«Кидають» на десятки тисяч доларів: на столичній Солом’янці викрито чергових фінансових аферистів

0

Десятки шахрайських контор працюють у всьому Києві, виманюючи в українців та іноземних громадян кошти. Чергову таку компанію виявили активісти ГО «Стоп корупції» на вулиці Пирогівського, 18.

Фото:
Фото:

«За цією адресою нами виявлено черговий офіс аферистів. Діють вони за налагодженою схемою: обіцяють потенційним клієнтам високі відсотки за вкладені кошти. Люди вірять, віддають гроші в надії отримати відсоток, після чого їх просто-напросто «кидають». Реалізується схема в режимі онлайн – з використанням електронних гаманців. На одному з комп’ютерів була розміщена інформація, ймовірно, про проведені за день чи за тиждень (точно не знаю) операції. Загальна сума становить 75 тисяч доларів», – розповідає правозахисник Роман Литвин.

Фото:

Активіст також закликав українців обережно ставитися до подібних компаній та тричі думати, перш ніж віддавати комусь свої гроші.

Крім того, в офісі шахраїв було розміщене оголошення про чималі бонуси для тих, хто приводитиме на роботу друзів чи знайомих, залучаючи їх до роботи.

Фото:

На місце події прибула слідчо-оперативна група, а правозахисники написали відповідну заяву.

Фото:
Фото:

Варто зазначити, що в Україні передбачене покарання за подібні злочини відповідно до ст. 190 «Шахрайство» ККУ.

  1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) –

карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

  1. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, –

карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

  1. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, –
Читайте також:  Игорь Лысый: бизнес-империя ДУСи: резорты, водка, застройщик и налоги в РФ

карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

  1. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, –

карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Залишити відповідь