Зв’язки батька поширилися і на сина Кенеса Ракішева який є зятем екс-прем’єра Казахстану Імангалі Тасмагамбетова і тісно пов’язаний з Президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим. Деякі видання навіть називають бізнесмена можливим наступником казахського керівника.

Імангалі Тасмагамбетов
Імангалі Тасмагамбетов та Сергій Лавров

А ще Ракішев може похвалитися дуже дружніми відносинами з лідером Чечні Рамзаном Кадировим. Останній називає казаха не інакше, як «братом» і «князем». Зрозуміло, що з такими зв’язками Ракішева не важко пролобіювати необхідне рішення і в стінах Кремля.

«БТА» – казахський «побратим» націоналізованого «Приватбанку»

Аналогічно з «Казкоммерцбанком», Кенес Ракішев очолює Раду директорів «БТА Банку». Сьогодні установа є 3-ю в Казахстані за розміром активів (майже 5 млрд. доларів) і має достатньо представництв на просторах колишнього СРСР, в тому числі і в Україні.

У 2009 році «БТА» спіткала нинішня доля «Приватбанку» – націоналізація. А рівно через 5 років – в лютому 2014 року – 93% акцій банку у держфонду “Самрук-Казина” викупили АТ «Казкоммерцбанк» спільно з його головою Ради директорів – Кенесом Ракішевим.

Разом з тим, колишній власник «БТА Банку», відомий на пост радянському просторі бізнесмен Мухтар Аблязов, коментуючи націоналізацію установи, відзначав, що такі дії є «свавіллям і політичним рейдерством» казахської влади.

Аблязова, який був в опозиції до діючої казахської влади, визнали винним у фінансових махінаціях та зловживанні службовим становищем і в 2013 році затримали у Франції, де і засудили до ув’язнення. На свободу казахський опозиціонер вийшов тільки в 2016 році.

Проте, активи бізнесмена і сьогодні «дерибанять» представники владної верхівки Казахстану, на чолі з Кенесом Ракішевим. Це готельний комплекс з океанаріумом, який інвестиційно-промислова група «Євразія», яка належала Аблязову та планувала звести в Москві.

Політичне рейдерство росіян під «прикриттям» казахів набирає обертів і в Україні

Зв’язки в найвищих кабінетах не тільки Казахстану, але і Кремля дозволяють Кенесу Ракішеву продовжити «віджимання» майна свого політичного опонента Мухтара Аблязова. Навіть того, що засуджений бізнесмен встиг законно продати.

Справи «Казкоммерцбанку» настільки стрімко пішли вниз. Тому Кенес Ракішев, побачивши неважливе стан справ в підконтрольному фінустанові, з новою силою взявся за рейдерство. Причому, не тільки на території Казахстану і Росії, але і в Україні.

До того ж, Ракішев встиг завести впливових друзів у нашій країні. Як, наприклад, старший партнер юридичної компанії “Ільяшев і партнери» Роман Марченко, якого мільярдер використовує для ведення «темних» справ за межами Казахстану.

Роман Марченко
Роман Марченко

Марченко раніше був депутатом Києвради від партії “Самопоміч” але його  з ганьбою вигнали з партії за земельні махінації.

Депутати фракції незаконно оформлювали великі ділянки  землі на родичів Марченка в Києві.

Отже порятунок «Казкоммерцбанку» (Qazkom), доведеного до жахливого стану азіатським «младоолігархом» Кенесом Ракішевим, обійшовся казахським платникам податків мінімум в $ 7,5 млрд. Зараз важко судити, чи викликаний цей форс-мажор “геніальністю” цього “венчурного інвестора”, чи скоріш бажанням найближчого оточення президента країни Нурсултана Назарбаєва трохи «пиляти» під носом у старіючого глави держави, або дуже можливо що це спецоперація, інспірована з Кремля, від якого Астана почала нещодавно потроху дистанціюватися.

Так чи інакше, казахи не можуть собі дозволити пустити на дно Qazkom також, як не міг дати український Нацбанк потонути «ПриватБанку» – це може викликати катастрофу в національній банківській системі.

Проблеми Qazkom загострилися в 2014 році після падіння цін на нафту і початку рецесії в сусідній Росії, викликаної міжнародними санкціями, накладеними на «шалену бензоколонку» за агресію проти України. Цьому передувало і злиття з іншим великим банком – БТА, що почалося в 2012 році. Зрозуміло що спостерігачі вважають це «злиття» недружнім поглинанням, тобто рейдерським захопленням, але не нам судити. Це внутрішні справи Казахстану.

Читайте також:  Ирина Верещук и ее одиозный друг-решала из Казахстана - связь с Рамзаном Кадыровым

Вартість поглинання «БТА Банку» і подальшої реструктуризації проблемних позик склала близько $20 млрд. Вона стала серйозною проблемою для Qazkom – в середині 2014 року обсяг проблемних кредитів у БТА становив 2,4 трлн тенге ($ 7,5 млрд) – майже 90% від позикового портфелю поглиненої фінустанови. Крім того, і сам Qazkom значно постраждав від світової кризи 2008 року, в результаті якого державний фонд «Самрук Казина» придбав 21,2% акцій банку, після чого докапіталізував його на 44,47 млн ​​тенге. Відзначимо, що станом на квітень цього року Qazkom Ракішева так і не заплатив всю суму за поглинання БТА.

Український підрозділ «БТА Банку» взагалі виявилося в центрі епічно скандалу. Під час перебування міністром оборони України Анатолія Гриценка шляхом каламутної схеми БТА став власником комплексу будівель Дніпровського військового госпіталю. Про цю аферу, можливо, широка громадськість так і не дізналася б, якби не війна.

Анатолій Гриценко
Анатолій Гриценко

У 2014-му з’ясувалося, що Міноборони не має права вкладати гроші в госпіталь, оскільки він йому не належить. Чиновники побігли в суд і його виграли в 2016-м. Але кмітливі юристи Кенеса Ракішева взяли і переписали госпіталь на материнську структуру в Казахстані.

Військова прокуратура тут же цілком прозоро натякнула, що може когось посадити, а громадськість – в особі ветеранів АТО – пообіцяла взагалі «ушатати». За цих вагомих причин люди Кенес Ракішева в Україні притихли.

До речі, відомо, що в Україні питання казахського «младоолігарха» вирішував і вирішує власник 7% «БТА Україна» Андрій Портнов.

Ага, той самий кремлівський агент Портнов зам голови АП Януковича, антимайданівець та куратор судової системи.

Портнов
Андрій Портнов

Йдемо далі.

В середині 2016 року, за оцінкою рейтингового агентства Fitch, балансова вартість проблемних активів «Казкоммерцбанка» перевищила розмір його капіталу на 6 млрд доларів. Аналітики агентства відзначали, що докапіталізація такого обсягу становить суттєву проблему для акціонерів і кредиторів банку. Незважаючи на це найбільший акціонер Qazkom Кенес Ракішев неодноразово заявляв про відсутність проблем з ліквідністю і готовність виконати всі зобов’язання, оскільки нібито має для цього спеціальні резерви.

Щоб переконати всіх зацікавлених у своїй платоспроможності, Кенес Ракішев розвинув бурхливу медіа-активність. Зі сторінок інтернет-видань та екранів казахського телебачення він запевняв, що нібито вклався в дуже успішні стартапи, які обіцяють казкові бариші.

Такі як, наприклад, нікому невідомий «вбивця Uber», виробництво бойових роботів, розробка «розумних» окулярів тощо. Не так давно Ракішев презентував «інноваційний» смартфон вартістю в $14 тис. За штуку.

Але Qazkom невблаганно йшов на дно.

Десь на початку цього року заговорили про те, що Кенес Ракішев продасть Qazkom скопом з «БТА Банком». 15 червня 2017 року стала відома сума угоди – 1 тенге (якщо вам цікаво, наскільки це шалені гроші, то за курсом на 19 червня 2017 року $1 коштує 320 тенге). Власне, мова йшла не про купівлю-продаж, а про порятунок дуже проблемного банку, крах якого може обрушити всю фінансову систему Казахстану. Але при цьому не обійшлося без каламутній схеми.

Слідкуйте за руками. Фонд проблемних кредитів Казахстану (тобто держава за гроші платників податків) викупила проблемні кредити у «БТА банку» вартістю в 2,4 трлн тенге ($ 7,5 млрд). «БТА Банк» ці гроші передає «Казкоммерцбанк» в якості погашення заборгованості. Після чого власником цього неспокійного господарства стане Народний банк Казахстану (Halyk Bank).

Кінцевим власником контрольного пакета акцій Halyk Bank через підконтрольні структури є Тимур Кулібаєв – зять президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва. Як ми писали раніше, Кулібаєв і Ракішев настільки хороші приятелі, що замовляють один для одного «моделей» з російського елітного ескорт-агентства.

Тимур Кулібаєв
Тимур Кулібаєв

По суті відбудеться передача цінного активу з рук одного провладного казахського олігарха в руки іншого. Причому, мова не йде про якись ворожий переділ власності. Більше схоже на те, що можновладці в Казахстані зібралися в черговий раз ошукати свій народ, вирішивши за його рахунок свої фінансові проблеми.

Але ці проблеми можуть торкнутися і України. Справа в тому, що «БТА Україна» за часів Януковича за допомогою Андрія Портнова отримувала рефінансування від українських державних банків. Йдеться про десятки мільйонів доларів, які непогано було б повернути. На балансі казахського банку в Україні залишилося кілька цінних активів.

Читайте також:  Визит Зеленского в США – Зеленский в Пентагоне встретился с министром обороны США Остином – помощь Украине – фото

Секс-скандали

Цікаво, що вкрадені гроші Ракішев витрачає дуже своєрідним способом. У 2016 році ЗМІ облетіла інформація, що Кенес Ракішев засвітився в кілька секс-скандалах. У числі його коханок – неповнолітні. На сайті realkazz.wordpress.com були оприлюднені фрагменти листування казахського магната з одіозним російським звідником (сутенером) Петром Лістерманом, відомим в певних колах як “Очкарик”. Відразу відзначимо, що новина в інтернеті пролежала недовго, і була видалена – як і багато інформаційних матеріалів про скандальне життя Ракішева. Проте, подробиці зазначеної листування все ж збереглися. Дотримуючись їх, Лістерман доставив Кенесу Ракішеву в сексуальне рабство 15-річну Олену Селезньову. Також, він відправляв невгамовному “младоолігарху” моделей постарше – це називалося «надіслати перекладачок».

Співпраця Ракішева і Лістермана почалося, судячи з аналізу їх листування , в 2007 році, коли помічниця «Очкарика» надіслала Ракішеву фотографії двох дівчат з коментарями про те, що одна з них призначена самому Кенесу, друга «для старшого». Може йтися як про зятя Назарбаєва Тимура Кулібаєва, з яким тісно пов’язаний Ракішев, так і про самого президента Казахстану. Одна з них – 18-річна Даша Коновалова, яка сьогодні є топ-моделлю і тільки в Інстаграмме має 210 тисяч передплатників, інша – Аліна Гараева.

У 2012 році ситуація приймає цікавий оборот. 11 липня Лістерман відправляє Ракішеву лист про «Elenu S.», в якому міститься тільки відеоролик з 15-річною Оленою Селезньової. На запису дівчина дефілює і представляється, ясно чути її вік. Ракішева неповноліття не бентежить, він відразу ж відповідає Лістерману: «Super! Skolkо? ».

Замість відповіді олігарх отримує ще один ролик з 21-річною Матільдою Романовою та 17- річною Аліною Марасік – ще однієї неповнолітньою. Обох юних осіб невибагливий Кенес Ракішев називає «супер варіантами».

Наступний раз Лістерман пише в липні 2013, надсилаючи відео якоїсь моделі, яка мріє зніматися у Джеймса Кемерона і носить кличку «Аватар». Ракішев, довго не думаючи, відповідає: «Давай її в Казахстан!»

Відбувається наступне листування, що закінчується листом Ракішева: «Давай тоді після рамадану зв’яжемося після 8 серпня!». Потрібно відзначити, що Кенес Ракішев, як мусульманин, вважає за краще не грішити в священний місяць, в пресі навіть з’являлися знімки з його хаджу в Мекку. Ock (англ – Очкарик – автор) релігійності олігарха не поділяє, і пише, що «такий звір продається один раз на рік». Ракішев поступається і просить відправити дівчину в Казахстан «на цьому тижні».

 

 

Лістерман продовжує слати листи з фотографіями дівчат, яких він кличе «перекладачками» і в 2014 році. Очевидно, що продавець і покупець мають якийсь додатковий канал зв’язку, обмінюючись поштою тільки фотографіями і відео.

Подібні пригоди сім’янина Кенес Ракішева повинні зацікавити його офіційну дружину – Асель Тасмагамбетову – дочку відомого казахстанського політика Імангалі Тасмагамбетова


Асель Тасмагамбетова

Шереху навів і інший скандал, що стався в Лондоні в 2014 році. Громадськості стало відомо, що Кенес Ракішев оплатив зустрічі з двома початківцями кіноактрисами – Челсі Перейрою і Тієррою Карлсон. Перша, згодом, з’явилася у фільмі «Форсаж-7». І піти на такий крок його не збентежили ні наявність сім’ї, ні розголос …

Джерело

 

Залишити відповідь